


| Előadó: | Mesedalok |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Hey ya
Hey ya
Ya hey yea hey ya
Ya hey yea
Hey Hey Hey ya
Büszkén, mint a dob ha zeng
Messze szál a nóta szó
Minden évben nyár jön el
Termést hozva roskadón
Kristálytiszta édes víz
Benne finom hal cikáz
Kertünk mind jó magva ring
Anyaföldünk gondol ránk
Nagyszellemhez szól a dal
Ősi úton ő vezet
Szent a tűz és jelre vall
Éltetőnkkel ígére
Évre mindig év jöven
Büszkén, mint a dob ha zeng
Bimbóinkból mag terem
Büszkén, mint a dob ha zeng
Hey ya
Hey ya
Ya hey yea hey ya
Ya hey yea
Hey Hey Hey ya



A Sziámi Isolated – azaz Müller Péter Joy Division előtt tisztelgő zenekara – egy este erejéig felidézi a legendás zenekar mágikus repertoárját március 6-án, a Dürer Kertben.
A Joy Division (Örömosztag = tábori bordély), korábban Warsaw nevű salfordi (Manchester) rockzenekar 1976-tól 1980-ig, az énekes-zeneszerző Ian Curtis haláláig létezett. Ez idő alatt nőtte ki magát minden idők legmeghatározóbb post-punk bandájává.
Olyan verhetetlen, költői, brutális, olykor meglehetősen gótikus dalokat alkottak, mint például a
Love Will Tear Us Apart, az Isolation, a She's Lost Control, a They walked in Line.
Első stúdióalbumuk, az Unknown Pleasures 1979-ben, a második és egyben utolsó pedig két hónappal öngyilkossága után, 1980. júliusában jelent meg.
Az epilepsziával és depresszióval küszködő énekes épp első amerikai turnéjuk indulásának előestéjén kötötte fel magát.
Maradandó életművet hagyott hátra
A zenekar rövid működése alatt elnyerték az NME díját "Istenáldotta zseni" kategóriában, majd később jelölték őket Az elmúlt huszonöt év legjobb kislemeze kategóriájában a BRIT Awards-ra is.
Az együttest Ian Curtis, Bernard Sumner, Peter Hook és Stephen Morris alkották.
A Sziáminak és Müller Péternek fatális és személyes kötődése van az énekeshez és a zenekarhoz
„A 80-as évek elején egyszer katasztrofális influenzába estem. Nem tudtam enni, és azt éreztem, meg fogok halni. Meglátogatott Vető Jánoska barátom, és a kezembe nyomott egy német nyelvű zenei szaklapot, amiben dicsérték az URH nevű első zenekarunkat, az újságíró megjegyezte, hogy az énekes hangja kísértetiesen hasonlít Ian Curtis-ére... Másnap reggel arra ébredtem, hogy Ian ott áll az ágyam végében. A fejét ingatta, és szavak nélkül közölte, hogy iszonyúan bánja, amit tett. Jó lenne, ha valaki énekelné a dalait. Valahogy teljesen természetes és egyértelmű volt az egész hallucináció (?).” – Meséli a kapcsolódásról Müller Péter.
Fotó: Sziámi/Live Nation Magyarország
– „Később a Sziámival a Gasner János féle felállásban, majd utóbb a Szakcsi Lakatos Bélából, Kirschner Péterből, valamint Duka Lászlóból, Magyar Péterből, Ujj Zoltánból és Duel aka Szabó Attilából álló Isolateddel megvalósítottuk, és örömmel, sikerrel játszottuk az egész estés Joy Division programot. A Szigeten jópár ezer ember tombolt ránk, és komoly külföldi produceri érdeklődést kaptunk.A dolog metafizikájára számomra mi sem jellemzőbb, mint az, hogy amikor otthon készültem, és hallgattam az eredetit, a lányom azt találta mondani. "Jé, apa, nem is tudtam, hogy te angolul is énekelsz..."
Fotó: Sziámi/Live Nation Magyarország
Egy este erejéig a Sziámi Isolated ismét megidézi a Joy Division mágikus repertoárját
A szeánsz résztvevői, azaz a zenekar tagjai Müller Péter Sziámi (ének), Kirschner Péter (gitárok), Bakos Zita (billentyűs hangszerek), Kónya Csaba (basszus) és Tóth Márton (dobok). Az este vendégei Másik János, valamint Duka László hegedűművész lesznek. Az előzenekar a BTK lesz.
Kiemelt kép: Sziámi/Live Nation Magyarország