dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Bereczki Zoltán & Szinetár Dóra : Elisabeth: Mint két gálya

Bereczki Zoltán & Szinetár Dóra - Elisabeth: Mint két gálya

off off off off off
Musical duett box
Előadó: Bereczki Zoltán & Szinetár Dóra
Album: Musical duett box
Megjelenés: 2008
Hossz: Keressük!
Szövegírók: Müller Péter Iván
Sylvester Levay
Kunze Michael
Levay Sylvester
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: EMI Zenei Kft.
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 7, összesen 27278 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Elisabeth: Mint két gálya

Szinetár Dóra:
Szívünkben érzés meg erő, de van mit meg nem old!
Erős a hit bennünk látod, de minket fel nem old!
Vártunk tán csodát, ám de már nincs miért.
Közös út, ha volt is egykor, véget ért!
Fáradt gályák éjnek tengerén,
De a célunk már más, arra mész te, s erre én!
Kicsit összesodort az ár,
De a sors az elválaszt már,
És nincs kiút, és nincs már több remény!

Bereczki Zoltán:
Ha mindig túl nagyra törsz, úgy az keveset se ér!

Sz.D.:
Tán te vagy kishitű!

B.Z.:
Egymásra jól vigyáznunk, csak az legyen a cél!

Sz.D.:
Milyen roppant egyszerű!

Együtt:
Próbáld meg egyszer, és az én szememmel láss!
Akkor tán érthetnénk mégis majd egymást.
Fáradt gályák éjnek tengerén,
De a célunk már más, arra mész te, s erre én!
Kicsit összesodort az ár,
De a sors az elválaszt már,
Mondd, miért sápadt így el bennünk a fény?

Sz.D.:
Te meg én, két gálya éjnek tengerén!
B.Z.:
Ne bánts hát, ne halyj el, ne dobj el,
Hisz szeretnélek én!
Sz.D.:
De a célunk már más,
B.Z.:
Ne bánts hát!
Sz.D.:
Arra mész te, s erre én!
B.Z.:
Ne hagyj el, ne dobj el!
A magány nem segít!
Együtt:
Kicsit összesodort az ár,
De a sors az elválaszt már!
Mondd, miért sápadt így el bennünk a fény?

B.Z.:
Ne dobj el!

Sz.D.:
No, hidd el, ami elmúlt, nincsen már

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

A MOST valódi hidakat épített

Sikerrel zárult a MOST projekt, a Magyarországról indult, a balkáni és a nyugat-európai zeneipart összekötő úttörő kezdeményezés első, több mint négy éves fázisa. 


Az ötletgazda és projektvezető Hangvető 10 balkáni és nyugat-európai partnerrel egy komplex, négypilléres szakmai programmal indított el hosszútávú pozitív folyamatokat az egész régióban. Ez volt az első, magyar cég által elnyert, nagyméretű Kreatív Európa Program által támogatott együttműködési projekt.

 

A MOST nem csak a térségben, hanem egész Európában példaértékű: egy rendkívül diverz régió teljes iparágának fejlesztésére tett ‒ sikeres ‒ kísérletet a 4 millió eurós projekt.


A Hangvető és a MOST partnerszervezetek nemcsak pénzügyi támogatást, hanem szakmai képzéseket, mentorálást, gyakornoki lehetőségeket és egy kiterjedt kapcsolatrendszert is kínáltak a több mint 500 résztvevőnek. Összesen 30 zenekar, 80 menedzser, 60 fesztivál és klub és 20 helyi projektet megvalósító szervező vett részt a programban - mind a népzene, mind a világzene tágabb területéről. 


A MOST hatására létrejött egy új, az európai piacon és kapcsolati hálóban otthonosan mozgó szakmai generáció.

 

A balkáni zene eljutott egy szélesebb, európai közönséghez, ami a régió pozitív megítélésére, és identitásuk erősödésére is visszahat. Több zenei exportiroda jött létre a térségben a projekt közvetett hatásának köszönhetően, a térség művészeit egyre több nyugat-európai fesztivál szerepelteti.

 

A MOST kiemelt figyelmet fordított a balkáni zene sokszínűségének bemutatására. A projektben elektronikus, kísérleti, a hagyományos zenéből új irányokba induló művészek is otthonra találtak. Románia, Szerbia, Bulgária, Észak-Macedónia, Montenegró, Horvátország, Albánia, Koszovó és Bosznia-Hercegovina művészei és zeneipari szakemberei vettek részt a projektben, amelynek egyik fő üzenete a sztereotípiák lerombolása; egy izgalmas térség újrafelfedezése volt. A zenészek megismerését segítendő a Balkánon kívüli európai fesztiválok is résztvevők és partnerek voltak.


"A MOST teret engedett a balkáni zene sokszínűségének, gyökereinek és a térség újat kereső, virágzó kreativitásának."


– Christine Semba, WOMEX

 

Így történhetett, hogy egy alapvetően bosnyák műfajra, a sevdalinkára szakosodott zenekar, a Divanhana megkapta a világzene egyik legrangosabb elismerését, a Songlines magazin díját, és tizenötezres tömeg előtt játszhatott Londonban, vagy hogy a program támogatásával megjelent lemeze első helyre került a World Music Charts Europe európai világzenei sikerlistán.

 

A Perija, egy dark folkot játszó, utcazenéléssel induló zenekar a MOST segítségével szintet lépett, világszerte utaznak és felléptek az Eurosonic fesztiválon.

 

Az E.U.E.R.P.I. kísérleti elektronikája Japánba kapott meghívást, a Lenhardt Tapes-ről a WIRE magazin áradozott, Zarina Prvasevda észak-macedón énekes a Blogotheque-kel forgatott és az egész európai szakma megismerte hangját. A sor folytatható, a MOST sikerét a résztvevő művészek előtt kinyílt szakmai lehetőségek is mutatják.

 

"A MOST rengeteg lehetőséget nyitott meg számunkra, új helyekre jutunk el. Manapság szinte naponta kapunk meghívást egy fesztiválra vagy showcase-re."


– Rodjenice, szerb zenekar

 

Ezt részben a négy éven át zajló, szisztematikus kapcsolatépítés, a közös munka fesztiválokkal, koncertszervezőkkel és szakemberekkel, a MOST konzekvens szakmai jelenléte eredményezte. A Hangvető további projekteken keresztül viszi tovább a projekt örökségét, és folytatja a kiépült szakmai hálózat építését.  

 

“A MOST legnagyobb sikere, hogy elkezdte eloszlatni a balkáni zenét övező sztereotípiákat. A művészek sokkal felszabadultabbak és tudják, nem csak a Macskajajra vagyunk kíváncsiak.


A szakmai oldalon sokat számított, hogy a MOST a teljes iparág minden szereplőjének lehetőséget adott a fejlődésre, és azok egymással is kapcsolatba kerültek. Egy olyan ugrásra kész szakmai hálózatot építettünk fel, amely tehetséges művészekből és rátermett szakemberekből áll, akiket már nem köt meg a térség nehéz hagyatéka.” – Lelkes András, Hangvető ügyvezető igazgatója.




A MOST számokban

 

 

 

 


Fotók: Hangvető