


| Előadó: | Kaukázus | 
|---|---|
| Album: | Szalai Éva | 
| Megjelenés: | 2008 | 
| Hossz: | 0:00 | 
| Szövegírók: | 
                                                                                                                                                                                        Kardos-Horváth János Kardos Horváth János  | 
                                        
| 
                                                                                                                                                                                        Kardos-Horváth János | 
                                        |
| Kiadó: | Keressük! | 
| Stílus: | Alternatív | 
| Címkék: | Keressük! | 

Az én szívem gyűrűzött madár
Pálmaágról pálmaházba száll
Nem bírja a szabadságot
A szárnya annyira fáj
Az én szívem gyűrűzött madár
Az én szívem olyan nagy folyó
Hogy keresztbe' elfér rajta egy csatahajó
Az én szívem olyan nagy ablak
A kilátásom benne csak Te vagy
Az én szívem nem fáj, nem fáj, mert nincs is már
Egy kotróhajó a torkolatba partra tolta 
Csak tolta a gyorsakat, azóta
Az én szívem ott van, ott van, ahol hagytam
A vízlépcsőnél a szigetköz mögött
Elfogyott a víz vagy elszökött
Az én szívem szebbik oldalán
Nem járt idén még a napsugár
Csak a baj és a bánat az, ami erre járt
Mindig az én szívem szebbik oldalán
Az én szívem olyan nagy folyó
Keresztbe elfér rajta egy csatahajó
Az én szívem olyan nagy ablak
A kilátásom benne csak Te vagy
Az én szívem nem fáj, nem fáj, mert nincs is már
Egy kotróhajó a torkolatba partra tolta 
Csak tolta a gyorsakat, azóta
Az én szívem ott van, ott van, ahol hagytam
A vízlépcsőnél a szigetköz mögött
Elfogyott a víz vagy elszökött



A közmédia november 22-ig várja a Kárpát-medence legújabb hazai zenéit az adal.hu oldalon. A legígéretesebb könnyűzenei alkotások a Duna showműsorában mérik össze tudásukat.
    
    
A Duna showműsorának egyik újdonsága, hogy jövőre 30 produkció kaphat lehetőséget a bemutatkozásra, ráadásul az új évad fellépői garantáltan két élő adásban bizonyíthatnak. Immár 15. alkalommal hirdeti meg a közmédia az új magyar zenék felkutatását célzó pályázatát.
A Dal című műsor ismét valóra válthatja a zenészek álmát
  
Átélhetik az élő show varázsát, ráadásul a műsor újdonságaként garantáltan két adásban léphetnek színpadra, hiszen a műsorba kerülés automatikusan elődöntős helyet jelent és a fináléba jutás a tét.
  
Mint írták, a zenei pályán frissen induló előadók bemutatkozhatnak egy heteken át tartó főműsoridős televíziós versenyben, a már befutottak pedig tovább gyarapíthatják rajongótáborukat. A televíziós produkcióként bemutatkozó dalok határon átnyúló ismertségre tehetnek szert, és bekerülnek a Petőfi Rádió zenei kínálatába.
A 2026-os évad számos újdonságot tartogat
A teljes mezőny automatikusan az elődöntőig menetel, így minden produkció más zenei stílusban is bizonyít, az áthangszerelést a zenei élet ismert és elismert zenészei, a "mesterek" segítik.
A nézői szavazatok nagymértékben alakíthatják a finalista mezőnyt, a zsűritagok pedig - a műsor újdonságaként - az aranygombbal biztosíthatják egy-egy ígéretes produkció helyét a végső megmérettetésben.
  
Az élő show bemutatkozó fordulójába 30 versenydal jut be
  
A döntőbe jutott 10 előadót ismét a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara kíséri.
Ez alkalommal is bármely könnyűzenei alkotás nevezhető határon innen és túlról, a közszolgálati média célja, hogy valamennyi stílus képviseltesse magát az élő show mezőnyében.
A Dunán jövőre látható rangos zenei versenyben a legújabb hazai dalok mutatkozhatnak be, ezért
  
csak olyan dallal lehet pályázni, amely még nem, vagy legkorábban 2025. június 15. után került kereskedelmi forgalomba, médiafelületre (televízió, rádió, internet), illetve eddig az időpontig nem hangzott még el nyilvános előadásban sem.
  
Elindult a jelentkezés A Dal 2026-ra
  
A nemzeti dalválasztóra 2:30 perc és 3:30 perc közötti terjedelmű, kizárólag magyar nyelvű dal küldhető be november 22. 22 óráig az online jelentkezési lap kitöltésével, illetve a szükséges mellékletek feltöltésével az adal.hu oldalon. A hivatalos felületen további részletes információk találhatók.
A heteken át tartó verseny győztese, valamint a többi döntős a zenei karrierje fejlődésére és építésére fordítható nyereményben részesül. A közmédia további fellépési lehetőséget kínálhat az előadóknak más műsoraiban és rendezvényein.
  
  
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik