dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Óriás: Ahol jó

Óriás - Ahol jó

off off off off off
Jön
Előadó: Óriás
Album: Jön
Megjelenés: 2008
Hossz: Keressük!
Szövegírók: Egyedi Péter
Nagy Dávid (Óriás)
Zeneszerzők: Örményi Ákos
Egyedi Péter
Nagy Dávid (Óriás)
Kiadó: szerzői kiadás
Stílus: Rock
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 7707 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Ahol jó

most felkeltve épp
valahogy kijjebb mentél, meg előrébb
pedig csend maradt
csak az a motoszkáló falat végre leszaladt

ez a szintentartás
szüntelen kaparás - és ezt észre sem vettem
de senki se szólt
csak egyszer szép lassan valahogy lekopott

valami hűvös kell még
a tarkóm mögé (ez most a huzat vagy egy tenyér?)
a levegő kiszaladt
a mellkasom meg emelkedne de végül megakad

az izmom még mesél (a csontokat védve)
nincs már szinezék (felszívta a paplan)
a bokám is fordul, a felsőtest követi
és végül meg is indul, a terét keresi

ahol jó
újra jó
bújva jó

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Ők a VII. Boglart első fellépői

A Boglart Fesztivál jövőre is a nép- és világzene kedvelők kedvenc találkozási pontja lesz, egy igazi multikulturális zenei élmény augusztus 26. és 30. között Balatonbogláron. 



A fesztivál bejelentette első fellépőit

Már biztosan velünk lesz a belga Enara Navaira, a horvát Veja és a szenegáli Afrikora, míg hazai fronton Okos Viola, az Obadu és természetesen a Góbé neve szerepel a fellépők között. 

2026-ban hetedik alkalommal vár mindenkit az augusztus végi Boglart Fesztivál

A Boglart különlegessége, hogy míg esténként a zenekarok tagjai húzzák a talpalávalót, addig nappal tanárként adják tovább tudásukat: legyen szó konkrét hangszeres tanításról vagy éppen a zeneipari tudnivalókról. 

A Boglart fesztivál és népzenei tábor, ahol fiatal tanároktól lehet elsajátítani a vonós és moldvai népzene csínját-bínját.

Esténként a legkülönfélébb hazai és nemzetközi nép- és világzenei előadók perdítik táncra az előadókat. Először lép fel a fesztiválon a belga Enara Navaira, míg a szenegáli Afrikora és az isztriai Veja már visszatérőként érkezik a Babel Campbe, Itthonról már biztosan rophatjuk Okos Viola, az Obadu és a fesztivált többek között megálmodó Góbé dalaira.


A koncertek után táncházzal, nép- és világzene alapú elektronikus zenével folytatódik a buli

A táborozók a hangszer- és tánctanulás mellett különféle zenei workshopokon is részt vehetnek, ahol megismerhetik a külföldi előadók hangszereit, zenéjét és kultúrájukat is, és természetesen a közös muzsikálás sem marad el. 


A tavalyi debütálás után ismét lesz showcase része is a fesztiválnak

Itt a hazai előadók és zenei szakemberek találkozhatnak külföldi kollégáikkal, eszmét cserélhetnek, tanulhatnak egymástól. A Boglart az elmúlt hét év alatt egy igazi multikulturális zenei eseménnyé nőtte ki magát, ahol négy napon át minden a zenéről és a találkozásokról szól.

Az early bird kombinált bérletek és a fesztivál bérletek mellé most ajándék vászontáska is jár a vásárlóknak.

 

Fotók: Boglart

 

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás