dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Kerozin: Ember

Kerozin - Ember

off off off off off
A rémálom visszatér
Előadó: Kerozin
Album: A rémálom visszatér
Megjelenés: 2006
Hossz: 3:31
Szövegírók: Kovács Axel
Szilágyi István
Koperda Tamás
Kozma Norbert
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Magneoton / mTon
Stílus: Pop
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 7315 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Ember

Azt remélted nem létezem
és be is mesélted ezt magadnak
soha nem akartál megismerni
de nekem más terveim vannak
hát most nyisd ki a szemed
itt állok elotted
ne tetesd magad vaknak

Tudod hogy ki vagyok
nézz a tükörbe!
Ismersz engem
Én vagyok Te
és Te vagy Én mert egy vagy velem
ismersz Ember a nevem

A kezem véres de szívem színarany
Csak élek és teszem a dolgom
Királlyá koronáztam magam
Nekem ez a Föld a trónom
Én vagyok a kiválsztott, az elátkozott
És ez az örök bélyeget hordom

Tudod hogy ki vagyok
nézz a tükörbe!
Ismersz engem
Én vagyok Te
és Te vagy Én mert egy vagy velem
ismersz Ember a nevem

A napfényre vágyok
de a sötét éj felé tartok
azt hiszem elore visz az utam
de csak körbe-körbe forgok...

Én vagyok a Jó, a rossz
A Szent, a gonosz
ahogy tartja kedvem
Lélek és Test vagyok
Élek és meghalok
De addig végig itt kell lennem

Tudod hogy ki vagyok
nézz a tükörbe!
Ismersz engem
Én vagyok Te
és Te vagy Én mert egy vagy velem
ismersz Ember a nevem

Tudod hogy ki vagyok
nézz a tükörbe!
És ha torz a kép
Nem a tükör görbe
Elolem nem bújsz el mert nem engedem
ismersz Ember a nevem

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

A 30. palóc búcsút és folkfesztivált rendezik meg Balassagyarmaton

Idén harmincadik alkalommal rendezik meg Balassagyarmaton a Szent Anna-napi Palóc Búcsút, mely az évtizedek alatt folklórfesztivállal egészült ki; a július 24. és 27. között zajló négynapos programsorozat teljeskörű, különleges alkalom a palóc identitás ünneplésére, ahol népzene, néptánc, kézművesség és vallási hagyományok találkoznak.


A búcsú Magyarország egyik legjelentősebb hagyományőrző eseménye, Nógrád vármegye legszebb népünnepélye, a fesztivál teljes képet nyújt a régió kulturális gazdagságáról.

 

A rendezvény csúcspontja a vasárnapi népviseletes búcsújáró menet és a szabadtéri ünnepi szentmise, amelyre több ezer látogatót várnak.

 



A rendezvény nemcsak a palócság, hanem a magyar kultúra ünnepe is, "örökség, amely él és közösséget teremt, rendíthetetlen hit, amely a határ mentén megmutatja nemzeti összetartozásunk erejét".


Az eseménysorozat 24-én, csütörtökön kezdődik a Palóc Múzeumban határtérségi kerekasztallal és borsétával.

 

Pénteken a múzeum szabadtéri gyűjteményében mesejáték várja a gyerekeket, a Jánossy Képtárban kiállítást nyitnak Palócország kézműves kincseiből. Este Kecskeméthy Lilla, Varga Zsolt, Nagy Balázs, Takács Éva Bianka és Chelemen Paula ad közös koncertet Indulj el egy úton címmel a Civitas Fortissima téren.

 

Sebestyén Márta életmű koncertjének a Római Katolikus Főplébánia Templom ad helyet szombat délután, a koncert vendége lesz Andrejszki Judit.


A szombati programban folkudvarrá alakul a Palóc Múzem


Este a múzeumnál tartják a Szent Anna ájtatosságot, amelyen készülnek a búcsúra, a szabad ég alatt imádkoznak a nemzet megmaradásáért, a gyermekáldásért és a családokért.


A Civitas téren a palóc ízek utcája, vásári kavalkád, mesterségek műhelye és palócföldi népi iparművészek várják a látogatókat.

 

Bemutatkoznak a Nemzetközi Dudás Találkozó résztvevői, valamint Palócország meghívott falvai, de bemutatják Magyarország és Szlovákia sokszínűségét és kulturális értékeit is.

 

A Virtus Kamara Táncegyüttes színpadi műsorát a Dobroda zenekar kíséri, majd elkezdődik "Szent Anna szépei" versenye, a palóc lányok és asszonyok viseleteinek vetélkedése.

 

Este a Kerekes Band ad koncertet, a szombati nap táncházzal zárul.



Vasárnap rendezik meg a palóc búcsút Szent Anna tiszteletére

 

A résztvevők a főplébánia templom előtt gyülekeznek 9:30-tól, majd 10 órakor indul a népviseletes búcsújáró menet a Palóc ligetbe. Útközben imádságot tartanak a múzeum szabadtéri gyűjteményében található szandai káponkánál.



 

A 10:30-kor kezdődő, a szabadtéri Palóc színpadon tartott ünnepi szentmisén Udvardy György veszprémi érsek és Turai János kanonok, plébános végzi a szertartást. Közreműködik a balassagyarmati Szent Felicián Kórus, a rimóci rezesbanda, Lőrincz Sarolta Aranka, valamint az Ipoly-mente hagyományőrzői.


Fotók: Palóc Búcsú Facebook

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás