Egy-két, na mi a faszt akartok még?
Nézd, rég minden a helyén, mégis szednétek szét!
Hiába szép, ha nem elég, mond csak, hol a tartalék?
Semmi vész, fel a fejjel, nem ma kezdtem, itt az ész,
És az ász, visszatér, de végig itt voltam, nem ér!
Az idő urai a crew, a név önmagáért beszél,
Még mindig miénk itt a tér, és belőled senki se kér
Az embert felkapja a szél, ha olyanba kezd, 'mihez nem ért!
Fingod nincs, mi a lényeg, és mi megy az MTV-n?
A fotóstakony, meg a gyerek rap, meg a börtöntöltelék!
Az egyik ratyi kinn a stégen, a másik nem tudom, mit beszél,
ez meg angol-magyar halandzsát nyom: lófaszt nem ér!
Gyémánt fog, meg fux, a strandon gengszterék-
itt, aki lop: bukni fog, magadba szállj ötletért,
Saját partit kell szervezned, hogy színpadra lépj,
Mert a kutya nem kíváncsi rád, sikert álmodsz, Én költeményt!
A napszemüveget le, rossz társaságba keveredtél!
Ide nem kerültök be, nagy fába vágtad a fejszéd!
Nem érzed az egészet, és itt jövök a képbe Én,
Csak bólints az ütemre, nincs baj, itt a vészfék!
Ez hip hop, a padlóra küld, könnyen pattan az ér,
A plafonra mászok tőled, pózer! Te lennél kemény?
Itt a Kriminal, az S-10, a Wacuum, BP tömény,
Nincs limit, itt a cucc, fogd minden szó a tiéd!
Az idei év legizgalmasabb zenei eseményeiként két férfi operapop csapat, az Il Divo és az Il Volo is fellép Budapesten
Az Il Volo november 14-én az MVM Dome-ban, az Il Divo pár hónappal hamarabb, június 25-én szintén ugyanott. A két együttes annyira hasonlít egymásra, hogy könnyű összetéveszteni őket. Ugyanazt a zenei műfajt képviselik, hasonló nevük van, lenyűgöző férfi harmóniákat és nemzetközi stílust mutatnak be. Azonban jelentős különbségek is vannak köztük.
Az Il Divo a popera műfajban a klasszikus operai drámaiságot és érzelmi mélységet hangsúlyozza
Fotó: Il Divo
Tobzódhatnak idén a popera rajongók, hisz két nagy kedvenc, a műfaj két legnagyobb képviselője is fellép Budapesten
Köztük sok a hasonlóság, így a forma, a műfaj, mi több, mindketten szerepeltek az "American Idol" műsorban, és jó kapcsolatot ápolnak Barbra Streisanddal is.
Bár minkét csapat neve hasonlóan cseng, jelentésükben nagyban különböznek. Míg az Il Divo név jelentése "isteni előadó" vagy "a díva férfi megfelelője", addig olaszul az "Il Volo" jelentése "a repülés". A két név utalhat arra, hogy az Il Divo hangjai érettebbek, az Il Volo inkább fiatalos lendületet és frissességet hoz a műfajba. Különbség a két együttes közt az énekesek nemzetiségében is van.
Az Il Volo tagjai mind olasz fiatalok: Gianluca Ginoble (bariton), Piero Barone és Ignazio Boschetto (tenorok), akik a popera műfajának egyik legkiemelkedőbb képviselői, és a Három Tenor örökségét viszik tovább.
Az Il Volo fiatalos lendületet és frissességet hoz a műfajba
Fotó: Il Volo
Az Il Divo egy Egyesült Királyságból származó énekegyüttes, azonban különböző nemzetiségű tagokból áll: egy svájci, egy francia és két Egyesült Államokból származó énekes alkotja a formációt, egyikük Steven LaBrie, aki a korábbi oszlopos tag, Carlos Marín tragikus halálát követően vált a csapat népszerű baritonjává.
Stílusukban az Il Volo inkább a klasszikus operai hagyományokat modern popos köntösbe bújtatja, fiatalos lendülettel és könnyed crossover stílussal.
Az Il Volo muzsikáját itt tudod meghallgatni.
Ők a klasszikus és a pop zene finom, ízléses keverékét adják, a crossover műfaj egyik legkiemelkedőbb képviselőjeként. Míg az Il Divo a popera műfajban a klasszikus operai drámaiságot és érzelmi mélységet hangsúlyozza, érettebb vokális előadásmóddal.
Az Il Divo hangzása tehát inkább a nagyszabású, érzelmes operai előadásmódot ötvözi a popzene elemeivel, így a klasszikus zene és a pop közötti határokat egyensúlyozza.
Hallgass bele az Il Divo zenéjébe itt.
Ha ezek után is még akadnak kérdések, a legjobb, ha mindkét koncertet megtekintjük idén Budapesten, mert az megkérdőjelezhetetlen, hogy az Il Divo és az Il Volo népszerűsége is az egekben szárnyal, és felejthetetlen élményt nyújtanak mindketten. Június 25-én az Il Divo, november 14-én pedig az Il Volo, mindketten az MVM Dome-ban.
Fotók: koncertpromo.hu