


| Előadó: | Kormorán |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Én az vagyok, aki vagyok -
túl poklon, mennyországon,
én az vagyok, aki vagyok -
nem magamért kiáltok.
Albumokba ragasztva alszik a múlt,
mely a jövőt még várja.
Néhány üres oldal,
a majdan hozománya.
Ketyeg az óra, telnek a napok,
szétfeszít a szándék -
Megértsem : mi végre az élet,
e váratlan ajándék.
Nem nézek fel az égre,
a Challanger óta -
felrobbant bennem is valami,
csak Isten szólhat róla.
De ő nem hív, nem szólít,
pedig tudja itt vagyok,
nem enged messzire menni :
lesz még, mit láthatok.
Én az vagyok, aki vagyok -
túl poklon, mennyországon,
én az vagyok, aki vagyok -
nem magamért kiáltok.
De a világ szeme rám mered,
a Híradóban otthon,
hol emberevők és komputerek
veszekednek a koncon.
A vasárnapi ebéd helyett
agymosást kínálnak -
Nem veszed észre és beálltál,
gondolat-katonának.
Én az vagyok, aki vagyok -
túl poklon, mennyországon,
én az vagyok, aki vagyok -
nem magamért kiáltok.
Voltak és lesznek emberek,
kik emberként élték sorsuk.
Próféták születtek a Duna mellett,
kiknek volt még apjuk, anyjuk.
Kik a szeretetet, s a féltést,
nem injekcióban kapták,
kik a teremtéshez Isten házát,
nem reklámnak használták.
Nem lombikban születtek ők,
ismertek régi, ősi meséket,
Magamban hordom őket,
kik szépnek hitték a szépet.
Százéves varjú leszek,
másik életemben -
ki jön károgni telente :
- Éljünk szeretetben.


Hosszú idő után újra összeállt Diaz és Mentha: megjelent a Méreg, a duó friss dala, amely a 2010-es években megismert közös munkák (Nélküled, A part) után új fejezetet nyit a történetükben.
A Méreg az elmúlt évek megpróbáltatásaira, belső vívódásaira reflektál: ugyanakkor nem csak a veszteségekről szól, hanem arról az állapotról, amikor az ember azt érzi, hogy nincs a jó úton, de ezt még magának sem meri bevallani. A belső én ilyenkor szinte ordít, hogy valami nem oké, de ezt sokszor nem halljuk meg - a refrén is erre a felismerésre reflektál.
„Sokszor vannak olyan pillanatok, amikor úgy érezzük, senki nem ért meg minket, pedig jó lenne, ha valaki mélyre látna és meglátná, mi a bajunk. Közben ezeknek a dolgoknak a nagy részét végül magunkban kell helyretennünk”
- meséli a dalról Diaz. A Méreg hangulatában melankolikus és mély, ugyanakkor fontos volt, hogy reményt is adjon: „Szerettem volna, ha azt éreznék az emberek, hogy nincsenek egyedül.”
A zene és a szöveg megírásán túl a videoklip is teljes egészében self made módon készült. A Kanári-szigeteken, Tenerifén forgatott anyagról Mentha így mesélt: „Ez egy régi történet köztünk Diazzal, mindig ott volt a levegőben, hogy egyszer újra csinálunk valamit. Most jött el az ideje”. A videót stáb nélkül forgatták le, minden külső segítség nélkül, ami tudatos döntés volt: "A videót teljes egészében mi készítettük - gyakorlatilag én forgattam az anyagot, stáb nélkül. Itthon nem találtunk olyan helyszínt, ami azt éreztük, hogy passzolt volna a dal hangulatához. Az óceán, a fekete homokos tengerpart és a Teide látványa viszont mind erősen rezonált a Méreg világával” - teszi hozzá.
A Diaz-Mentha együttműködés nem érinti sem a Wellhello, sem a Hősök működését: mindkét formáció továbbra is aktív, a Méreg egy különálló projekt eredménye.
Fotó: DiazMentha