Előadó: | SP Éder Krisztián |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Éder Krisztián |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Sp:
Sokszor kérdeztem, sokszor nem kaptam rá választ,
Sokszor van olyan, hogy a lány másik srácot választ,
Tudom, hogy ez így nem jó, meg hogy sz*r érzés,
Nem tudom, mi történik, egyre nagyobb a kísértés,
De hiába vérzek el, hiába, vagyok vele őszinte,
Hiába sírok esténként, hiába, ő szinte
Rám se néz, nevet rajtam, nekem ez fáj,
De egy [belső érzet kitart], és azt súgja muszáj
Kitartanom, mert hogy megérik a gyümölcs, enyém lesz talán,
Majd együtt nézünk csillagokra, de ez mély talár,
Halvány folt az egész, lehet, hogy holnap meghalok,
Lehet, hogy elüt az autó, de lehet, hogy valamit elkapok,
Fent leszek az égben, mondom, nem lett az enyém,
Nem értem el a célom, meg lesz rólam a vélemény,
De ezt nem akarom én se, szeretnék én még élni,
Szeretnék felnőni, hidd el nem akarok sokat kérni,
Csak pár kitartó barátot, akik majd vigyáznak rám,
Akik megóvnak a rossztól, mert ott elég nagy a szám,
De aki ismer, az tudja, én így érzem magam jól,
Hogy én úgy szeretek élni, hogy mellettem lágy dallam szól.
Refrén (Sp & Benő): (2x)
Még kell, még több, még kell valami, hogy fejlődjek,
Még kell, még más, hogy ne nézzenek felhőnek,
Már volt, már kaptam, már tetszett az imázs,
Mégis kell, még több, mégis kell, még más.
Sp:
Volt, hogy éjszakákat nem aludtam át, mert hogy féltem,
Volt még olyan régen, hogy az anyukámat kértem,
Hogy feküdjön be mellém, mert én bánatos vagyok,
Nem értettem sosem, hogy mért bántanak a nagyok,
Volt, hogy aranyos kisgyerekként, öt-hat évesen,
Játszottam a gondolattal, milyen lesz, ha majd fényesen
Felnövök és élek boldogan, mint azt a mesékben láttam,
Volt, hogy nem mertem, de azt súgták, hogy csak bátran
Szóljak fel, hogyha nem tetszik valami, hogyha valami bánt,
Úgy látszik ez hatott, úgy látszik, hogy valaki megszánt,
Mert már érzek némi tiszteletet, talán másoktól,
Mert már hallottam, hogy [dupla krupp nem ettől], másoktól,
Hát, ja volt sok minden, remélem, hogy még lesz is,
De nem látok előre, lehet, hogy lesz még [búgó pestis],
Meg majd háború meg béke, persze nem így akartam,
Gyerekként nem így láttam, mert a szemem eltakartam.
Refrén (Sp & Benő): (2x)
Még kell, még több, még kell valami, hogy fejlődjek,
Még kell, még más, hogy ne nézzenek felhőnek,
Már volt, már kaptam, már tetszett az imázs,
Mégis kell, még több, mégis kell, még más.
Sp:
Mikor felcsillan a fény, még sincs előttem semmi,
Valamit láttam, egy álom volt, de felkeltem és ennyi,
Néhány rég [íratlan] kép, néhány rég elfelejtett emlék,
Kicsordul egy könnycsepp szememből, szívesen visszamennék
A régi szép időket felemésztve, hív vissza a múlt,
Szeretnék látni, de nem tudok, mert ami volt, az már elmúlt,
Már csak homályos fényképek, már csak pár régi barát,
[Dantén eight] szállj fel, várom a mámor nagy hadát,
Hátha sikerül, lehet, hogy hátra nem nézek már többet,
Lehet a múltra lapozok, de jelenre építem a követ,
És várom, hogy megtörténjen, mi másnak van megírva,
Szeretném látni a sorsom, de a szemem ki van sírva,
Hiába minden próbálkozás, egyedül nem megy,
Hiába szeretnék várni, egyszer a vonat úgyis elmegy,
Várhatsz, hogy egyszer kitárjam a lelkem végre érted,
Nem vágom, hogy mért hagysz szenvedni, nem vágom, hogy mért kérted.
Refrén (Sp & Benő): (2x)
Még kell, még több, még kell valami, hogy fejlődjek,
Még kell, még más, hogy ne nézzenek felhőnek,
Már volt, már kaptam, már tetszett az imázs,
Mégis kell, még több, mégis kell, még más.
Harminc méter magasan lebegő „szellemek” kísérik a Holdat, lenyűgöző légi táncot lejtve, a földön gigantikus zsiráfok bandukolnak fel s alá, máshol színes óriási papagájok játékos energiával töltik be a teret. Egy energikus, látványos utcai zenés-színházi előadás a közösségi terek művészi birtokbavételét ünnepli. És hatalmas vitorlák lebegésében a kortárstánc és cirkusz fúziója is felbukkan. De lássuk, mi más teszi még izgalmasan látványossá és elgondolkodtatóvá a Nagy Utcaszínház és Sétáló Utcaszínházi produkcióival a Sziget idei forgatagát.
