dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Tessék: Felkelés

Tessék - Felkelés

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Tessék
Album: Keressük!
Szövegírók: Bori Tamás
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 3587 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Felkelés

Utcakővel, töltőtollal
Eltérített űrhajóval
Figyelj!
Bárhogy lehet!

Honnan nézzem, merre álljak
És hogy közben kit ne bántsak
Vigyázz!
Tőlem mehet!

Majdnem mindegy, mit csináltam
Saját lelkem felzabáltam
Kész!
Vessünk szelet!

Demonstráló nemzedékem
Térj magadhoz, szépen kérem!
Tűz!
Így lett kerek.



Két ország van. Azta-paszta!
Másik fele, hess a francba!
Figyelj!
Bárhogy lehet!

Álhírekben, szócsatában
Kínos fotó kurva-bárban
Vigyázz!
Tőlem mehet!

Elsikkasztott forradalmak
Kik kaparnak? Miért kaparnak?
Kész!
Vessünk szelet!

Plasztik-bomba, égő kuka
Bátor ló ez, vagy csak buta?
Tűz!
Így lett kerek.



A gyáva az lemarad
Mert bonjuk a falakat
Megbocsátunk
És felejtünk…

Ezer év óta ebben élünk
A semmiért kis pénzt remélünk

Vagy jön egy újabb
Félbe maradt felkelés…



Utcakővel, töltőtollal
Eltérített űrhajóval
Figyelj!
Bárhogy lehet!

Demonstráló nemzedékem
Térj magadhoz, szépen kérem!
Tűz!
Így lesz kerek a felkelés…

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat

Víg Mihály zeneszerző is méltatta az írót

Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely csütörtökön Stockholmban jelentette be döntését.



 


Krasznahorkai László az apokaliptikus terror közepette erősíti a művészet erejét


A szerzőnek a díjat látnoki erejű életművéért ítélték oda, amely az apokaliptikus terror közepette megerősíti a művészet erejét - mondta el Mats Malm, a Svéd Akadémia titkára, aki beszámolt arról is, hogy a bejelentés előtt sikerült telefonon elérnie az éppen Frankfurtban tartózkodó Krasznahorkai Lászlót.

 

Krasznahorkai László a Kafkától Thomas Bernhardig nyúló, az abszurdizmus és a groteszk túlzás által jellemzett közép-európai hagyomány nagyszerű epikus írója. De több is rejlik benne: keleti hatások is megmutatkoznak műveiben, amelyek hangvétele szemlélődőbb, finoman hangolt - méltatta közleményében a Svéd Akadémia.


388 millió forintnyi összeg jár a Nobel-díjjal


A 71 éves magyar író a díjjal 11 millió svéd koronát (388 millió forintnyi összeget) kap. A díjat hagyományosan december 10-én, az elismerést alapító Alfred Nobel halálának évfordulóján adják át.


A Trabant alapítója, a Balaton zenekar frontembere szerint hosszú lenne felsorolni, mi mindentől különleges Krasznahorkai művészete, de fontos kiemelni, hogy

 

- Teljesen új stílust talált ki, teljesen egyéni a látásmód, ahogy a világot szemléli, mindehhez társul egy ezzel adekvát nyelvi szerkezet, egy félreismerhetetlen saját stílus.- fogalmazott a 24.hu megkeresésére Víg Mihály, a Tarr Béla-rendezte Sátántangó főszereplője, valamint több Krasznahorkai-mű filmes adaptációjának zeneszerzője.

 

Magyar vagy magyar származású Nobel-díjasok közül irodalmi Nobel-díjat 2002-ben  Kertész Imre vehetett át korábban.





Kiemelt kép: Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat

Budapest, 2025. október 9. Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely 2025. október 9-én Stockholmban jelentette be döntését. A felvétel 2017. március 22. készült Budapesten

Fotó: MTI/Marjai János

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás