dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Anyák napi dalok: Anyácska

Anyák napi dalok - Anyácska

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Anyák napi dalok
Album: Keressük!
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Miről szól a(z) 'Anyácska' dalszöveg ?
A szövegben az énekes az anyjához fordul, kiemelve az anyai szeretet és gondoskodás fontosságát. A dalszövegben ő az anyját földi angyalként, valamint a legszebb tündérmeseként ábrázolja, akitől boldogságot nyer. Beismeri, hogy hibázott néha, amikor nem volt jó gyerek, és bocsánatot kér. Ígéretet tesz arra, hogy felnőttként megvédi az anyját, ha szükséges. A szöveg végén pedig arra kéri az anyját, hogy nézzen rá még egyszer, ami az örökké tartó anyai szeretet iránti vágyát tükrözi.
Nyomj egy like-ot ha tetszik ez a rovat!
Megtekintve: Ma 4, összesen 82738 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Anyácska

Anyácska nézz rám, emeld föl arcodat,
tündérmosollyal mutasd magad!
Neked bont szirmot sok éledő kis virág,
madár dalol most, figyeld a fán.
Te vagy nekem a legszebb tündérmese.
Fogd meg kezem és én boldog leszek!
(Twist Olivér kórus)

Anyácska szép vagy, a legszebb vagy azt hiszem,
földre szállt angyal köszöntelek.
Ha hibáztam néha és nem voltam jó gyerek,
bocsáss meg érte és fogjunk kezet.
Te vagy nekem a legszebb tündérmese.
Fogd meg kezem és én boldog leszek!

Büszkén ölellek, amikor nagy leszek,
bárhová mész majd, veled megyek.
Anyácska, hívjál, ha bántanak rossz kezek!
Erős karommal, megvédelek.

Te vagy nekem a legszebb tündérmese.
Fogd meg kezem és így boldog lehetsz!
Te vagy nekem a legszebb tündérmese.
Fogd meg kezem és így boldog lehetsz!

Ááá...

Anyácska nézz rám, csak egyszer nézz még rám!

Óó, óó

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Krasznahorkai László prózavilágát mutatja be a szentendrei MűvészetMalom új kiállítása

Minduntalan címmel Krasznahorkai László prózavilágát mutatja be a MűvészetMalom új kiállítása, amely június 15-én nyílik Szentendrén.

 

A tárlat az író életművének kulcsmotívumai köré szerveződik


Nem kevesebbet vállal, mint hogy az író következetesen épülő prózájának összetettségét, motivikus kapcsolódásait, az emberi lét alapjait érintő kérdésfeltevéseit ne csak a rajongóknak, hanem a kérdező, bolyongó, érdeklődő látogatóknak is átélhetővé tegye.

 

A tárlatban a szerző regényeinek fordítóival készült interjúk, Tarr Béla-filmek és az író kevésbé ismert szentendrei kötődései is szerepet kapnak.

 

A kiállítás nem kronologikusan építkezik, hanem installatív módon képezi le Krasznahorkai prózájának alapvető hangsúlyait, érzékeltetve az indázó mondatok és a mondandó útvesztő jellegét, miközben a regényíró alakját fotók, dokumentumok, kéziratok hozzák közelebb a nézőhöz.



 

A tárlat egyik látványos eleme a Magyar Állami Operaház hatalmas bálna-díszlete, amely az első magyar nyelven írott Eötvös Péter-operához készült. A zeneszerző Krasznahorkai László Az ellenállás melankóliája című regényének zenés adaptációját állította színpadra.

 



Krasznahorkai László metafizikus tágasságú, zenei lendületű prózája megkülönböztetett helyet foglal el a kortárs magyar irodalomban, és töretlen a világirodalmi jelenléte is. 


Regényei a világ szellemi hanyatlását, az ember egzisztenciális magányát, az értelem keresésének hiábavalóságát apokaliptikus víziókkal, groteszk tablókkal mutatják meg, esszéisztikus írásai filozófiai kíváncsisággal a szépség, a transzcendencia és az emberi törekvés határait kutatják.


A kiállítás október 26-ig tekinthető meg a szentendrei MűvészetMalomban.


Fotók: Krasznahorkai László hivatalos weboldala

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás