Előadó: | Keresztes Ildikó |
---|---|
Album: | Rock - A legjobbaktól |
Megjelenés: | 2006 |
Hossz: | 4:40 |
Szövegírók: |
Sass Jordan |
Richard Neigher |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Rock |
Címkék: | Keressük! |
Nem tudod elvenni a kedvem...
Kicsi a sors, de erős.
Kicsi a pohár, hát kell,
hogy újra tölts.
Kicsi a föld és kicsi az ég.
Kicsi vagy te is, ja és
kicsi vagyok én.
De az asztal alatt két perccel,
A hajnal jön, ki ránk tercel.
Csak felpofoz az utcára,
S mi ordítunk a világba, hogy:
Refr.:
Aki lent volt, lehet fent,
Mert ha zene szól itt bent,
Nem tudod elvenni a kedvem.
Ami szép volt, lehet még szebb,
Mert ha zene szól itt bent,
Nem tudod elvenni a kedvem.
Kevés az éjszaka, nem elég.
Kevés a hajnal, ha fényt kap
a vágy, s elég.
Kevés a mámor, kevés a vér.
Kevés az idő, ja és kevés a tér.
Az élet itt a halállal játszik,
Ma kísért, holnap majd szólózik.
Csak felpofoz az utcára,
S mi ordítunk a világba, hogy:
Refr.
Víg Mihály zeneszerző is méltatta az írót
Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely csütörtökön Stockholmban jelentette be döntését.
Krasznahorkai László az apokaliptikus terror közepette erősíti a művészet erejét
A szerzőnek a díjat látnoki erejű életművéért ítélték oda, amely az apokaliptikus terror közepette megerősíti a művészet erejét - mondta el Mats Malm, a Svéd Akadémia titkára, aki beszámolt arról is, hogy a bejelentés előtt sikerült telefonon elérnie az éppen Frankfurtban tartózkodó Krasznahorkai Lászlót.
Krasznahorkai László a Kafkától Thomas Bernhardig nyúló, az abszurdizmus és a groteszk túlzás által jellemzett közép-európai hagyomány nagyszerű epikus írója. De több is rejlik benne: keleti hatások is megmutatkoznak műveiben, amelyek hangvétele szemlélődőbb, finoman hangolt - méltatta közleményében a Svéd Akadémia.
388 millió forintnyi összeg jár a Nobel-díjjal
A 71 éves magyar író a díjjal 11 millió svéd koronát (388 millió forintnyi összeget) kap. A díjat hagyományosan december 10-én, az elismerést alapító Alfred Nobel halálának évfordulóján adják át.
A Trabant alapítója, a Balaton zenekar frontembere szerint hosszú lenne felsorolni, mi mindentől különleges Krasznahorkai művészete, de fontos kiemelni, hogy
- Teljesen új stílust talált ki, teljesen egyéni a látásmód, ahogy a világot szemléli, mindehhez társul egy ezzel adekvát nyelvi szerkezet, egy félreismerhetetlen saját stílus.- fogalmazott a 24.hu megkeresésére Víg Mihály, a Tarr Béla-rendezte Sátántangó főszereplője, valamint több Krasznahorkai-mű filmes adaptációjának zeneszerzője.
Magyar vagy magyar származású Nobel-díjasok közül irodalmi Nobel-díjat 2002-ben Kertész Imre vehetett át korábban.
Kiemelt kép: Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat
Budapest, 2025. október 9. Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely 2025. október 9-én Stockholmban jelentette be döntését. A felvétel 2017. március 22. készült Budapesten
Fotó: MTI/Marjai János