dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Greddi: Bájos,hogy bajlós

Greddi - Bájos,hogy bajlós

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Greddi
Album: Keressük!
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 4467 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Bájos,hogy bajlós

dÉ:
Dicshimnusz zeng a tudatlanság a fejekben,
csak tudathasadást találsz,ha bennem keresed esetleg,
megrekettek a piszkozatok,már mocskos reppel operál,
Bájos hogy baljós,előjeleket produktál,
a véletlen féleszű tökéletlen egy életmű mi életlen
Palérozd hogy érezzem van kurázsi,
a képekben mint felpingál a két kezed hogy archiváld
a tegnapot,
és rám erőltesd mi nem vagyok.
Itt mindenki bebutult,Itt minden összekutyult,
Itt mindenki felbúzdúlt,számomra elpusztult a harag már,
mielőtt rá harapnál,tetvesek a tettek,
a szavak a cél szalagnál
a helység,visszakísért,hogy kísértsek,
szívélyes üdvözletem harsoglyá a pribékek,
íme az ítélet,ki kítéved a vidékre,
A megyében pár ízes,reppnek lesz kítéve!

2*
"hol eminens a depi repp,
hol a delikvens csak legyint,
mert szerinte,ez evidens,
hogy meríts ahoz hogy teríthess,
Szerintem nem lesz evidrens,
Keríts hozzá mást!
Veregetig vállad mig a szennyest teregedik Rád!"

Greddi:
fagyos a picsám pedig messze van még tirol
nem kell megvárni hogy kezdje hogy a faszér killódj
nem kell megvárni azt se hogy én kezdek
mert rímbe a csórok között is én vagyok a gazdag

azta, leborultam a látványtol de hányok a fűszagtól
mindig, maradok inkább magamhoz hű hatszor
meg kilencszer, ha én játszok ne kérdezd ki meccsez
mert a dávid téged egy perc alatt kisemmiz

mostmár bevallom, véletlenül közöm volt a direkthez
de nem szolt senki hogy mögöttem a hp
más a felállásunk mer ültem már sokat
mit panaszkodsz, ha nem értem rá, küldtem másokat

teszem amit gondolok saját részen belül
és ez így lesz ameddig a saját részem eltűr
minek törjem magam tovább ha véres mindenem
csak feketét látok mindennap mégis új szín terem

"hol eminens a depi repp,
hol a delikvens csak legyint,
mert szerinte,ez evidens,
hogy meríts ahoz hogy teríthess,
Szerintem nem lesz evidrens,
Keríts hozzá mást!
Veregetig vállad mig a szennyest teregedik Rád!"



előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Yngwie Malmsteen Budapestre is elhozza 40 éves turnéja dalait

Budapesten ad koncertet augusztus 5-én a svéd gitárzseni, Yngwie Malmsteen


40 éves jubileumi európai turnéja keretében a MOMKult színpadán lép majd fel. A programban a korai sikerek, így a Rising Force, a Trilogy és az Odyssey mellett a közelmúlt legjobb lemezei, azaz a Spellbound, a World on Fire és a Parabellum dalai is előkerülnek majd.


Yngwie J. Malmsteen olyan családba született, amelyben klasszikus zenészek és operaénekesek is voltak. Ötödik születésnapjára kapta első gitárját, és hét évesen kezdett el komolyabban játszani. Kezdetben a blues inspirálta, ám hamar elbűvölte a hegedűművészek – például Nicolo Paganini és Antonio Vivaldi – hangzása és elképesztő technikája.




A klasszikus hegedűs virtuozitás mellett J.S. Bach és más barokk zeneszerzők megközelítését is beépítette saját zeneszerzői és hangszerelési stílusába. Ennek eredményeként született meg az, amit ma neoklasszikus hard rockként ismerünk.


Tizenévesen érkezett Amerikába, ahol több lemezfelvételt követően, 1984-ben jelentette meg Rising Force című szólólemezét; azt az albumot, amely gyakorlatilag forradalmasította a rockgitározást. Ez a lemez mérföldkövet jelentett a neoklasszikus rock és metal műfajában, ötvözve a klasszikus zeneszerzést a szédítő tempóval és a hard rock hangszereléssel. Az olyan számok, mint a Black Star és a Far Beyond the Sun évtizedek óta állandó elemei koncertjeinek


Az idei turné részben ezt az úttörő albumot ünnepli, de Yngwie a Parabellumig bezárólag több mint harminc lemez számaiból válogat majd, felölelve a négy évtizedet. 


„Minden este, amikor színpadra lépek, 40 éve írt dalokat játszom, de minden alkalommal megpróbálom máshogy előadni őket”


– mondta Malmsteen a Classic Rock magazinnak pár éve. „Nem vagyok zenegép. És ettől lesz ez igazán izgalmas. Minden alkalommal, amikor kezemben a gitár, egy új érzés fog el, és ez boldoggá tesz.”


Az idei turné kapcsán Malmsteen elmondta: „Nagyon izgatott vagyok, hogy ismét turnézhatunk, és megemlékezhetünk a szólókarrierem indulásáról Ez egy hihetetlen utazás volt, és még mindig úgy érzem, mintha csak most kezdődne. Nem juthattam volna el idáig a rajongók nélkül, akiknek köszönöm az évek során nyújtott támogatást. Alig várom, hogy együtt hozzunk létre új csodákat! More is more!”


A különleges koncertre Budapesten augusztus 5-én kerül sor: exkluzív helyszínen, a MOMKult színpadán lép fel Malmsteen. A koncertre álló- és ülőjegyek korlátozott számban kaphatók.


Fotó: Yngwie Malmsteen x LiveSounds

 

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás