dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Skorpió: A Boszporusz partján

Skorpió - A Boszporusz partján

off off off off off
Gyere velem!
Előadó: Skorpió
Album: Gyere velem!
Megjelenés: 1978
Hossz: 3:55
Szövegírók: Frenreisz Károly
Németh Gábor
Szűcs Antal Gábor
Papp Gyula
Gál Endre
Papp László
Zeneszerzők: Frenreisz Károly
Németh Gábor
Szűcs Antal Gábor
Papp Gyula
Gál Endre
Papp László
Kiadó: Hungaroton - Pepita
Stílus: Rock
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 9909 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

A Boszporusz partján

Ferihegyről indulva másfél óra úttal elértük a Boszporuszt.
A török fesztiválra utazott a banda, s velünk néhány új dalunk.
Isztambul a miénk, miénk lesz egy hétre.
Isztambul a miénk, de nem 150 évre.

A taxisofőr fejből mond egy kerek összeget.
Vita lett a vége, de elengedett hetvenet.

A Boszporusz partján bugi-vugit játszottunk.
A Boszporusz partján ismerőssé vált dalunk.
A Boszporusz partján azt súgta a szóbeszéd.
A Boszporusz partján a bugi-vugi célba ért.

A szultán palotája a nézőt mindig várja.
A hárem sajnos zárva volt.
A Kék Mecsethez érve cipőnket levéve,
5 perc roham megint volt.
Isztambul a miénk, miénk lesz egy hétre.
Isztambul a miénk, de nem 150 évre.

Csak távolról csodáltuk a bazár minden aranyát.
S a kakasszónak hallgattuk a müezzinek szent dalát.

A Boszporusz partján bugi-vugit játszottunk.
A Boszporusz partján ismerőssé vált dalunk.
A Boszporusz partján azt súgta a szóbeszéd.
A Boszporusz partján a bugi-vugi célba ért. Bugi-vugi!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat

Víg Mihály zeneszerző is méltatta az írót

Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely csütörtökön Stockholmban jelentette be döntését.



 


Krasznahorkai László az apokaliptikus terror közepette erősíti a művészet erejét


A szerzőnek a díjat látnoki erejű életművéért ítélték oda, amely az apokaliptikus terror közepette megerősíti a művészet erejét - mondta el Mats Malm, a Svéd Akadémia titkára, aki beszámolt arról is, hogy a bejelentés előtt sikerült telefonon elérnie az éppen Frankfurtban tartózkodó Krasznahorkai Lászlót.

 

Krasznahorkai László a Kafkától Thomas Bernhardig nyúló, az abszurdizmus és a groteszk túlzás által jellemzett közép-európai hagyomány nagyszerű epikus írója. De több is rejlik benne: keleti hatások is megmutatkoznak műveiben, amelyek hangvétele szemlélődőbb, finoman hangolt - méltatta közleményében a Svéd Akadémia.


388 millió forintnyi összeg jár a Nobel-díjjal


A 71 éves magyar író a díjjal 11 millió svéd koronát (388 millió forintnyi összeget) kap. A díjat hagyományosan december 10-én, az elismerést alapító Alfred Nobel halálának évfordulóján adják át.


A Trabant alapítója, a Balaton zenekar frontembere szerint hosszú lenne felsorolni, mi mindentől különleges Krasznahorkai művészete, de fontos kiemelni, hogy

 

- Teljesen új stílust talált ki, teljesen egyéni a látásmód, ahogy a világot szemléli, mindehhez társul egy ezzel adekvát nyelvi szerkezet, egy félreismerhetetlen saját stílus.- fogalmazott a 24.hu megkeresésére Víg Mihály, a Tarr Béla-rendezte Sátántangó főszereplője, valamint több Krasznahorkai-mű filmes adaptációjának zeneszerzője.

 

Magyar vagy magyar származású Nobel-díjasok közül irodalmi Nobel-díjat 2002-ben  Kertész Imre vehetett át korábban.





Kiemelt kép: Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat

Budapest, 2025. október 9. Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely 2025. október 9-én Stockholmban jelentette be döntését. A felvétel 2017. március 22. készült Budapesten

Fotó: MTI/Marjai János

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás