


| Előadó: | L'art pour l'art |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Laár András |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

A brutális katicabogár
Krumlibogár-1.: - Aki nem hitte eddig, most elhiheti
Krumlibogár-2.: - Ami a katicabogarat illeti
Krumlibogár-3.: - Színigaz, amit állítunk
Együtt: - A katicabogárról mindent tudunk
Krumlibogár-1. - Hej, például, ahogy egy levélen ül
Krumlibogár-2.: - És vigyorog hidegen, kegyetlenül
Krumlibogár-3.: - Látszik, hogy rosszban sántikál
Együtt: - Hisz ő a brutális katicabogár
Krumlibogár-2.: - Felkavarja a hegyi levegőt
Ha az Alpokban szuszogva döngicsél
Krumlibogár-1. - Afrikában egy rettegősebb
Bennszülött nő tőle fél
Krumlibogár-3.: - Hej, hiszen néha rászáll az emberre
Krumlibogár-1.: - Néha meg elrepül mellette
Együtt: - Néha egy ablakon bekandikál
- És jön már a brutális katicabogár
Katicabogár:
- Kérem, hallgassanak meg
Mer' ez így nem igaz
Mindjárt megmagyarázom Önöknek
Hisz ez csak félreértés
Ne higgyenek nekik
Félreértés lesz az
Ez nem lehet igaz
Egy csúnya-csúnya félreértés
Hallgassanak meg engem is!
Bizonyítékaim vannak
Krumlibogár-3.:
Krumlibogár-1.: - Látják, hogy most is mit csinált
Krumlibogár-2.: - Csak művi módon gesztikulált
Együtt: - Színpadiasan viselkedett
- De ezzel csak valamit leplezett
Krumlibogár-1.: - Hej, kilátszik mögüle a rossz szándék
Krumlibogár-3.: - S ha valakinek még ez sem elég
Együtt: - A domború háta egy pöttyraktár
Na, ez itt a brutális katicabogár
Katicabogár: - Jaj, kérem, ez így nem igaz
Higgyenek nekem
Kérem, ez így nem igaz
Aljas rágalmak ezek, kérem
Nincs semmi bizonyítékuk minderre
Együtt: - De van!
Krumlibogár-2.: - Eszi a levéltetvet. Fúj!
Krumlibogár-3.: - Kapirgálja a levél felszínét a kitines lábával
Együtt: - Fúj!
Krumlibogár-2.: - Meg olyan kis félgömb alakú, tömzsi, keménykés.
Krumlibogár-1.: - Dugdossa a hártyás szárnyát a kabátkája alá
Együtt: - Fúj!
Katicabogár: - Jaj, nem, nem, nem, nem kérem, ez így nem igaz
Hadd magyarázzam meg legalább, kérem
Bizonyítékaim vannak
Együtt: - Nincsenek neki bizonyítékai
Katicabogár: - De vannak
Együtt - Á-á-á-á-



A posztpunk egyik legmeghatározóbb és leginnovatívabb zenekara, John Lydon Public Image Ltd-je (PiL) 2026 tavaszán Budapestre érkezik.
A kultikus együttes május 20-án ad koncertet a Dürer Kertben, 15 évvel első magyarországi koncertje után, a hatalmas sikerrel futó This Is Not The Last Tour nevet viselő körút részeként.
A koncert igazi zenei mérföldkőnek ígérkezik
John Lydon, - vagy ahogy a világ leginkább ismeri Johnny Rotten - a Sex Pistols frontembereként írt zenetörténelmet, majd a PiL élén újradefiniálta a posztpunk műfaját. A banda több mint négy évtizedes fennállása alatt öt Top 20 kislemezt és öt Top 20 albumot jegyzett az Egyesült Királyságban, egyedi hangzásuk a rockot, a dance-t, a folkot, a popot és a dubot ötvözi, ami több generációra volt hatással, zenészek ezreit inspirálta.
Az 1978-ban alakult formáció 1992-ben hosszabb szünetre vonult, majd 2009-ben megújult lendülettel tért vissza, és ismét sorra szállította a dalokat. Újjáalakulásuk óta három nagy kritikai sikert arató albumot jelentettek meg: This is PiL (2012), What The World Needs Now… (2015) és a legfrissebb, 2023-as End of World, amely tovább színesíti Lydon széles diszkográfiáját, a PiL életművet pedig immár 11 lemezesre bővíti.
John Lydon 2023-ban elveszítette feleségét Norát, valamint menedzserét és barátját John Rambo Stevenst, ezután sokáig úgy gondolta, hogy a turnézás számára véget ért, nem szeretne többet színpadra állni.
A közönség szeretete azonban szerencsére meggyőzte
Hiba volna abbahagyni. Nem maradtak így el a koncertek és a frontember bevallása szerint a mostani turnén a Public Image Ltd maximális fordulatszámon pörög, és miután a nyár folyamán a zenekar történetének legjobb koncertjeit adták, „nagyon várják, hogy mindenki Rotten karácsonyt és új évet kapjon tőlük ajándékba.”
A most bejelentett budapesti koncert ritka lehetőség a hazai közönség számáraa
Kivételes alkalom arra, hogy a magyarországi rajongók élőben lássák a legendás brit csapatot, amely eddig mindössze egyszer, 2010-ben járt Budapesten. Majd ötvenéves pályafutások során így másodjára lesz lehetősége a hazai közönségnek a világ egyik legismertebb punk legendájának energiáját élőben is megtapasztalni május 20-án, a Dürer Kertben. A punk ünnepre a jegyértékesítés december 3-án, 11 órakor indul.