dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Elektra Mindörökké: Igazat mondj, ne a valót

Elektra Mindörökké - Igazat mondj, ne a valót

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Elektra Mindörökké
Album: Keressük!
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 5228 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Igazat mondj, ne a valót

Egy nap egy évben, egy nap az életünk
Egy nap egy évben ünnepelünk (2szer)

F.T.:Királyunk elrendelte egy nap egy évben mindenkié

J.K.:Megtehetsz mindent, ki büntetne kegyes most, tudja mi kell bor és kenyér

Csak az igazat mond ne a valót, csak az igazat mond ne a valót
Csak az igazat mond ne a valót ez a nap miénk

Egyvalaki nem szól évek óta
Elektra hallgat húsz éve már

Orestest várja hogy bosszút álljon

Apjukat megölte az új király

Csak az igazat mondd ne a valót csak az igazat mond ne a valót
Csak az igazat mondd ne a valót ez a nap, ez a nap miénk

F.T.:Üzlet, üzlet, üzlet az életünk
megyünk, veszünk, ünnepelünk
ahol a pénz ott nincsen félelem minden,minden miénk

M.P.:Elég legyen a hallgatásból
Szólalj meg bolond lány
Kíván téged ki van ellened én szólok a király

Sz.A.:Elég legyen a hallgatásból
Anyád kér a király után

M.P.:Ki figyel rád ostoba lány
Boldogan ép mást nem kíván

Ünnep,ünnep,ünnep, az életünk
üzlet,üzelt,üzletelünk
nincsen korbács nincsen félelem
Ez nap ez a nap miénk

M.P.:Boldog az ország boldog a nép
Ebből születik a rend

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Álomutazó az Erkelben: álmok, sztárok, innováció decembertől a színpadon

A 2017-ben nagy sikerrel bemutatott Álomutazó című családi mesemusical a megújult Erkel Színház repertoárjában tér vissza idén decemberben, a szereplők közt pedig újra láthatjuk Szabó Győzőt és Stohl Andrást, továbbá ezúttal is ismert sztárok lépnek színpadra a darabban, mint – 


mások mellett - Nagy Sándor, Serbán Attila, Vágó Bernadett, Csonka András, Auksz Éva, Vágó Zsuzsi, illetve Puskás-Dallos Bogi és Puskás-Dallos Péter.

 

Egy nem is olyan távoli jövőben, amikor csak a hatékonyság számít, a legnagyobb bűn, ha az időnket az álmodozásra vesztegetjük. Az Álomutazó hősei most visszatérnek, hogy egy lenyűgöző kalandra hívjanak mindenkit, melyben a varázslat és a szeretet összefonódik, és a legrejtettebb kívánságok is valóra válhatnak. 


A történet egy olyan világban játszódik, ahol nincsenek álmok


A történet főhőse, Tomi egy olyan világban él, ahol nincs mézes tej, pihe-puha ágynemű, se alvósállat. De legfőképpen álmok nincsenek. Hatékonyan működik viszont Tomi sztártudós apukájának találmánya


az „agyturbó”, ami már rég elfeledtette az emberiséggel a meghitt együttlétet, a pihenést, az alvást és az álmokat. 


Tomi és barátja, a Bárány azonban akcióba lendülnek, hogy bebizonyítsák: az alvás és az álmok igenis fontosak, és hogy a rémálmoktól sem kell félni.



 

A mesemusicalt Vinnai András írta, a dalok szövegét Orbán Tamás, zenéjét Rakonczai Viktor jegyzi. A darabot – csakúgy, mint az ősbemutatót – az Erkel Színházban Juronics Tamás állítja színpadra rendezőként és koreográfusként is egyaránt.

 

A szereposztást bejelentő film a mesterséges intelligencia segítségével készült


Ilyet színház eddig még soha nem tett, így az Erkel Színház ezzel is úttörő szerepet vállal a színházi innováció történetében. A választás nem csupán technológiai újítás, hanem szimbolikus gesztus is, tökéletesen illeszkedik az Álomutazó világához, ahol a mesterséges intelligencia uralja az élet minden pillanatát, és még a pislogás is hatékonyságellenes bűntettnek számít.


- Megadtuk magunkat ennek a kortárs trendnek – ahogy a történet világában is központi szerepet kap az AI, úgy mi is fontosnak tartottuk, hogy a bejelentést ezzel az eszközzel valósítsuk meg. Soha egyetlen színház sem jelentette még be a szereposztását AI által készült filmen keresztül, így most az Erkel ismét egyedi és úttörő megoldással lepte meg a közönséget - hangsúlyozta Szente Vajk.

 

 

Bemutató: 2025. december 19.

Szereposztás:

Bárány: Szabó Győző, Serbán Attila

Apa: Stohl András, Nagy Sándor

Anya: Vágó Bernadett

Nagyokos: Csonka András

Cosinus: Auksz Éva

Álomkészítő Rém: Kecskés Timi

Álomkészítő Idill: Vágó Zsuzsi

Álomkészítő Vigyor: Péntek Fanni

Reklám Marcsi: Puskás-Dallos Bogi

Reklám Marci: Puskás-Dallos Péter


Fotó: Erkel Színház

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás