dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Hupikék törpikék: Altató - Törpilla

Hupikék törpikék - Altató - Törpilla

on on on on on
Törparty
Előadó: Hupikék törpikék
Album: Törparty
Megjelenés: 1997
Hossz: 3:32
Szövegírók: Orbán Tamás
Corbett Barrie Kevin L
Culliford Thierry Walter Germain
Culliford Veronique Pierrette
Erkelens Frans J
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: EMI-Quint
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 7, összesen 18842 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Altató - Törpilla

Törpapa már jól betakart.
Hát dúdolok egy gyönyörű dalt.
Csak húnyd le a szemed,
És észre sem veszed,
Hogy az álommanó elrepít majd!

Leszállunk a csoda hegyen.
S az álmod bámri csoda legyen,
Ha kívánod belül,
Itt minden teljesül,
Csak engedd, hogy a szíved vigyen!

Refr.:
Álmodj szépeket Törpicúr!
Odakint csendes az éj.
Törpilla őrzi az álmodat.
Vigyáz Rád!
Ne félj! Aludj!
Ne félj! Aludj!
Ne félj! Aludj!
Ne félj!

Ránk borul a csillagos ég.
S mert hangomban a szeretet ég,
Ha felcsendül e dal,
Kint elül a vihar,
S a szívedben felolvad a jég.

Hallgasd, ahogy szuszog a föld!
És vele szuszog sok ezer törp.
A falu csupa csend,
Csak én dalolok bent,
Az öreg Hold is alszik fönt.

Refr.

Álmodj szépeket Törpicúr!
Odakint csendes az éj.
Törpilla őrzi az álmodat.
Vigyáz Rád:
Ne félj! Aludj!
Ne félj! Aludj!
Ne félj! Aludj!
Ne félj!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

FEZEN: félidőnél tart a fesztivál

A Belgától a Mastodonig hatalmas bulikkal indult a FEZEN - de a fele még hátra van

 

Félidőnél tart az idén 28 éves FEZEN Fesztivál. Az első két nap a fesztiváltól megszokott műfaji kavalkád jegyében telt: elbúcsúzott a fezenes közönségtől a Margaret Island, régi tagokkal kiegészülve érkezett a Ganxsta Zolee és a Kartel, megtöltötte a nagyszínpad előtti teret Dzsúdló és Krúbi és óriásit zúzott a Slayer-alapító Kerry King szóló projektjével, valamint a Grammy-díjat is elnyerő, kultikus Mastodon. 




Két nap még hátra van olyan fellépőkkel, mint Majka, a Halott Pénz vagy a szimfonikus metal két megkerülhetetlen csapata az Apocalyptica és az Epica. Érdemes Székesfehérváron tölteni a pénteket és szombatot is.

 

 

 

Túl az idei FEZEN első felén, óriási A nyitónap egyik érzelmi csúcspontja volt a Margaret Island fellépése, ami egyben búcsú is volt a fezenes közönségtől, de ezen a napon lépett fel a Blahalouisiana is, akik fehérvári kötődésű zenekarként mindig különleges koncertet adnak hazai pályán - „Itt indult minden” – mondta Schoblocher Barbara a színpadon, és ezt a közönség is pontosan érezte.



 

A hiphop és a popvonal sem maradt adós a nagy pillanatokkal


Dzsúdló és Krúbi is megtöltötte a nagyszínpad előtti teret, és mindkét előadó brutális energiát pakolt a buliba. Közben a Kartel is jubileumot ünnepelt, méghozzá régi tagokkal kiegészülve, Ganxsta Zolee-ék koncertjén a kilencvenes évek hangulata szinte kézzel fogható volt.


A rock-metal vonalat idén is erősen hozta a fesztivál


A hazai kedvenc AWS, Road, Lazarvs és Omega Diatribe mellett az amerikai Mastodon – akik egy Grammyt is bezsebeltek már korábban – súlyos hangzással és hatalmas színpadi jelenléttel érkezett, míg Kerry King, a Slayer legendás alapítója új projektjével tette emlékezetessé csütörtököt.



 

A java viszont még hátra van


Pénteken és szombaton is érkeznek nagy nevek: Majka, ByeAlex és a Slepp, ValMar, Halott Pénz, és ott lesz a szimfonikus metál két nemzetközi nagyágyúja, az Apocalyptica és az Epica. A retro rajongóknak is jut csemege: a TNT mellett a színpadra lép Korda György és Balázs Klári is. A FEZEN pedig idén is a hagyományos, mindenkit megmozgató Necc Partyval zárul.

 

Szóval aki még nem volt kint, annak most érdemes bepótolni – a második félidő még simán hozhatja az idei nyár legjobb estéit.

 

Fotók: FEZEN

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás