


| Előadó: | Specko Jedno |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Rutkai Bori Tradícionális Rutkai Borbála |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Nézz ki az ablakon!
Ki van itt?
Nézz rá az órára, mit mutat a ma az idő?
Nézz ki, hogy tavasz van e vagy ősz?
Nap süt -e, hó es’, vagy éppen, szakad az eső?
Kimegyek a domboldalba-baba,
Rugdalom a faleveleket, szaladok, a kocsmába
Eszmét cserélni és iszogatni veled, felülök a flipperre Jejeje,
Lóbálom a csizmás lábacskám, sej!
Megnyerem a nyereményt,
Gazdaggá teszlek a fele a tiéd.
Minden tiszta! Világbékét! Minden tiszta! Világbékét!
Nézz ki az ablakon! Ki van itt?
Nézz rá az órádra, mit mutat a mutató?
Nézz ki, hogy tavasz van e vagy nyár?
Vagy fehér pelyhekben hullik odakünn a hó?
Kimegyek a domboldalba-baba,
Készítem a hógolyókat én!
Meglátlak a kisúton, s mintegy hógolyó, én is röpülök feléd!
Minden tiszta! Világbékét! Minden tiszta! Világbékét!
Nézz ki az ablakon! Ki van itt?
Peace Brother, Peace Mother,
Itt van az egész család!
Ajkunkon dal fakad, és mosoly.
Olyanok vagyunk,
Mint egy csokor tulipán.
Olyanok vagyunk,
Mint egy csokor tulipá-pápápápápápápá.


Flea, a Red Hot Chili Peppers legendás basszusgitárosa, hosszú szólócsendet követően jelentkezik új anyaggal.
Az A Plea-vel, az első Flea-szólódal 2012 óta, ma vált elérhetővé, egyben megjelent hozzá egy provokatívan kortárs és koncepcionálisan gazdag klip is, amelyet Clara Balzary rendezett.
A dalban Flea visszatér első hangszeréhez, a trombitához, miközben basszusgitáron és éneken is hallható.
Az új anyag elkészítéséhez Flea modern jazz- és kísérleti zene világsztárokat gyűjtött maga köré
Vele zenél Anna Butterss, Jeff Parker, Deantoni Parks, Mauro Refosco, Rickey Washington és Vikram Devasthali. Chris Warren vokálosként csatlakozott és a dal producere, Josh Johnson emellett alt szaxofonon is közreműködik.
Az A Plea üzenete a szeretet, az összetartás és az emberi kapcsolatok fontosságát hangsúlyozza.
A dal szövege a világ megosztottságát tükrözi
„Vágyakozás egy túlvilági hely után, egy szeretetteljes helyre, ahol kifejezhetem a véleményem és önmagam lehetek. Mindig csak próbálok önmagam lenni.
Nem érdekel a politika aktusa. Szerintem van egy sokkal magasabb, transzcendensebb hely, ahol érdemi párbeszéd folyhat, ami valóban segítheti az emberiséget, és segíthet mindannyiunknak harmonikusan és produktívan élni, egészséges módon a világ számára. Van egy hely, ahol találkozunk, és az a szeretet.”
A videóklip, amelyet Clara Balzary rendezett, lenyűgöző, kortárs, kifejező és koncepcionális. A koreográfiát Sadie Wilking jegyzi, amely nem a megszokott táncnyelvet követi, hanem vizuálisan, operatőri bravúrokkal és érzelmileg is mélyen átélhető élményt teremt, tökéletesen kiegészítve a dal társadalmi és kulturális üzenetét.
Ez a dal előfutára Flea 2026-ban megjelenő, új szólóalbumának a Nonesuch Records gondozásában. A további részletek a jövő év elején várható.
Fotók: Flea/Magneoton