Előadó: | Kiközösített Életforma |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Bíró Péter |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Tavasszal indul újra a roham.
Betörnek a rohadékok, robban az agyam.
Több Km-es kocsi sorok.
Ha tehetem inkább ki se mozdulok.
Beszólogatnak,keménykednek.
Faszom, már megint verekedhetek.
Rühellek titeket fasszopók.
Miért pont ide? Már nem jó a Balaton? ref
Bámészkodjatok máshol, haggyatok élni.
Ez az én utcám, lehet tiplizni.
Vedeltek a pincében egész délelőtt.
De szar ez a bor, még be se ütött.
De mikor felmásztok a 30 fokra.
Érzitek, már azért kiakadna a szonda.
Ilyenkor bátrak vagytok és erősek.
De majd kaptok, ha visznek az őrsre!
Féljetek basszátok meg, új lett a hobbim.
Ismerem a várost nem tudtok elbújni.
Kezdődik a vadászat, turista a zsákmány.
Ha keménykedek rátok csak szenvedés vár!
ref.
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik