Előadó: | Halász Judit |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Szörényi Szabolcs |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Gyerekdal, gyerekzene |
Címkék: | gyerek, nyár, nyári [+] |
Fű se rezzen, szél se jár, jaaj de jó, hogy itt a nyár....
Ragyog az ég, süt a nap, zümmögnek a bogarak,
Fű se rezzen szél se jár, szél se jár, szél se jár,
Jaj de jó, hogy itt a nyár.
Szél se jár, szél se jár, jaj de jó, hogy itt a nyár.
Gyümölcs érik, lepereg, terjeszkedik a meleg,
Ajtó ablak nyitva áll, nyitva áll, nyitva áll,
Jaj de jó, hogy itt a nyár.
Nyitva áll, nyitva áll, jaj de jó, hogy itt a nyár.
Suhan a hír a vízen, horgászoknak hal üzen,
Száll a labda, kit talál, kit talál, kit talál,
Jaj de jó, hogy itt a nyár.
Kit talál, kit talál, jaj de jó, hogy itt a nyár.
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik