


| Előadó: | Kormorán |
|---|---|
| Album: | Szkafander |
| Megjelenés: | 2004 |
| Hossz: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Hernádi Gyula |
|
Koltay Gergely |
|
| Kiadó: | KG STÚDIÓ Bt. |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

A kéz, mely lépteid régóta vigyázza, az ismeretlenbe vezet majd, egy sohasem volt világba, hol meghajolnak a fák, melyek utadat szegélyzik. Három kicsiny kék ló éjszakád éberen kíséri, s ha válladra száll a hajnal, egy foltos kutya ébreszt. Szárnyára vesz sok-sok madár, egy nevet karcol az égre. Felérsz messze a felhők fölé, a Nap templomába, mert a boldogság, mit keresel, oda van bezárva. A kapu kitárul - találsz egy virágot. Lehet kicsiny, hervatag, de te mégis szépnek látod. Ő az, ki megmutatja, mely útra kell térni, de a belső békét magadtól, magadnak kell kérni. Jó lesz fent az álmaidban fürödni égi szélben, hajód is lesz, két árbóccal, mint barnult, régi képen. Azzal jössz majd vissza a Földre.
De más leszel, végleg. Nem könnyezel többé egy-egy semmiségen.
Már tudod, ez szerelem volt.
Ismét érzed a fényt, már tudod, milyen az élet, s életet nem mástól kérsz. Már tudod, életed magadnak kell élned.
S a csodákat, mit kerestél, megtalálod végre. Nem szólalnak többé benned reményvesztett himnuszok.
Mik kísértek eddig, mint út szélén kő-Krisztusok


Hosszú idő után újra összeállt Diaz és Mentha: megjelent a Méreg, a duó friss dala, amely a 2010-es években megismert közös munkák (Nélküled, A part) után új fejezetet nyit a történetükben.
A Méreg az elmúlt évek megpróbáltatásaira, belső vívódásaira reflektál: ugyanakkor nem csak a veszteségekről szól, hanem arról az állapotról, amikor az ember azt érzi, hogy nincs a jó úton, de ezt még magának sem meri bevallani. A belső én ilyenkor szinte ordít, hogy valami nem oké, de ezt sokszor nem halljuk meg - a refrén is erre a felismerésre reflektál.
„Sokszor vannak olyan pillanatok, amikor úgy érezzük, senki nem ért meg minket, pedig jó lenne, ha valaki mélyre látna és meglátná, mi a bajunk. Közben ezeknek a dolgoknak a nagy részét végül magunkban kell helyretennünk”
- meséli a dalról Diaz. A Méreg hangulatában melankolikus és mély, ugyanakkor fontos volt, hogy reményt is adjon: „Szerettem volna, ha azt éreznék az emberek, hogy nincsenek egyedül.”
A zene és a szöveg megírásán túl a videoklip is teljes egészében self made módon készült. A Kanári-szigeteken, Tenerifén forgatott anyagról Mentha így mesélt: „Ez egy régi történet köztünk Diazzal, mindig ott volt a levegőben, hogy egyszer újra csinálunk valamit. Most jött el az ideje”. A videót stáb nélkül forgatták le, minden külső segítség nélkül, ami tudatos döntés volt: "A videót teljes egészében mi készítettük - gyakorlatilag én forgattam az anyagot, stáb nélkül. Itthon nem találtunk olyan helyszínt, ami azt éreztük, hogy passzolt volna a dal hangulatához. Az óceán, a fekete homokos tengerpart és a Teide látványa viszont mind erősen rezonált a Méreg világával” - teszi hozzá.
A Diaz-Mentha együttműködés nem érinti sem a Wellhello, sem a Hősök működését: mindkét formáció továbbra is aktív, a Méreg egy különálló projekt eredménye.
Fotó: DiazMentha