Előadó: | Magna Hungaria |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Domokos Endre János |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Oly távol vagy tőlem,
És mégis közel.
Lépteid kísérem,
S nem felejtelek el.
Rabul ejtett szemed,
Lényed, mosolyod,
Nem menekülhetek;
Mit érzek, jól tudod.
Ismerlek egészen,
Minden szeszélyeddel.
Olyan vagy amilyen.
Nekem épp így tetszel.
Nem vagy éppen angyal,
De nem vagyok az én sem,
Össze, ez indokkal,
Illenénk mi szépen.
Szép kis páros volnánk,
Meglennénk egymással
Az év minden napján,
Mit eb a macskával.
De távol vagy tőlem
És mégis közel.
Hiába remélem,
Mégsem érhetlek el.
Mégsem vagyok tied,
S te sem az enyém,
Mert az kevés neked,
Amit adhatok én.
Én csak egyre
Lesném gondolataidat.
Szebbé hogy tehetném
Földi napjaidat.
De ez már úgy tűnik
Kiment a divatból.
Az érzés megszűnik,
Az élet másról szól.
De tudd, bárhova is
Sodor majd az élet,
Valahol, valaki
Még mindig szeret téged.
Már távol vagy tőlem
És mégis közel.
Amíg csak élek
Nem felejtelek el.
Víg Mihály zeneszerző is méltatta az írót
Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely csütörtökön Stockholmban jelentette be döntését.
Krasznahorkai László az apokaliptikus terror közepette erősíti a művészet erejét
A szerzőnek a díjat látnoki erejű életművéért ítélték oda, amely az apokaliptikus terror közepette megerősíti a művészet erejét - mondta el Mats Malm, a Svéd Akadémia titkára, aki beszámolt arról is, hogy a bejelentés előtt sikerült telefonon elérnie az éppen Frankfurtban tartózkodó Krasznahorkai Lászlót.
Krasznahorkai László a Kafkától Thomas Bernhardig nyúló, az abszurdizmus és a groteszk túlzás által jellemzett közép-európai hagyomány nagyszerű epikus írója. De több is rejlik benne: keleti hatások is megmutatkoznak műveiben, amelyek hangvétele szemlélődőbb, finoman hangolt - méltatta közleményében a Svéd Akadémia.
388 millió forintnyi összeg jár a Nobel-díjjal
A 71 éves magyar író a díjjal 11 millió svéd koronát (388 millió forintnyi összeget) kap. A díjat hagyományosan december 10-én, az elismerést alapító Alfred Nobel halálának évfordulóján adják át.
A Trabant alapítója, a Balaton zenekar frontembere szerint hosszú lenne felsorolni, mi mindentől különleges Krasznahorkai művészete, de fontos kiemelni, hogy
- Teljesen új stílust talált ki, teljesen egyéni a látásmód, ahogy a világot szemléli, mindehhez társul egy ezzel adekvát nyelvi szerkezet, egy félreismerhetetlen saját stílus.- fogalmazott a 24.hu megkeresésére Víg Mihály, a Tarr Béla-rendezte Sátántangó főszereplője, valamint több Krasznahorkai-mű filmes adaptációjának zeneszerzője.
Magyar vagy magyar származású Nobel-díjasok közül irodalmi Nobel-díjat 2002-ben Kertész Imre vehetett át korábban.
Kiemelt kép: Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat
Budapest, 2025. október 9. Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely 2025. október 9-én Stockholmban jelentette be döntését. A felvétel 2017. március 22. készült Budapesten
Fotó: MTI/Marjai János