


| Előadó: | Szentivánéji álom (musical) |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Müller Péter Sziámi |
|
Szakcsi Lakatos Béla |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | worldmusical |
| Címkék: | Keressük! |

Kitagad a föld már engem
A bús földönfutót
Nem szeret most hirtelen egy sem,
Vagy mind csak hazudott.
Jaj, miért büntet az ég?
Hisz teljes volt a kép,
Most oda van a Mindenség.
Káprázat és szörnyű méreg
A vágy szeretni hív.
De ködbe rejti el azt a képet,
Hol már törött a szív.
Úgy fáj ez a halál,
Hogy biztatott e táj.
Most odaveszett minden bátorságom.
Jaj, mi lesz velem akkor hát?!
Még van-e, aki fentről lát?
Vagy magam vagyok árva, ki rémületbe várja,
Míg jő a sorscsapás, kígyómarás, hurcoltatás.
Miért is nem jár nékem társ?
Miért?
Jaj, micsoda egy ostoba tréfa
Mi vár? Hol a kiút?
Túl sok legény kért engem néha,
S most lám már egy se jut.
Fél pár az lettem már.
És rémálommá vált a Szentiváni titkos álom tájék.
Jaj, mi lesz velem akkor hát?!
Még van-e, aki fentről lát?
Vagy magam vagyok árva, ki rémületbe várja,
Míg jő a sorscsapás, kígyómarás, hurcoltatás?
Miért is nem jár nékem társ?
Miért?
Mi lesz velem akkor hát?!
Még van-e, aki szépnek lát?!
Vagy itt maradok árván a semmi rémes ágán?
Jöjj, szabadító, halált hozó, ragadozó!
Mert ha nem kellene önkezemmel elvégeznem
Az volna a jó.
Oly jó.



Szó sincs retróról, de mindenképpen hangos időutazás a kétezres évek hazai könnyű-rock alapvetéseit egy színpadon látni.
A populárisabb Zanzibar nemrég múlt 25 éves, a vérbeli rock ’n roll brigád, vagyis a felvidéki Rómeó Vérzik pedig kereken három évtizedet ünnepelt novemberben. És bár a starttól mindkét csapat esetében évtizedek teltek el, tagok távoztak és érkeztek, gitárok törtek, meg aranylemezekkel telt meg a fal, egy valami nem változott: a zenéjük őszintesége.
- Nem vagyok az a típus, aki a múltba réved és azon töri a fejét, mit rontott el.. Soha nem függtünk senkitől, és ez adott nekünk igazi szabadságot
- mondta a Rockstar Magazinnak a Rómeó Vérzik frontembere, Koppány, amikor arról kérdezték, lenne-e olyan 30 év távlatából, amit mai fejjel másképpen csinálna.
Persze ha szabadságról meg hitelességről van szó, ahhoz Terecskei Ritáéknak is lesz pár szava, hiszen hiába változtak az idők az alakulásuk óta, ők az elmúlt – már több mint - negyed században kitartottak amellett az őszinte rockvonal mellett, amivel 1999 januárjában legendásan útnak indultak, hogy
olyan slágerek adjanak a hazai könnyűzenének, mint az Igazi nevem, vagy az Ádám keresi Évát és a Szerelemről szó sem volt.
Nem csak nosztalgia várható, hanem ugrálós-éneklős rockbuli is készül
Már csak azért is, mert a Rómeó Vérzik Koppánya kis kényszerpihenője után az Akvárium színpadán tér vissza a fővárosba, hogy még az eddiginél is nagyobb energiával csapjon a húrok közé, legalább annyira pörgős nótákkal, mint
Az Ördög, az Isten, az Élet és a Halál, a Keleti rock és roll, a Kiskakas pedig pláne, hogy nem maradhat le a setlist-ről.
A két zenekar amúgy még sosem turnézott együtt, úgyhogy ez a mostani, március 7-i koncert igazi hazai rocktörténeti különlegességnek számít majd.