dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
East: Az utolsó pohár

East - Az utolsó pohár

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: East
Album: Keressük!
Szövegírók: Márkus József
Pálvölgyi Géza
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 4, összesen 7249 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Az utolsó pohár

Túl vagyok most már az út nehéz felén
Megállok lassan a fény küszöbén,
Hány hajnal jön el az éjszakák után?
Hány kéz nyújtja még egy utolsó pohárt?

Elvesztem gyakran, amit megnyertem.
Ajándékba kaptam az egész életem.
Hány hajnal jön el az éjszakák után?
Hány kéz nyújtja még egy utolsó pohárt?

Súlyos köveket vittél fel a szenvedés hegyén.
Segíts nekem
Nem találtad eddig meg, a megváltás helyét.

Súlyos köveket vittél fel a szenvedés hegyén.
Segíts nekem
Nem találtad eddig meg, a megváltás helyét.

Súlyos köveket vittél fel a szenvedés hegyén.
Segíts nekem
Nem találtad eddig meg, a megváltás helyét.

Fáj, ha érzem, vad remények
Nagy tüzet raknak a szívemen.
A vándorévek, mind visszatérnek,
Új útra hívnak a fény felé.
Húz a vérem, tűzön jégen,
Szállnék, ahol a madár sem jár.
Hív az élet, menni kéne
Átjutni a pokol összes városán.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Zanzibar és Rómeó Vérzik egy estén az Akvárium Klubban

Szó sincs retróról, de mindenképpen hangos időutazás a kétezres évek hazai könnyű-rock alapvetéseit egy színpadon látni.






A populárisabb Zanzibar nemrég múlt 25 éves, a vérbeli rock ’n roll brigád, vagyis a felvidéki Rómeó Vérzik pedig kereken három évtizedet ünnepelt novemberben. És bár a starttól mindkét csapat esetében évtizedek teltek el, tagok távoztak és érkeztek, gitárok törtek, meg aranylemezekkel telt meg a fal, egy valami nem változott: a zenéjük őszintesége.


- Nem vagyok az a típus, aki a múltba réved és azon töri a fejét, mit rontott el.. Soha nem függtünk senkitől, és ez adott nekünk igazi szabadságot 


- mondta a Rockstar Magazinnak a Rómeó Vérzik frontembere, Koppány, amikor arról kérdezték, lenne-e olyan 30 év távlatából, amit mai fejjel másképpen csinálna. 




Persze ha szabadságról meg hitelességről van szó, ahhoz Terecskei Ritáéknak is lesz pár szava, hiszen hiába változtak az idők az alakulásuk óta, ők az elmúlt – már több mint - negyed században kitartottak amellett az őszinte rockvonal mellett, amivel 1999 januárjában legendásan útnak indultak, hogy 


olyan slágerek adjanak a hazai könnyűzenének, mint az Igazi nevem, vagy az Ádám keresi Évát és a Szerelemről szó sem volt. 


Zanzibar-dalszövegek itt.


Nem csak nosztalgia várható, hanem ugrálós-éneklős rockbuli is készül


Már csak azért is, mert a Rómeó Vérzik Koppánya kis kényszerpihenője után az Akvárium színpadán tér vissza a fővárosba, hogy még az eddiginél is nagyobb energiával csapjon a húrok közé, legalább annyira pörgős nótákkal, mint 


Az Ördög, az Isten, az Élet és a Halál, a Keleti rock és roll, a Kiskakas pedig pláne, hogy nem maradhat le a setlist-ről.

 

Rómeó Vérzik-dalszövegek itt.


A két zenekar amúgy még sosem turnézott együtt, úgyhogy ez a mostani, március 7-i koncert igazi hazai rocktörténeti különlegességnek számít majd.

 


 

 

Kiemelt kép: Zanzibár

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Zeneszöveg kvíz

Adományozás