



Dirmeg-dörmög, dúl-fúl a kicsi medve:
Mért nincs mindig nyár?
Ázik-fázik járatlan rengetegbe’
étlen-szomjan jár.
Bátyja városi mackó lett,
van már nevén egy bár.
Irgum-burgum, fuss oda,
hol a csoda Eldorádó vár!
Elszegődnék Budapestre mackónak,
és megnyitnám a kuckómat.
Jól innék és jól ennék,
én lennék a főnök és a törzsvendég.
Mai medve kedveli a jólétet,
és ottan roppant jól élhet.
Vasárnap felveszem a mackómat,
és elszegődök Budapestre mackónak.
Mackónk boldog: százféle torta,
sonka, kávéfőző gép,
Turmixbébi nála a Micimackó,
véle frigyre lép.
Minden sarkon egy bocsbolt lett,
hódít a medvenép.
Kórust dörmög száz kicsi Mézes Mackó,
Pesten élni szép.
Elszegődnék Budapestre mackónak,…
…és elszegődök Budapestre mackónak.
Próza:
Irgum-burgum, csak egy a kifogás:
Mézes Mackó ez, vagy Operaház?
Van itt a pulton Trubadúr, Aida,
még Pillangókisasszony is,
csak éppen mackófogra való lépesméz nincs.
De akár hiszik, akár nem,
most az egyszer megvigasztalt a wurlitzer.
Bedobtam egy fényes forintot,
s a csodagép medvetáncoltatót dalolt.
Elszegődnék Budapestre mackónak,…
…és diszidálok Budapestre mackónak.



A fesztiválozók által beküldött, félresikerült randik sztorijait kommentálja az ismert műsorvezető, Schumacher Vanda, valamint Ács Fruzsina humorista a közelgő Valentin-nap alkalmából.
A Coca-Cola SZIN social felületein megjelenő videókkal a mindennapi gesztusok és a valós együttlét fontosságát hangsúlyozza a nyárzáró fesztivál. Nincs kötelező romantika, nincs megfelelés.
Ha valakit szeretsz, egész évben lehet szeretni, ha pedig egyedül vagy, akkor sem kell magányosnak érezni magad – hirdeti a Szegedi Ifjúsági Napok a Valentin-nap alkalmából megjelent videóiban.
„A SZIN egész évben a valódi találkozásokat és a szabadságot ünnepli. Nincs elvárás és nincs megfelelés, így Valentin-napon is elengedi a kliséket” – meséli Schumacher Vanda, a SZIN háziasszonya. „A nyárzáró fesztivál üzenete ugyanaz februárban is: legyünk együtt úgy, ahogy jól esik. Beszélgessünk, nevessünk, bulizzunk, találkozzunk. Offline” – tette hozzá.
A kampányt anti-Valentin videók vezetik fel, amelyek megmutatják: néha a legjobb Valentin-napi program csak annyi, hogy őszintén mesélünk, nevetünk a történeteinken, magunkon és a saját esendőségünkön.
Nincs kötelező romantika, nincs megfelelés. Ha épp nincs szerelem, attól még vannak vicces sztorik, barátságok és hosszú beszélgetések barátnőkkel, barátokkal, ismerősökkel vagy akár idegenekkel.
Vanda éppen érkezik egy bárba, ahol már Fruzsi ott van. Összebarátkoznak, ezután elkezdenek beszélgetni és indul a görbe este.
1. rész:
2. rész:
A további videók kétnaponta érkeznek majd a Coca-Cola SZIN TikTok csatornájára.
Fotók: SZIN