Előadó: | Prognózis |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Vörös István |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Kietlen hajnalon
a vonatról leszállt
keserves útvesztőkön
haza talált.
Bolondnak tarthatsz
ennyit suttogott
még is visszajöttem
újra itt vagyok
Félénken átölel
ismerős ez a mozdulat
zavartan kérdi
mi van velem
Álmodtam sokszor
hogy újra itt leszel
nyughatatlan énem
menedékre lel
de elmúlt 3 év
és mit is mondhatok
veled szemben most is
védtelen vagyok
Hiába próbáltam
elfeledni de nem sikerült
áthúzni mind azt
ami rólad szól
A legszebb álmom voltál
s nincs senki más
aki valahol mélyen
mindig vissza vár
Akarlak most is
de lehet hogy tévedek
hányszor kezdtük újra
most hogy hidjek neked
Kietlen pályaudvar
esőt hord a szél
egy novemberi hajnalon
az ember mit remél
Magányos érkezők
álmos vonatok
némán visszatérő
hűvös holnapok
Állunk csak tétován
fáradtan összeborulva
és lassan a város
életre kel
Állunk csak tétován
fáradtan összeborulva
és lassan a város
életre kel
A legszebb álmom voltál
s nincs senki más
aki valahol mélyen
mindig vissza vár
Akarlak most is
de lehet hogy tévedek
hányszor kezdtük újra
most hogy hidjek neked
A legszebb álmom voltál
s hogy lesz tovább
mond mit jelent
ez az új találkozás
Akarlak most is
de lehet hogy tévedek
hányszor kezdtük újra
most had hidjek neked
Hat városban több mint egy tucat programmal várja a Zsinagógák Hete programsorozat szeptember 7. és 28. között a zsidó vallás, kultúra, gasztronómia, zene és közösségi élet iránt érdeklődő közönséget.
Az eseménysorozaton művészeti és gasztronómiai programok, beszélgetések, koncertek és a nagyközönség számára is nyitott vallási ünnepek kapnak helyet.
A debreceni Babka Bake-től kezdve, ahol női közösségi sütés formájában elevenednek meg családi receptek, a budapesti kóser borkóstolón át egy különleges vidéki jesiva avatóig.
Miskolc, a Kazinczy Ferenc utca 7., zsinagóga 1983-ban
Fotó: Fortepan/Gazda Anikó
A programsorozat egyik kiemelkedő eseménye a szeptember 14-i Sóletfesztivál
Az eseményt ezúttal Budapest belvárosában, a Városháza téren rendezik meg. A gasztronómiai ünnepen nem csak a zsidó konyha egyik legnépszerűbb ételét lehet megkóstolni különféle ízekben, hanem egyfajta közösségi élményt is kaphatnak az érdeklődők, akik közelebbről is megismerhetik a zsidó kultúrát.
Sváby András és Ungár Anikó is Sólet Nagykövetek lesznek
A fesztiválon fontos szerepet töltenek be a Sólet Nagykövetek - Sváby András televíziós műsorvezető, Ungár Anikó bűvész, Myers Tzívia rebecen és Megyeri Jonatán rabbi -, akik személyükben is képviselik a zsidó kultúra sokszínűségét.
A Sóletfesztivál olyan nyitott, közösségi tér, ahol a zsidó konyháról és kultúráról vallási hovatartozástól függetlenül bárki tanulhat, és együtt élvezheti a hagyományokat.
Rengeteg finom sólet-különlegességet is lehet majd kóstolni
Fotó: Sólet Fesztivál
A Zsinagógák Hetén több más esemény várja az érdeklődőket
A Vasvári zsinagógában megtartott Szlichot, vagyis éjféli imádság, valamint a világhírű Zorger izraeli kántorkórus felllépése az Óbudai zsinagógában, Miskolcon és Kecskeméten.
A nagyközönséget továbbá nyitott sábesz várja Szentendrén, ahol Myers Mendy rabbi vezetésével mélyülhetnek el a látogatók az ortodox szombati szertartásban, illetve több helyszínen zajlanak majd beszélgetések, filmvetítés és zarándoklatok, amelyek megmutatják a zsidó közösség sokszínűségét és erejét.
Kiemelt kép: Budapest VI. kerület, a Vasvári Pál utcai zsinagóga 1989-ben
Fotó: Fortepan/Album017/Mundrák Attila