Előadó: | Fekete Gyula-szaxi maxi |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Fekete Gyula (Szaxi Maxi) |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
ha van, aki téged is átölel,(a szeretet nemcsak 1 szó)
ha úgy érzed elmúlt, és keresned kell (a szeretet nemcsak 1 szó)
meghalni elég egy pillanat, de van, ami örökké veled marad
amíg élsz nem félsz, ha jót remélsz
mert van, ami átsegít mindenen (a szeretet nemcsak 1 szó)
fátylat lebbent az emlékeken (a szeretet nemcsak 1 szó)
van, ami akkor is tiéd marad, amikor elveszted álmaidat
jobb kell, más kell, hát ne add fel
mert valahol neked is ott a helyed (a szeretet nemcsak 1 szó)
a jótetted megőrzi emlékedet (a szeretet nemcsak 1 szó)
ha te voltál az, sokan gondolnak rád
hiányzik nekik majd egy jóbarát
ki elment, de ott bent újból megjelent
amikor minden végetér (a szeretet nemcsak 1 szó)
a föld és az óceán összeér (a szeretet nemcsak 1 szó)
s eljön az utolsó felvonás
nem törődik veled senki más
ott állsz, a válaszra vársz
egy baráti kéz vigaszt nyújt feléd (a szeretet nemcsak egy szó)
hogy érezd, hogy ott van, és ennyi elég (a szeretet nemcsak 1 szó)
megtudod akkor, hogy mit jelent visszakapni a végtelent
ez jó, nagyon jó, máshoz nem fogható,
higgyél nekem, ó-ó, hogy
A Pentatonix ötöse újradefiniálta az a capella műfaját, népszerű feldolgozásaikkal és saját dalaikkal. A csapat fennállása óta több mint 10 millió lemezt adott el.
Több milliárdszor játszották le dalaikat, összegyűjtött 3 Grammy-díjat és világszerte milliókat bűvöltek el énekhangjukkal és kreativitásukkal. Csakúgy, mint a magyar közönséget 2023-ban, most pedig itt az újabb lehetőség, ugyanis a Pentatonix Budapesten kezdi tavaszi turnéját április 7-én, az MVM Dome-ban.
A Pentatonix bejelentette 2026 tavaszára a brit és európai turnéját
A körút április 7-én indul a háromszoros Grammy-díjas csapattal, gyönyörű harmóniáikkal, ragyogó a capella-átdolgozásaikkal és felejthetetlen színpadi jelenlétükkel 16 brit és európai nagyvárosban lesznek láthatóak.
A turné Magyarországon indul
Ezt követően fellépnek még Csehországban, Ausztriában, Lengyelországban, Németországban, Franciaországban, az Egyesült Királyságban, Belgiumban, Hollandiában, Norvégiában, és végül Svédországban zárul. A csapat legutóbb 2023-ban járt a kontinensen, ekkor adták első budapesti koncertjüket is.
„Nagyon izgatottak vagyunk, hogy tavasszal újra turnézhatunk Európában és az Egyesült Királyságban. Alig várjuk, hogy újra találkozhassunk a nemzetközi rajongóinkkal és megoszthassuk velük mindazt, amin eddig dolgoztunk. Különleges élmény lesz, izgatottan várjuk, hogy megoszthassuk veletek.
Ez a show minden eddiginél különb lesz, és még az is lehet, hogy néhány új dallal is meglepjük a közönséget."
A koncertre különleges VIP csomagokat is lehet majd vásárolni, amelyek különféle exkluzív lehetőségeket kínálnak, mint például egy, a show előtti mini koncertet meghitt környezetben, egy kérdezz-felelek találkozót a Pentatonix tagjaival, aláírt ajándéktárgyakat és még sok mást. A részletek ezen az oldalon érhetők el.
Ez a dal biztosan nem marad ki a setlistből.
A Pentatonix minden idők egyik leginnovatívabb, legkreatívabb és legegyedibb vokális csoportja, akik nemcsak újjáélesztik, de újra is definiálják az a cappella műfajt.
2011-es bemutatkozásuk óta a kvintett három Grammy-díjat, valamint egy Daytime EMMY-díj jelölést vihetett haza. Scott Hoying, Mitch Grassi, Kirstin Maldonado, Kevin Olusola és Matt Sallee ötöse példátlan magasságokba jutott, bevette a slágerlistákat, világszerte 10 millió albumot adott el, milliárdnyi lejátszást generált. A formáció fellépett a Fehér Házban, a Macy's Thanksgiving Day Parade-on és a Hollywood Bowlban is.
Lemezeik rendre arany- platina- és dupla platina minősítéseket értek el a világ számos pontján.
Útjuk során a kollektíva fellépett a Kennedy Center Honors rendezvényén is, ahol Tom Hanks tiszteletére előadták a That Thing You Do című dalt, miközben Barack Obama elnök és Michelle Obama first lady a közönség soraiból nézték őket. Dolgoztak már együtt többek között Kelly Clarksonnal, Dolly Partonnal, Miley Cyrusszal és Lindsey Stirlinggel.
A Pentatonix a nagyképernyőre is felkerült
Cameo szerepet vállalva a Pitch Perfect 2 című sikerfilmben, de a Netflix tavalyi karácsonyi romantikus vígjátékában, a Meet Me Next Christmas-ban is főszerepet játszottak.
Karácsonyi lemezeikkel és az azokhoz tartozó turnéikkal is sorra sikereket érnek el, új albumuk, az október 24-én érkező Christmas in the City pedig várhatóan követi az előzőek mintáját.
Fotó: Pentatonix/Live Nation Magyarország