Előadó: | Irigy Hónaljmirigy |
---|---|
Album: | Flúgos Futam |
Megjelenés: | 2001 |
Hossz: | 0:00 |
Szövegírók: |
Sipos Péter Sipos Tamás |
Sipos Péter Sipos Tamás Tradícionális |
|
Kiadó: | Universal |
Stílus: | Gyerekdal paródia |
Címkék: | feldolgozás [+] |
Happy, boci, farka neki
Óóóóó...
Boci, boci tarka
Se füle, se farka
Odamegyünk, visszajövünk
Odamegyünk, visszajövünk
ó, bociday, ó, a bociday
Happy, boci, farka neki
Óóó, nagyon boldog boci
Szeretnék nálad lakni
Minden éjjel mellém bújhatnál
Kezeimmel melltőgyed nyomhatnám
Óóó, egy pohár tej tiszta fej
Óóó, még egy kis kakaót baby énnekem
Óóó, az a tehéntúró
csomagolva, adagolva sokáig friss marad
Úúú, húzgálnám, húzgálnám
Egy pici sámlin ülve a tejedet folyatnám
Boci, boci tarka
Se füle, se farka
Odamegyünk lakni, ahol tejet kapni
Odamegyünk lakni,
ahol sok a hakni
Június 27. és 29. között rendezik meg a 7. Bondoró Nemzetközi Utcaszínház Fesztivált Balatonalmádiban, ahol a színházi előadások mellett koncertek és családi programok közül is válogathatnak majd az érdeklődők.
Közleményük szerint gyerek- és családi programok sokasága, gólyalábasok és tűzshow is várja majd a Balatonalmádiba érkezőket. Az ingyenesen látogatható fesztivál az Öregpark mellett új helyszíneken is megjelenik majd a város utcáin, terein.
A programban szerepel a BAB Társulat Fenevadak című előadása. János Vitéz történetét mutatja majd be Boka Gábor Színháza, valamint fellép a Taurin Cirkuszcsoport is, amelynek tagjai Mirror Men című sétáló attrakciójukon túl kosztümös, maskarás mutatvánnyal is készülnek.
Zenei programokat kínál Mr. Firehand & Jumping Matt, azaz Pribojszki Mátyás és Dániel Balázs duója, továbbá fellép a Crazy Daisy Jug Band és az A La Gainsbourg duó is, amely a francia sanzon megújítójaként számontartott Serge Gainsbourg slágereit és kevésbé ismert dalait értelmezi újra.
A gyerekeket az Illaberek Bábszínház várja a Vitéz László című előadással, és Rumi László, a GurigaKoffer Bábszínház művésze jóvoltából a Rút kiskacsa is megelevenedik a Bondorón. Mesekoncertet ad az amerikai származású Danny Bain és Ágoston Béla is, a Kámfor Zenés Bábszínház pedig a Csillagszemű juhász történetét eleveníti meg.
A fesztivál estéit tűzshow zárja majd: a Kreatív Kráter Kör és a Taurin Cirkuszcsoport is fellép Balatonalmádiban. A hagyományokhoz híven a vasárnapi záró felvonulást követően a Bondoró főnixmadara ismét lángra kap majd, hogy jövőre hamvaiból újra feléledhessen és visszatérhessen. A záró tűzshow és főnixégetés a Tűzmadarak előadásában lesz látható.
Bár a fesztivál ingyenes, bevezetik a kalapozás műfaját is, így a közönségnek lehetősége adódik arra, hogy támogassa a neki tetsző produkciókat.
Fotók: Bondoró