dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Tankcsapda: Szívbörtön

Tankcsapda - Szívbörtön

off off off off off
Ha zajt akartok
Előadó: Tankcsapda
Album: Ha zajt akartok
Megjelenés: 1999
Hossz: 0:00
Szövegírók: Lukács Laci
Zeneszerzők: Lukács Laci
Molnár Levente (Cseresznye)
Elek Ottó
Kiadó: Sony Music
Stílus: Hard Rock, Heavy Metal
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 21226 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Szívbörtön

Leszek én még szép szőke herceg
A karjaimban a másodpercek
Nyomtalanul nem múlnak el, ne félj
A paripám fehér, a szemem kék
És ha tényleg a fele királyság a tét
Én érted még harcba is indulnék
A sárkányok fejét karddal vágnám szét
Az óriásoknak meg simán csak kitépném a belét
Az óriásoknak meg simán csak kitépném a belét

Leszek én még bíró
Ha a vád boszorkányság
Én rakok alád olyan máglyát
Ami biztos széjjel éget
A szívem börtön és benne az őr
Én vagyok, és talán most először
Életfogytig tartó lesz az ítélet
(Ha túléled)

Én egy
Hülye kis szerelmes dalt írok
Én egy
Hülye kis szerelmes dalt énekelek
Neked, neked

Leszek én még szép szőke herceg
A karjaimban a másodpercek
Nyomtalanul nem múlnak el
A szívem börtön és benne az őr
Én vagyok, és talán most először érzem
Erről a helyről többé már
Nem engedlek el
Erről a helyről többé már
Nem engedlek el

Én most egy
Hülye kis szerelmes dalt írok
Én egy
Hülye kis szerelmes dalt énekelek
Neked, neked

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat

Víg Mihály zeneszerző is méltatta az írót

Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely csütörtökön Stockholmban jelentette be döntését.



 


Krasznahorkai László az apokaliptikus terror közepette erősíti a művészet erejét


A szerzőnek a díjat látnoki erejű életművéért ítélték oda, amely az apokaliptikus terror közepette megerősíti a művészet erejét - mondta el Mats Malm, a Svéd Akadémia titkára, aki beszámolt arról is, hogy a bejelentés előtt sikerült telefonon elérnie az éppen Frankfurtban tartózkodó Krasznahorkai Lászlót.

 

Krasznahorkai László a Kafkától Thomas Bernhardig nyúló, az abszurdizmus és a groteszk túlzás által jellemzett közép-európai hagyomány nagyszerű epikus írója. De több is rejlik benne: keleti hatások is megmutatkoznak műveiben, amelyek hangvétele szemlélődőbb, finoman hangolt - méltatta közleményében a Svéd Akadémia.


388 millió forintnyi összeg jár a Nobel-díjjal


A 71 éves magyar író a díjjal 11 millió svéd koronát (388 millió forintnyi összeget) kap. A díjat hagyományosan december 10-én, az elismerést alapító Alfred Nobel halálának évfordulóján adják át.


A Trabant alapítója, a Balaton zenekar frontembere szerint hosszú lenne felsorolni, mi mindentől különleges Krasznahorkai művészete, de fontos kiemelni, hogy

 

- Teljesen új stílust talált ki, teljesen egyéni a látásmód, ahogy a világot szemléli, mindehhez társul egy ezzel adekvát nyelvi szerkezet, egy félreismerhetetlen saját stílus.- fogalmazott a 24.hu megkeresésére Víg Mihály, a Tarr Béla-rendezte Sátántangó főszereplője, valamint több Krasznahorkai-mű filmes adaptációjának zeneszerzője.

 

Magyar vagy magyar származású Nobel-díjasok közül irodalmi Nobel-díjat 2002-ben  Kertész Imre vehetett át korábban.





Kiemelt kép: Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat

Budapest, 2025. október 9. Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely 2025. október 9-én Stockholmban jelentette be döntését. A felvétel 2017. március 22. készült Budapesten

Fotó: MTI/Marjai János

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás