dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Connections: Viselet

Connections - Viselet

off off off off off
Album: nincs kép
Megtekintve: Ma 7, összesen 7842 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Viselet

/Ref2x:/

Legyél az aki vagy, járd az utat! Lehet pont te vagy az, azaz egy aki mást érez majd ha a tükörkép vasszanéz.

/Cof:/

Eljön majd a nap amikor néhány ember egyesül, különbözni fognak majd az átlagos tömegtől. Nem lesz köztük ember ki a trendnek majd megdől. Nem lehet szó nevekről csak minőségről, kényelemről. Nekem nem kell a gönc mibe két elem köll. Az érdeklődést nem igénylem hogy én keltsem föl. Cuccaidat szívesen viseled szárazon vagy vizesen, mert túl vannak a tizesen, mintha ebben lenne értelem. Mért éppen énnekem kéne mértékkel élnem? Mért éppen énnekem van elnagyolva értékrendem? Mért éppen ebben? Mért éppen viseletben? Mert ez van rendben rajtam és kényelmes viselnem. Erős mint a Fisher, nem tartós mint a Duracell. Benne lehetsz mindenhol mint az ADSL-eddel. Véleményed tedd el, előbb ezt vedd fel-fel! Mer’ erről nem beszélned, hanem ezt érezned kell.

/Rizkay/

Kinek drága rongy élete minden rongya drága, trendi mint a pláza minden rihe-rongya, picsát játsza. A faszt, még filmeken se látta. De tök mindegy hogy mit húz fel, mer’ kapanyél a szájba’. Hiszen csak a ruha tesz, ez megbuktat te drága. Hé, amúgy is a cuccod leárazott, made in China. Ez van, ez hát, szopi. A viselet nem két Forintos gatya, amit a bálaboltban kilóra turiból vesz nagyi. Ez a csajodnak is farmi, mint az XXL-es rudi. Erre rámozdul majd hidd el, mint ?Domirira ?Bremi . De hiába van pénzed, minden Play Boy-t is megnézted, de bármit veszel magadra mindig faszparasztnak néznek. De bejön amit viselek, átérzed ahogy viselem. Ha bemozdul a tömeg egyként mozdul minden viselet. Egyre több az irigyed és így leszel csak az az egy, kit elkísér az utadon ameddig csak viseled.

/Ref2x:/

/Tibbah/

Tanulj meg viselkedni, gúnyákat felvenni. Mások viselt viseletét szégyen viselni. Színeset hordani, különcként kitünni, nem kopott gocartként a kukázókat képviselni. Kilenc konfekció helyett két komolyat húzni, így a többinél tízszer különben kinézni. Nem a ruha teszi az embert, de sokat dobhat rajta, ha nem kerül a képed a túrkálós magazinba. Ne legyél shopping szenvedélyes, China centeres, hogy háromezer Forintból új öltönyöket vehess. Az sem helyes, hogy a gombokra aranyat veress, a középúton vezess, legyél friss és fless. Meztelenül, nyersen a test nem olyan érdekes, a takarástól lesz a meglepetés annyira édes. A viselet az új, máshol támad a Broavaz. Bújj bele a szettbe, ne legyél csimmás paraszt.

/Phat/

Viselem, viseled, az életet viseled, a gondokat viseled, a terheket viseled, az álmokat viseled, a világot vizezed és kérded hogy kik ezek a srácok kik rímeket mondanak beat-eket vibrálnak. Lekésed, a perc amig levegőt beszívok és füstöt kisziszegek. A stage-en felébredek, sok sapka bólogat és sok gatya billeget, elterjed a viselet. Spanom elhiszed? Lehetsz ha velem viseled a viseletet viseled és bejövős, hogy veled egy-két friss elem, hát viselem. Érzem azt hogy érzelem, ha a Rydu az életem, enélkül nem is létezem. A mike elnyel a végtelen sok szó után a .... . Néha egy kis Deego, egy kis Rydu. Millenium k-os Connection, Connection, nyomjad baby. Egy kis Deego, egy kis Rydu Connection.

/Ref:/

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Megjelent a magyar rock történetét bemutató képregény folytatása a ’80-as–’90-es évekről

A Magyar rocktörténet című képregény első részének megjelenése után a Petőfi Kulturális Ügynökség támogatásával a Képes Krónikák Kiadó elhozza a rockrajongóknak a folytatást a rendszerváltás előtti és az azt követő évtizedek zenei világáról, a korszak nagyjairól. A Magyar Zene Házában tartott május 7-i kötetbemutatón legendás zenészeink elevenítették meg ezt az időszakot, emellett megnyílt a Magyar rocktörténet művészeti vezetője, a fiatalon elhunyt Futaki Attila (1984-2024) életútját bemutató minikiállítás.



 

Az eseményen Demeter Szilárd, a Petőfi Kulturális Ügynökség vezérigazgatója beszédében köszönetet mondott a kiadónak, hogy felvállalta a hiánypótló kötet megjelentetésével járó munkát, és a fiatalon elhunyt Futaki Attiláról emlékezett meg. Úgy fogalmazott: „aki lapozgatja a könyvet soha ne feledje el, hogy volt egy olyan rocker, aki világhírű képregényrajzolóként beletette a lelkét ebbe a kötetbe.”



Demeter Szilárd

 

A rendezvény keretében a hazai rocktörténetről Hegyi György (Emil.Rulez) vezetésével Vincze Lilla (Napoleon Boulevard), Kalapács József (Pokolgép), Nagy Feró (Beatrice), valamint Müller Péter Sziámi (Kontroll Csoport, URH, Sziámi) beszélgetett. A kötetbemutató dedikálással, majd Nagy Feró és barátai akusztikus (unplugged) minikoncertjével ért véget.



 

A Magyar rocktörténet című képregény kiemelt célja, hogy bemutassa hazánk legnagyobb rockzenészeit és élő legendáit a magyar rockzene születésétől egészen a jelenkorig. A ’60-as, ’70-es éveket felvonultató, tavaly ősszel megjelent kötet után most itt a folytatás a ’80-as, ’90-es évek zenei ikonjaival. A képregény kreatív és egyben szórakoztató módon idézi fel a magyar rockzene emblematikus pillanatait és alakjait.




A kötet a nyolcvanas-kilencvenes évek legjelentősebb előadóit, többek közt az A. E. Bizottság, Bikini, Dinamit, VHK, Kontroll Csoport, URH, KFT CPg, Edda, Karthago, Első Emelet, Solaris, Pokolgép, Ossian, Akela, Bonanza Banzai, Quimby, Csókolom, PUF, Kispál és a Borz, Tankcsapda, Nyers, Kimnowak – és a hozzájuk kapcsolódó legendás zenészsztorikat a képregény műfajára jellemző sajátos, hol humoros-karikaturisztikus, hol realisztikusabb stílusban mutatja be.

 

A történetről


Pallaghy Karcsi, az első körben megismert közepesen tehetségtelen rockzenész feladja álmait, és beáll dolgozni a Magyar Hanglemezgyártó Vállalat és ezen keresztül a magyar popszakma urához, Erdős Péterhez. Feladata a tehetségek felkutatása és pályára állítása. Időközben úgy tűnik, viharos magánélete is révbe ér, a válás után újra megtalálja azt a nőt, akivel szívesen leélné az életét. A rendszerváltás azonban a kihasználható lehetőségek tárházát hozza, Karcsi régi barátjával önálló vállalkozásba kezd. Azonban az élet most sem kegyes hozzá, a középkorú férfiak családi, szerelmi, egészségügyi problémái őt is elérik. De a rockzene szeretete végigvonul főhősünk életén: megküzd a tehetségesnek tartott együttesekért a főnökeivel. Így – a munkáján keresztül – ellátogathatunk a leghíresebb koncerthelyszínekre, a fesztiválokra, a rockopera-bemutatókra, a búcsúkoncertekre és részesei lehetünk az új csillagok születésének.

 

Az esemény különleges alkalmat szolgáltatott arra, hogy megnyíljon a legismertebb magyar képregényrajzoló, Futaki Attila (1984-2024) életútját bemutató minikiállítás a Magyar Zene Háza könyvtárában. 


A tárlaton a nyilvánosság előtt korábbiakban be nem mutatott rajzok tekinthetőek meg Futaki Attila világszínvonalú életművéből.  Futaki képein a Spirál, Severed, Puskás és más nemzetközileg is híressé vált alkotások tűnnek fel, emellett a tárlat nyomtatásban eddig meg nem jelent rajzokkal egészül ki. 


A kiállítás május 8-tól a Magyar Zene Háza Könyvtárának nyitvatartási idejében látogatható.

 

A képregény arculatának kialakítása Futaki Attila munkái alapján jött létre, zenei téren a kötet szakmaiságáról újra Jávorszky Béla Szilárd gondoskodott, a borító tervezésében ezúttal is Cserkuti Dávid vett részt. A rajzos „rock-minilexikon” szövegét Kántor Mihály jegyzi, a képeket Haragos Péter és Felvidéki Miklós rajzolták.

 

A Magyar rocktörténet képregénysorozat megvásárolható a Libri, a Lira, a book24, valamint a kepeskronikak.hu webshopokban.

 

 

Fotók: Petőfi Kulturális Ügynökség