Előadó: | Darvas Iván |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Bradányi Iván |
Szentirmai Ákos |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | sanzon |
Címkék: | életérzés, emlék, érzelmes, múltidéző, öreg, szerelem [+] |
Te azt kérdezed, szeretlek-e téged?
Én azt felelem, veled maradok.
Mert örülök a szemedben a fénynek,
Mely minden sarkot puhán beragyog.
Te azt kérdezed: milyen mély az érzés?
Én azt felelem: mint az óceán!
A létezésed olyan, mint egy kérdés,
Talán, ha válaszolnék, el is rontanám.
Én szeretni tőled tanultam,
Semmi sem téphet tőlem el.
A legelső szavadnál tudtam,
Te vagy, kit követnem kell!
Hisz bárhova mégy, én is arra lépek,
Hogy lássalak, csak ennyit akarok.
Te azt kérdezed, szeretlek-e téged?
Mire én azt felelem, veled maradok.
Én szeretni tőled tanultam,
Semmi sem téphet tőlem el.
A legelső szavadnál tudtam,
Te vagy, kit követnem kell!
Hisz bárhova mégy, én is arra lépek,
Hogy lássalak, csak ennyit akarok.
Te azt kérdezed, szeretlek-e téged?
Mire én azt felelem, veled maradok.
- Nagyon örülök, hogy sikerült összehozni ezt a klipet, régóta tervben volt Viktorral egy együttműködés. Nagyon szeretem a látásvilágát, és nagyon boldog voltam, hogy most egyszerre két anyagon is dolgoztunk együtt. A végeredménnyel pedig különösen elégedett vagyok -
A rendkívül rétegelt, dinamikus, rengeteg különböző motívumot használó dal alapját az énekes állandó szerzőtársa és producere, Tembo jegyzi, különlegesség viszont, hogy Dzsúdló zenekarának basszusgitárosa, Pap Attila is részt vett a dalszerzésben - a Presso lead dallamát neki köszönhetjük.
A szövegben az előadó kritikus hangot üt meg a látszatra sokat adó karakterekkel szemben.
- Nem szeretem azokat az embereket, akik nyilvánvalóan valamilyen szerepbe erőltetik magukat, és nem önazonosak, hanem valami mondvacsinált karaktert adnak elő személyiség címén
mondta a dalról az énekes.
A videó rendezője Horváth Viktor volt, aki az online térben korábban elterjedt NPC-jelenséget megjelenítve egy nagyon karakteres, különleges vizuális anyagot hozott létre a Presso-hoz. A szereplők között megjelenik a korábban Dzsúdló előtt a Budapest Parkban játszó Böiler punkzenekar frontembere, Riger János is.
- Nemsokára készülök valami izgalmasra, ami egy még izgalmasabb dolog előfutára lesz. Kíváncsi vagyok, hogy fog elsülni, bizakodó vagyok - fogalmazott sejtelmesen Dzsúdló a következő időszakkal kapcsolatban.
Fotók: Dzsúdló hivatalos/Miskolczi Milán