Előadó: | DikiD |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Íróasztalod árnyékában
Hintázol egy székkel,
De valami azt súgja odabentről
Szállhatnál a széllel
Csorba bögréd szorongatva
Szarrá fagyott kézzel
Jól odaszáradt életedet
Vakargatod egy késsel
Más birkákat számolgatna
Lefekvéskor sorba,
Te leölöd oket bánatodban
S dobálod halomba
A végén a kupac tetején állva
Rajtad röhög az égbolt,
Végképp rejtély életedben
Rossz döntés hol volt
Refrén:
Eljött hát az a nap
Mikor rájöttél hogy senki sem vagy
Nem hallgatsz többé a szóra
Soha nem állsz többé a sorba
Leszarod hát a múltat,
De hidd el a jövő is hozhat
Olyat hogy magaddal szembe kell nézned
Ha nem teszed meg végleg bevégzed
Az ördög a falra, az őrangyal meg
A plafonodra van festve
Kormos leszel ha hozzádsimul
Az éjszaka sötét teste
Íróasztalod árnyékában
Hintáznál egy székkel,
De a földön fekszel vérbefagyva
Hasadban egy késsel.
Refrén:
Hé! Hajnali 4-re húzd fel a vekkerórádat!..
Eljött hát az a nap mikor azt mondod
"Majd eljön a nap..."
Hogy leszámolsz mindennel
Ami belülrol emészt fel
Ahhoz korábban kell felkelned,
Hogy megváltoztasd az életed,
Nem segíthet meg senki más,
Csak benned rejlik a változás!
/Szóló, majd szép rész, refrén.../
Víg Mihály zeneszerző is méltatta az írót
Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely csütörtökön Stockholmban jelentette be döntését.
Krasznahorkai László az apokaliptikus terror közepette erősíti a művészet erejét
A szerzőnek a díjat látnoki erejű életművéért ítélték oda, amely az apokaliptikus terror közepette megerősíti a művészet erejét - mondta el Mats Malm, a Svéd Akadémia titkára, aki beszámolt arról is, hogy a bejelentés előtt sikerült telefonon elérnie az éppen Frankfurtban tartózkodó Krasznahorkai Lászlót.
Krasznahorkai László a Kafkától Thomas Bernhardig nyúló, az abszurdizmus és a groteszk túlzás által jellemzett közép-európai hagyomány nagyszerű epikus írója. De több is rejlik benne: keleti hatások is megmutatkoznak műveiben, amelyek hangvétele szemlélődőbb, finoman hangolt - méltatta közleményében a Svéd Akadémia.
388 millió forintnyi összeg jár a Nobel-díjjal
A 71 éves magyar író a díjjal 11 millió svéd koronát (388 millió forintnyi összeget) kap. A díjat hagyományosan december 10-én, az elismerést alapító Alfred Nobel halálának évfordulóján adják át.
A Trabant alapítója, a Balaton zenekar frontembere szerint hosszú lenne felsorolni, mi mindentől különleges Krasznahorkai művészete, de fontos kiemelni, hogy
- Teljesen új stílust talált ki, teljesen egyéni a látásmód, ahogy a világot szemléli, mindehhez társul egy ezzel adekvát nyelvi szerkezet, egy félreismerhetetlen saját stílus.- fogalmazott a 24.hu megkeresésére Víg Mihály, a Tarr Béla-rendezte Sátántangó főszereplője, valamint több Krasznahorkai-mű filmes adaptációjának zeneszerzője.
Magyar vagy magyar származású Nobel-díjasok közül irodalmi Nobel-díjat 2002-ben Kertész Imre vehetett át korábban.
Kiemelt kép: Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat
Budapest, 2025. október 9. Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely 2025. október 9-én Stockholmban jelentette be döntését. A felvétel 2017. március 22. készült Budapesten
Fotó: MTI/Marjai János