dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Harlot: Az ördög nem alszik

Harlot - Az ördög nem alszik

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Harlot
Album: Keressük!
Szövegírók: Németh Győző
Hinléder Emil
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 6, összesen 6154 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Az ördög nem alszik

Ne ingereld, kérlek, az alvó oroszlánt
Vigyázz, mert ha ébred, feldúlja az éjszakád
Úgy tör elő, mint föld gyomrában megszunnyadó őserő

A bikát ne bőszítsd fel, megvadítja illatod
Bíborba bújt tested porba hullni láthatod
Tombol a láz, az aréna porát a véred festi át

Ne játssz a tűzzel, elemészt a vágy
Veszélyes játék, amit űzöl az éjen át

Az ördög nem alszik, csak a szemét tartja hunyva
Nem ismer kegyelmet, hát ne fesd fel a falra
Az ördög nem alszik, lesben állva várja
Kínáld fel lelkedet, s ő magába zárja

Ne húzd fel a fegyvert, ha nem tartod a célt
Ne úszd át a tengert, ha téged borzongat a mély
Nincs megállás, az égig repít bennünket a robbanás

Ne játssz…
Az ördög nem alszik…

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

A Bohemian Betyars új dala a formáció intim oldalát mutatja meg

A Bohemian Betyars új dala, az Úgy Esett egy váratlan és megható fordulatot hoz a zenekar történetében. 





Világkörüli turnéja közben fordul befelé a Bohemian Betyars


A világot bejárt, őrületes energiájáról ismert formáció most egy meglepően intim oldalát mutatja meg – egy olyan pillanatot, amikor a kavalkád helyét a nyugalom, az őrületét a gyengédség veszi át.


Az előadó dalszövegei itt.


A dal különlegessége, hogy ezúttal Kakas (Palágyi Máté) – aki eddig inkább a lendületes, harsányabb számokkal azonosult - eddig igencsak jól titkolt gyengéd, lírai énje kerül előtérbe. 


Az Úgy esett egy mélyen személyes vallomás, amelyben Kakas eddig ismeretlen, érzékenyebb oldala mutatkozik meg. 


Ráadásul a dal közepén elhangzó vallomás Kakas saját esküvői fogadalmából származik - és amely nagy nevetéseket váltott ki a násznép körében.



 

A dalhoz készült klip is ebben a szellemben született


A dokumentumfilmes koncepciót Kőrösi Máté rendezővel közösen álmodták meg, akinek a nevéhez olyan filmek fűződnek, mint a Dívák és a Mossuk kezeinket – az eltitkolt kórházi fertőzések nyomában.


Az ötlet alapja az volt, hogy Kakas és felesége, Anna három hónapon át minden nap készítsenek egy-egy rövid videót a mindennapjaikról, amelyekből később egy naplószerű történet állt össze.


A végeredmény Songoro Laurával közösen formálódott mozgóképes naplóvá – egy őszinte, bensőséges képsorozattá, amely Kakas és Anna kapcsolatának pillanatait örökíti meg: egy szerelmi történet mozaikjává.

 

A szöveg az együttlét apró pillanatait örökíti meg


A hajnalig tartó hallgatásokat, a közös nevetéseket, az egymásban talált nyugalmat. Egy olyan kapcsolat lenyomatai, amelyben a „káosz is nyugodt”, és ahol „még a bú is bájos”. Egy apró, ötletes csavar zárja – érdemes végighallgatni, hiszen „addig-addig kergették a véletlent, míg megtaláltak valamit.”

 

A zenekar most a személyesebb hangvétel felé kanyarodik


Ennek ellenére a világjáró lendület továbbra is ugyanúgy hajtja őket. Alig értek haza hatállomásos ázsiai turnéjukról - ahol bejárták Kínát és Japánt (Chongqing, Chengdu, Peking, Zhoushan, Shanghai és Tokió), hamarosan indulnak is tovább olyan európai nagyvárosokba, mint Párizs, Valenciennes, London, Bristol, Brighton, Rotterdam, Amszterdam, Berlin, Prága és Bécs.

 

Miközben a Bohemian Betyars hazai zenekarok közül szinte egyedülálló nemzetközi sikereket ér el, és kontinenseken át zenél ezrek előtt, az Úgy Esett pont az ellenkező irányba fordul: befelé. Egy dal, ami a turnék zaja mögött meghúzódó nyugalmat, az otthon pillanatait, a megérkezést dolgozza fel.

 

Bohemian Betyars - Úgy esett videó itt.

 

 

Fotók: Bohemian Betyars 

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás