Előadó: | Ámokfutók |
---|---|
Album: | Varázsolj El! |
Megjelenés: | 1995 |
Hossz: | 4:30 |
Szövegírók: |
Jakab György Kocsor Beáta |
Jakab György Kocsor Beáta |
|
Kiadó: | Magneoton |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Verse:
Ó! Olah! Ó! Hajjajji! Ó! Olah! Ó! Hajjaj!
Ó! Olah! Ó! Hajjajji! Ó! Olah! Ó! Hajjaj!
Banzáj!
Rap:
Mindenhol limi-limi-limi-lim-lom!
Bara-bara-barara! Babba-raba-dim-dom!
A sarokban van egy kincsesláda,
A láda tetején hever a Varázslámpa...
Megdöri-döri-döri, megdörzsölöm!
Micsoda élvezet! Micsoda öröm
Bár nem vagyok épp egy erős jellem:
Mi van akkor, ha nincs benne Szellem?!
Lenne épp három kívánságom,
A többit gyorsan kitalálom!
DJ. vagyok! Csak egy amatőr Aladdin.
Tele lemezekkel – alig van más valamim...
A zene! A zene! Életem eleme,
Mint a sivatagnak, hm... a púp, meg a teve!
Hát itt a whisky, de hol van a Gin?
Hogy legyek így a mesebeli Aladdin?!
Refr.:
DJ. Aladdin! DJ. Aladdin! DJ. Aladdin! Ó! Ó! Ó! Ó!
DJ. Aladdin! DJ. Aladdin! DJ. Aladdin! Ó! Ó! Ó! Ó!
Verse:
Ó! Olah! Ó! Hajjajji! Ó! Olah! Ó! Hajjaj!
Ó! Olah! Ó! Hajjajji! Ó! Olah! Ó! Hajjaj!
Rap:
DJ. Aladdin! Nyakamban a tábla,
Aki nem hallja, hát az is látja!
Villámlik a kezem, pörög a nyelvem,
Marathoni távot futok egy helyben!
Mondjátok meg, hol van a varázs?
Én csak dörzsölöm a lámpát - csupa parázs!
Aztán fejest ugrok egy ezüst üstbe...
Ennek nagyobb a fénye, mint a füstje!
Te jó ég, ahol én vagyon, az a garázs!
...Tévedtem... Ez óriási blamázs,
Hisz csodák csak a mesében vannak!
Megveregetem a vállam, így szólok magamnak:
Hé, DJ! DJ. Aladdin!
Sok volt a whisky és kevés a Gin?
Nem magas önnek a lámpaláza?
Ez a Varázslámpa, csak egy garázslámpa!
Refr.:
DJ. Aladdin! DJ. Aladdin! DJ. Aladdin! Ó! Ó! Ó! Ó!
DJ. Aladdin! DJ. Aladdin! DJ. Aladdin!
DJ. Aladdin! DJ. Aladdin! DJ. Aladdin! Ó! Ó! Ó! Ó!
DJ. Aladdin! DJ. Aladdin! DJ. Aladdin!
Idén harmincadik alkalommal rendezik meg Balassagyarmaton a Szent Anna-napi Palóc Búcsút, mely az évtizedek alatt folklórfesztivállal egészült ki; a július 24. és 27. között zajló négynapos programsorozat teljeskörű, különleges alkalom a palóc identitás ünneplésére, ahol népzene, néptánc, kézművesség és vallási hagyományok találkoznak.
A búcsú Magyarország egyik legjelentősebb hagyományőrző eseménye, Nógrád vármegye legszebb népünnepélye, a fesztivál teljes képet nyújt a régió kulturális gazdagságáról.
A rendezvény csúcspontja a vasárnapi népviseletes búcsújáró menet és a szabadtéri ünnepi szentmise, amelyre több ezer látogatót várnak.
A rendezvény nemcsak a palócság, hanem a magyar kultúra ünnepe is, "örökség, amely él és közösséget teremt, rendíthetetlen hit, amely a határ mentén megmutatja nemzeti összetartozásunk erejét".
Az eseménysorozat 24-én, csütörtökön kezdődik a Palóc Múzeumban határtérségi kerekasztallal és borsétával.
Pénteken a múzeum szabadtéri gyűjteményében mesejáték várja a gyerekeket, a Jánossy Képtárban kiállítást nyitnak Palócország kézműves kincseiből. Este Kecskeméthy Lilla, Varga Zsolt, Nagy Balázs, Takács Éva Bianka és Chelemen Paula ad közös koncertet Indulj el egy úton címmel a Civitas Fortissima téren.
Sebestyén Márta életmű koncertjének a Római Katolikus Főplébánia Templom ad helyet szombat délután, a koncert vendége lesz Andrejszki Judit.
A szombati programban folkudvarrá alakul a Palóc Múzem
Este a múzeumnál tartják a Szent Anna ájtatosságot, amelyen készülnek a búcsúra, a szabad ég alatt imádkoznak a nemzet megmaradásáért, a gyermekáldásért és a családokért.
A Civitas téren a palóc ízek utcája, vásári kavalkád, mesterségek műhelye és palócföldi népi iparművészek várják a látogatókat.
Bemutatkoznak a Nemzetközi Dudás Találkozó résztvevői, valamint Palócország meghívott falvai, de bemutatják Magyarország és Szlovákia sokszínűségét és kulturális értékeit is.
A Virtus Kamara Táncegyüttes színpadi műsorát a Dobroda zenekar kíséri, majd elkezdődik "Szent Anna szépei" versenye, a palóc lányok és asszonyok viseleteinek vetélkedése.
Este a Kerekes Band ad koncertet, a szombati nap táncházzal zárul.
Vasárnap rendezik meg a palóc búcsút Szent Anna tiszteletére
A résztvevők a főplébánia templom előtt gyülekeznek 9:30-tól, majd 10 órakor indul a népviseletes búcsújáró menet a Palóc ligetbe. Útközben imádságot tartanak a múzeum szabadtéri gyűjteményében található szandai káponkánál.
A 10:30-kor kezdődő, a szabadtéri Palóc színpadon tartott ünnepi szentmisén Udvardy György veszprémi érsek és Turai János kanonok, plébános végzi a szertartást. Közreműködik a balassagyarmati Szent Felicián Kórus, a rimóci rezesbanda, Lőrincz Sarolta Aranka, valamint az Ipoly-mente hagyományőrzői.
Fotók: Palóc Búcsú Facebook