Előadó: | Neochrome |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Katonka Barna Mányák Péter Vasvári Gyula |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Countdown to the day that will be the last for everyone
This thought fills us with fear
One life, one fate - we are living in the shade
Of the clouds of our destiny
We have to punish our sins
As a rule, it's too late to show repentance
It's over the forgiveness
There's no one who dares to resist it
We are killers
Listen you fools - we're the fault in this masterpiece
You had better comprehend:
Our fragile world falls to pieces!
Life will never stop
It goes on without us at the most
As if nothing had ever happened...
What I see at the end of this tunnel instead of light
Is another tunnel which leads us to the dark
Am I the one who knew it at sight
During our infinite blind-flight?
A real nightmare - we cannot hide away
A real nightmare - from which there is no way out!
After the last second of the last hour
Ancient temptation -
Living in the spell of lust for power
Yearning for even more and more -
To conceal the emptiness from them...
A real nightmare - we cannot hide away...
Countdown to the day that must be the last for everyone
One life, one fate - in the shade of our destiny
Listen you fools - we're the fault in this masterpiece
But you will never comprehend:
Our fragile world falls to pieces!
Zenés esttel tisztelegnek Cseh Tamás emléke előtt barátai, tisztelői Bakonybélben szombaton. Az esten a jazz és a világzene mellett felhangzanak majd Cseh Tamás dalai, bakonyi indián énekek és country muzsika is.
Immár 11 éve rendezik meg Cseh Tamás halálának évfordulóján a település díszpolgára tiszteletére az emlékestet a Szent-kúti kápolna mögötti területen.
A fellépők
A Makám Trió alapítója, Krulik Zoltán zeneszerző, gitáros, dalszerző énekesként mutatkozik be a közönségnek Kézdy Luca hegedűs és Bata István basszusgitáros, a jazz és a világzene terepeit bejáró muzsikusok társaságában. A trió, amely tavaly tavasszal alakult, a saját dalok mellett
a Cseh Tamás-Bereményi Géza szerzőpáros, a Kex énekese, Baksa Soós János, valamint Jász Attila, Zalán Tibor és Másik János verseire és szövegeire komponált dalokat ad majd elő.
Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész és
rajztanár 1990-ben
Fotó: Fortepan/Glósz András
Az est fellépői között lesznek nem hivatásos muzsikusok is
Baky György és Üveges Csaba kedvtelésből állt össze zenélni, elsősorban country-zenét játszanak. Baky György volt az a polgármestere Bakonybélnek, aki Cseh Tamás díszpolgárrá választását kezdeményezte. Üveges Csabának, a Jamboree Country Band egyik alapítójának műsorában az amerikai népzene kap főszerepet.
Víg Mihály, Cseh Tamás egykori zenésztársa, valamint az énekes fia, Cseh András közös műsorral lépnek színpadra.
Tolmácsolásukban Cseh Tamás dalai mellett bakonyi indián énekek is elhangzanak, hiszen az énekművész a bakonyi indián játék révén került kapcsolatba Bakonybéllel.
Az emlékestet tábortűz zárja, amely mellett immár 11 éve Mülhauser Martina idézi meg gitárjával és énekével Cseh Tamás emlékét a közönséggel együtt.
Kiemelt kép: Andrássy út (Népköztársaság útja) 101., a Magyar Újságírók Országos Szövetsége székházának emeletén működő 25. Színház. Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész, rajztanár a Dal nélkül ... koncerten 1975-ben
Fotó: Fortepan/Vadász Ágnes