Fotó: Sylphes - Aerial Ballet
Kétségkívül a Sziget sokszínűségének meghatározó elemei a fesztivál területén bárhol felbukkanó Sétáló Utcaszínházak, melyeket mindig nagy tömeg kísér keresztül-kasul a forgatagban, valamint a Sziget fölé emelkedő Nagy Utcaszínház, ami esténként, a Nagyszínpad programja után tölti be a körülötte lévő teret.
Ez utóbbiként idén a Sylphes - Aerial Ballet spanyol légibalett-színházi produkciója érkezik a Szabadság Szigetére. Az előadás különleges módon ötvözi a légi táncot és Vivaldi "A négy évszak" című zeneművét, melynek során a művészek több mint 30 méter magasban, a levegőben mutatnak be hipnotikus, balettszerű mozdulatokat, a szinkronúszás és a klasszikus balett eleganciáját idézve. A varázslatos és lebilincselő produkció különleges kapcsolatot teremt a közönség, a tánc és a zene között. Kihagyhatatlan élmény lesz a Szigeten.
A Sétáló Utcaszínházak sorában az Always Drinking Marching Band egy európai utcai zenekar és performansz csoport, amely 1997 óta működik. A csapat szinte egész Európában turnézott már, produkciói élénk, interaktív utcai előadások, amelyben a zenekar javarészt fúvós hangszereken játszik, miközben a tagok bohócos, színházi elemekkel színesítik a műsort. Előadásaikkal azt hangsúlyozzák, hogy a köztereket a művészet és a közösségi élmény számára tartják fenn, dinamikus előadásukkal a közönséget is bevonva egy igazi utcai fesztiválhangulatot teremtenek.
A spanyol Troula Theater Hexagonum című erőteljes előadása minden nap felbukkan majd a Szigeten, melyben a modern világ fejlődésének összes kihívása megelevenedik a zene, az óriásbábok és a pirotechnika igéző méhkasában - megmutatva az emberi cselekedetek hatását a Földre.
Fotó: Troula Theater Hexagonum
A Sétáló Utcaszínházak nemzetközi felhozatalát egy hazai projekt is színesíti
A GENOA: Winds and Waves előadás egy vitorlára emlékeztető szerkezet köré épül, amely az alkotók kezei között folyamatosan új formákat, és funkciókat ölt.
Az előadásban a közös mozgás és harmónia megteremtése áll a középpontban.
Fotó: GENOA: Winds and Waves
Az előadók együtt dolgoznak, hogy a vitorlák lendületes mozdulataiban megmutassák az összhangot, a bizalmat és a közös ritmus erejét. A produkció egy pillanatra kiszakítja a nézőket a mindennapok sodrásából, és egy olyan világba hívja őket, ahol a jelenlét, a könnyedség és az áramlás érzése uralkodik. Meditatív utazás, amelyben a nézők maguk is részeseivé válhatnak a pillanat szépségének.
A Teatro Pavana egy utcaszínházi társulat, amely nagyméretű, élénk bábfiguráiról, köztük zsiráfokról és papagájokról ismert. Különböző helyszíneken adnak elő sétálós előadásokat, amelyekkel egyedi alkotásaikat keltik életre a közönség számára. A Zsiráfok és Papagájok felvonulásában a zsiráfokat szoborszerűnek és nyugodtnak írják le, míg a papagájok színfoltot és élénk mozgást adnak hozzá.
A Duo Gancho egy magyar–spanyol artista páros, akik akrobatikus ügyességgel és lehengerlő humorral nyűgözik le a közönséget világszerte. Patrik, a zsonglőr és artista, valamint Jesús, a temperamentumos akrobata több mint öt éve járják a világot és látványos szaltókkal, kézenállásokkal, pantomimmel és pimasz humorral sodornak magukkal mindenkit. Az AcroMobil Show egy veterán kiskocsival gurul végig a Szigeten, körülöttük pörgő buzogányok és karikák repülnek, miközben garantált a nevetés. Céljuk egyszerű: felejthetetlen élményt nyújtani bármelyik generációnak, bármelyik kontinensen.
Az Oakleaf: Explorer/Flower Power előadása egy vibráló táncos tisztelgés a természet virágzó energiája előtt.
Fotó: Oakleaf: Explorer/Flower Power
Cumbia, salsa és lüktető öröm, nincs olyan láb, ami ne mozdulna meg. A táncosok egyesülnek a természet színeivel, és magukkal sodornak mindenkit egy zabolátlan, ünnepi utazásra. És hatalmas buborékok óriási forgatagában is elmerülhetünk a Szigeten, ahol Óriásbuborék Show változatos formájú lebegő alakzatai már messziről hívogatják a közönséget.
Kiemelt kép: Sylphes - Aerial Ballet