dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Dr. Beat: Iskola

Dr. Beat - Iskola

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Dr. Beat
Album: Keressük!
Szövegírók: Szilágyi Gábor
Garam Péter
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 3, összesen 10096 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Iskola

(Teachers, teachers!)

(Teachers, learning, pshysics, chemistry)

Megy az idő,
Megint elrohant a hétvégéd,
És holnap a drága iskolába lépsz.

Nézd,
Ahogy a gyerekek az eszüket vesztik el,
De a testület mindig a szülőt hívja fel.

Refr: Iskola,
Tömik a fejed,
Fizika, kémia
Iskola, iskola, óóó,
Nem érdekel a pedagógia.

Tételek, képletek,
Bárgyú oktatás,
De az élet tőled gyakran mást kíván.

Becsengetés,
Jön a feleltetés
És érzed, a hóhér megint téged néz.

Refr.

Az iskolát
Nagyon unod már,
És kábán várod, a szombat jönne már.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Dzsúdló eddigi legkülönlegesebb videóklipje Presso címmel jelent meg

- Nagyon örülök, hogy sikerült összehozni ezt a klipet, régóta tervben volt Viktorral egy együttműködés. Nagyon szeretem a látásvilágát, és nagyon boldog voltam, hogy most egyszerre két anyagon is dolgoztunk együtt. A végeredménnyel pedig különösen elégedett vagyok -  mesélte Dzsúdló.


Dzsúdló-dalszövegek itt.

 



A rendkívül rétegelt, dinamikus, rengeteg különböző motívumot használó dal alapját az énekes állandó szerzőtársa és producere, Tembo jegyzi, különlegesség viszont, hogy Dzsúdló zenekarának basszusgitárosa, Pap Attila is részt vett a dalszerzésben - a Presso lead dallamát neki köszönhetjük.

 

A szövegben az előadó kritikus hangot üt meg a látszatra sokat adó karakterekkel szemben. 


- Nem szeretem azokat az embereket, akik nyilvánvalóan valamilyen szerepbe erőltetik magukat, és nem önazonosak, hanem valami mondvacsinált karaktert adnak elő személyiség címén 


 mondta a dalról az énekes.

 

A videó rendezője Horváth Viktor volt, aki az online térben korábban elterjedt NPC-jelenséget megjelenítve egy nagyon karakteres, különleges vizuális anyagot hozott létre a Presso-hoz. A szereplők között megjelenik a korábban Dzsúdló előtt a Budapest Parkban játszó Böiler punkzenekar frontembere, Riger János is.

 


 

- Nemsokára készülök valami izgalmasra, ami egy még izgalmasabb dolog előfutára lesz. Kíváncsi vagyok, hogy fog elsülni, bizakodó vagyok - fogalmazott sejtelmesen Dzsúdló a következő időszakkal kapcsolatban.


Fotók: Dzsúdló hivatalos/Miskolczi Milán

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás