Előadó: | Vámosi János |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Bradányi Iván Queen Lili'uokalani |
Queen Lilioukalani |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Táncdal |
Címkék: | Keressük! |
Á-há-á-á, á-há-á-á,
á-á-á, á-há-á-á-há.
Pálmafák szép Hawaii szigetén,
egy lány a vágyak éjjelén.
Régi dal, mit halkan súg a szél,
a hold színezüst virágfüzér.
Aloha ó, pár édes szó:
Míg távol jársz,
itt bennem élsz tovább.
Aloha ó, a búcsúszó.
E dal vigyáz reád.
Zúg a víz és sír egy bús gitár,
egy lány egy régi táncot jár.
Szikra száll, mint tűzpiros virág,
úgy hív, vár egy bűvös, szép világ.
Aloha ó, pár édes szó:
Míg távol jársz,
itt élsz bennem tovább.
Aloha ó, a búcsúszó.
E dal vigyáz reád.
Aloha ó, pár édes szó:
Míg távol jársz,
itt élsz bennem tovább.
Aloha ó, a búcsúszó.
E dal vigyáz reád.
M-m-m-m, m-m-m-m...
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik