


| Előadó: | Shitpump |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Pusztai Zoltán Vigh László Polyák Attila Víg László Pozsgai János Gerbovits Tamás |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Hopp!
Kihúzod a gyufát, ha nem vigyázol!
Halott leszel, akit senki sem gyászol
Nyomorból nem lábalsz ki,
Téged figyel, mint egy spicli!
Senki se véd,
Senki se ment fel,
Ártatlan vagy,
Nincs nálad fegyver,
Nincs nálad boxer,
Nincs nálad kés,
Rövid az időd és kevés!
Csőrepedés van,
Ömlik a szar,
Nem tudod, hogy ki mit akar,
Zűrzavar van, anarchia,
Drága az élet, drága a pia! Hah!
Nem vezet innen sehova út,
Sötét a jövő, sötét a múlt!
Elárul minket a politika,
Baráti ország lesz: Nirvánia!
Óóó, Nirvánia!
Hazug kis kurva történelem
Terrorizál a félelem,
Itt minden nap főnyeremény,
Az élet: ponyvaregény!
Óóó, ponyvaregény!
Nem vezet innen sehova út,
Sötét a jövő, sötét a múlt!
Elárul minket a politika,
Baráti ország lesz: Nirvánia!


Két év csend után újra dallal jelentkezik AKC Misi: a Haditerv klippel együtt érkezett.
A pihenés, az önfejlesztés és a háttérbe húzódás nem lassította, hanem megerősítette.
AKC Misi nevét 2019-től elég nehéz volt elkerülni.
A fiatal előadó szinte megállás nélkül adta ki dalait és koncertezett, ezt a sűrű időszakot aztán egy hosszabb szünet váltotta fel.
„Az elmúlt két évem munkával és pihenéssel telt. Korábban nem igazán volt időm átgondolni, pontosan mit szeretnék kifejezni a zenémmel, merre szeretném vinni, ezért akartam szünetet tartani. Ez az időszak önfejlesztéssel, pihenéssel, munkával és sok zenéléssel telt” – mesélte AKC Misi.
A visszatérő dal nem véletlenül a Haditerv lett
„Valami olyasmit szerettem volna közölni, hogy visszatértem, és nem is nagyon akarok elmenni” – fogalmazott, és elárulta azt is, hogy a klip az elmúlt időszakot jeleníti meg. „Ezt a két évet hivatott bemutatni a videó. Igazából csak fogtunk egy kamerát, és egy-két jelenetet leszámítva azt mutattuk meg, mivel telnek a mindennapjaink.”
És hogy mi a haditerv a Haditerv után? „Szeretném, hogy minden szempontból jobb legyen a zeném, ezen fogok dolgozni. Sok mindent akarok még megmutatni magamból, és nagyon erős belső késztetést is érzek ehhez. A motivációm nem anyagi, sikerült függetlenné tenni magamat az elmúlt években, és talán emiatt is vagyok most nyugodtabb. Nem azért zenélek, hogy pénzt keressek, hanem mert ezt akarom csinálni” – árulta el Misi.