


| Előadó: | Elektra Mindörökké |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Nép.: Aki győz, aki győz
Övé az élet
Aki győz, aki győz
Ő a hatalom
Aki győz, aki győz
Csak lehet ember
Veszteni kínos fájdalom
M.P.: Hozzátok elém a kígyót, ki mérgezi ünnepünk
Elektra: Amíg a bűn büntetlen marad én hallgatok
M.P.: Nem kívánom, tagadd meg magad
Gyűlölj ezentúl is
Álmodj amíg el nem fonnyadsz
Kívánd még élsz halálomat
Elektra: Nem a levegő mit beszívok, nem az nekem az élet
Míg nem végeztem feladatommal, nem élhetek nyugalomban
M.P.: AZ élethez kenyér és víz kell
Csak azt kívánom szólalj meg egyszer az igazság ünnepén, szólalj meg egyszer
Sz.A.: Csak az tör meg ha nem lehetsz önmagad
Megtörsz majd, ha nem lehetsz önmagad
Elválik majd merre visz utad, megtörsz majd ha nem lehetsz önmagad
Elektra: Ha erős a gyenge,, ha gyenge az erős
A bűnös az áldozat, gyilkos a hős
Fordított az élet, mert fordított itt minden
Halott mielőtt élne, kinek győzni kéne
M.P.: A legtöbb mit elérhettem
Alattvalóim elégedettek
ha tudják mitől kell félniük
nyugalmas lesz életük
Sz.A.: ha én szólok belőlem, uram az ki szól
szeretem őt mindent tőle kapunk (2szer)
M.P.: Koponyákkal köveztetem a várost azért hogy rend legyen
Jajgatással vakold a falat, azért hogy rend legyen


Nyolc év után jelentkezik hivatalos nagylemezzel a kilencvenes évek ikonikus magyar punk zenekara, a C.A.F.B..
A 14 dalt tartalmazó “Memorandum” ráadásul fizikai formában kizárólag bakeliten érkezik, de persze a korszellemnek engedve a megjelenés napjától, december 8. hétfőtől digitálisan is elérhető a jól ismert streaming felületeken.
A régóta várt korong egyik trackjéhez, a „Mr Molotov”-hoz készült klip is debütál
A videó külön érdekessége, hogy élőszereplős mozi helyett ezúttal egy rajzolt világban kelti életre az amúgy sajnos nagyon is aktuális dalt –
az ezredforduló képregény aranykorának hangulatát idéző cartoon-moziért pedig Mester Csaba és a korai Black-Out Andrics Lacija mellett producerként az ős-Tankcsapda egyik alapítója, Tóth-Laboncz Attila, vagyis "Labi" felel – az ő neve manapság a reneszánszát élő képregényekkel hasító "Master-Lab Comics"-hoz kötődik leginkább.
Persze, ha egyszer bejelentkezik a Seattle-ben élő frontembere miatt csak évi egy hazai fellépést vállaló csapat, akkor nem hagyják a közönségüket meglepetések nélkül.
Nem kis elismerés ugyanis, hogy a Trottel Records gondozásában, ugyancsak LP formátumban megjelent “Nem Az A Punk, Aki... vol.2” válogatásalbumon is helyet kapott három, 1993-ban, a punk hőskor kellős közepén rögzített C.A.F.B. nóta is.
Szakácsi Gábor zenekara amúgy legközelebb 2026. március 7-én, szombaton lép újra színpadra itthon, a budapesti Dürer Kert „Retro punk buli” elnevezésű fesztiválján.
Fotók: C.A.F.B.