[Smile of Hell]
Az élet szimpla játék, vagy csak szimpla gondolat
Az ünneplés meg arra jó, hogy elfelejtsd a gondodat
Fejemben káosz, egy üveg bort kibontok
Te csak érezd át az ütemet és figyeld amit mondok
A lelkemből kiontom, a lelkedből kioltod
A valóság csak badarság, te meg gyűjtsél sok pontot
Ami nekem életérzés, az neked csak egy rím
Amíg velem itt a magány, addig veled ott a team
Ami neked utcalámpa, az nekem ragyogás
Hogy te már rég elbuktál, nekem ott a haladás
Szívemben a maradás, csak a jó istent kérem
Hogy hamuzzon velem a Széchenyi téren
[refrén 2x]
Ez a csontom, a húsom, a vérem
Ez lett az életem, tudom, hogy ez lesz a végem
Fent a Szent Istent kérem,
Hogy hamuzzon velem a Széchenyi téren
[Filo]
Én csak szívom, kifújom amit látok
Ezrek fogják be a szátok
Ez az egész szar már szájba rágott
Látod, sorban hazudnak barátok
De a végén úgyis igazságot, számot szolgáltat az élet
Néha azt hittem, hogy tényleg érted
Néha éreztem, hogy szeretlek, de legvégül majd félrelépek
Szürke képekben szerelmes levél
Ne add fel, hogy egyszer szerelmes legyél
Ha karodban a tű, vagy a cigiben a fű
Nekem vénámon fut át tudod minden betű
Ahogy, én ezt írom, ahogyan érzem
Majd elszáll minden szó, velem itt a szélben
Az utcákon járok, üres már ott minden, rideg
Szívem hideg, egy lányra várok, mondd de minek?
Mondd, de kinek kéne az hogy majd megfeleljek?
Én már feladtam...én inkább felejtek
[refrén 2x]
[Smile of Hell]
Néha kérdem őt, hol az az isten?
Senki nem felel, de nekem másom nincsen
Gyere mutass utat, hova menjek
De mást nem találok, csak magányt és csendet
Nélküled elveszek, mégsem eresztlek
Itt állok egyedül, csak adj nekem egy keresztet
Rímek lettek, a húsom, a vérem
Így legyünk együtt porrá a Széchenyi téren
[Ianaa]
Itt a téren, könnycseppek hullanak a földre
Csak megyünk így együtt, körbe-körbe
Ők lettek a húsom, a vérem
Csak adj még itt néhány évet, istenem úgy kérem
[refrén 2x]
Július 31. és augusztus 3. között ismét Fekete Zaj a Sástó partján
Bő 2 hét múlva újra életre kel a Mátra erdeje: a Sástó környéke négy napra a hazai és nemzetközi underground színtér egyik legizgalmasabb helyszínévé válik. A Fekete Zaj idén is műfaji korlátok nélkül válogat – a sötét tónusú metaltól a kísérleti elektronikán át a könnyedebb, alternatív hangzásokig minden megtalálható lesz a 4 nap alatt.
A zenei élményeket ezúttal is a természet közelsége, valamint gondolatébresztő beszélgetések és közösségi programok egészítik ki.
A Fekete Zaj idei felhozatala ismét műfaji határokat feszeget
A Sástó mágnesként vonzza azokat az előadókat, akik zenéjükkel mélyen rezonálnak a Mátra atmoszférájával. A kultikus Have A Nice Life itt adja első magyar koncertjét, visszatér a Thy Catafalque, érkezik az elegáns sötétségű Soror Dolorosa, az űrblack Oranssi Pazuzu, a rituális Witch Club Satan és a pszichedelikus nomád-elektronikus TAIGA is.
A Stoned Jesus és a western ihletésű Wayfarer hozza a súlyt, a Vágtázó Halottkémek pedig 50. jubileumát ünnepli a fesztiválon.
Exkluzív koncerttel jön a Gire, a High Parasite és a Lowen, sötét rituáléval készül a Doodseskader és a THE DEVIL & THE UNIVERSE, a Sleepytime Gorilla Museum pedig igazi avantgárd meglepetést tartogat.
Erős a hazai mezőny is
A LAZARVS brutális energiával tér vissza, a Jazzékiel kultikus lemeze 10 éves, a Grand Mexican Warlock és a Satelles is exkluzív koncertekkel készül.
Barkóczi Noémi új albummal érkezik, a Tudósok lendületből semmit sem veszítve térnek vissza, a mátrai éjszakát pedig Quixotic DJ szettje festi szintetikus árnyalatokkal.
Éjjelente a Kilátó Színpad Gépzaj Színpadként éled újjá
Techno, hardcore és sötét elektronika dübörög majd a fák között. A nyitónapon a Redva Rave veszi át az irányítást – egy kollektíva, ahol a bulizás élmény, a tér pedig szabad és befogadó mindenki számára.
Off programok
A Fekete Zaj idén is túlmutat a zenei programokon – olyan off programokkal készülnek, amelyek közösséget építenek, gondolatokat ébresztenek és elmélyülést kínálnak.
A Civil Zaj keretében olyan fontos társadalmi témák kerülnek fókuszba, mint a környezettudatosság, az egyenlőség, a mentális jóllét vagy a közösségi szerepvállalás.
Várnak titeket inspiráló beszélgetések, workshopok és előadások – olyan civil szervezetek közreműködésével, akik csendben is hangos változásokat képviselnek.
A Gyerek Zaj a legkisebb Zajongóknak kínál kreatív kikapcsolódást
Lesz közös alkotás, kézműves foglalkozás, könyvklub, játszóház és sok-sok játék, hogy a családos fesztiválozók is teljes értékű élménnyel tölthessék a napokat. A Zaj idén is minden generációhoz szól – kicsiknek, nagyoknak és elmélyülőknek egyaránt.
A Fekete Zaj mindig is a közösség erejéből épült
Ennek az összefogásnak kézzelfogható nyomai vannak. Az elmúlt években együtt hozták létre a látogatókkal a Kacsatónia elvarázsolt színpadát, a Kilátó lenyűgöző fényinstallációit, és együtt ünnepelték a fesztivál születésnapját egy különleges, ötnapos kiadás keretében.
Az adományok révén olyanok is átélhették a Zajt, akiknek ez másképp nem lett volna lehetséges
- Idén is arra kérjük az underground színtér szerelmeseit, hogy vegyenek részt a közös építkezésben, hogy a zenei programok mellett az OFF programjaink is még izgalmasabbak, színesebbek lehessenek. A Fekete Zaj mindig is alulról szerveződött, és minden évben közösen formáljuk azzá, ami: egy különleges, minőségi fesztivállá. A jelenlegi kihívások közepette különösen nagy jelentősége van minden támogatásnak – ennek köszönhetően tudjuk tartani a színvonalat, amit a Zajongók már jól ismernek és szeretnek - közölték a szervezők.
Megérkezett a Fekete Zaj történetének első cicás pólója is, amit kizárólag a támogatóiknak készített a Fat Cats And Black Metal.
Fekete Zaj Warmup
Július 17-én a Teufel Kertben hangolódhatunk az idei Fekete Zajra egy különleges warmup estével. A zenei gerincet három súlyos fellépő adja: 18:00-tól DJ Minek indítja az estét, 20:00-tól a hazai darkwave színtér meghatározó alakja, Antidolorica hozza a sötét elektronikát, 22:00-tól pedig a Man + Machine szettjével merülhetünk el az éjszakában.
A helyszínen önkéntes találkozóval, az idei Zaj sörrel, az előző évek merch cuccaival, a legendás Zaj zoknival és néhány meglepetéssel is készülnek. Kint lesz a ChariTIXA stand is - ha alig férsz a szekrényedben a megunt zenekaros pólóktól, hozd el őket a warmupra, és cseréld el vagy add tovább őket adományért. A belépés ingyenes.
A részletes programbontás itt érhető el.
Fotók: Fekete Zaj Fesztivál