


| Előadó: | Mes |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

[Mes]
Néha előjönnek dolgok, mit máshogy gondolok,
Néha előjönnek szavak, mit máshogy mondok.
Te hiányolsz valamit, ami megismételhetetlen,
Nem érted, néha miért vagyok ilyen tehetetlen.
Érzem, nekem a zene az életem,
Nem kértem, mégis boldogan élhetem.
Élvezem, ahogy gondolatokat fokozok,
És talán ezzel többeknek is örömet okozok.
Én nem vagyok nagy ember és soha nem is voltam,
Utáltak sokan, már csak mert igazat szóltam.
De mindegy, én is tovább állhatok,
És előtérbe helyezem, amit fontosnak tartok.
Voltak itt alakok, kik visszafelé rúgtak,
Én előre haladok, ők egyenként el buktak.
Nem volt itt más, csak a kép mutatás,
Mára barátsággá vált, ez lett a folytatás.
2×
Kinyitom a szemem, reggel ugyan az a nap vár rám,
Ugyan az lehet talán, mint tegnap volt, az a szivárvány.
[Dózi]
Vagyok, aki vagyok, most én álltam mellé,
E dalban az egységre hajazó eszmékre,
Kenték a vegytiszta sallangos rímeket,
Ezt issza mindenki, aki minket nézeget.
Ne játszd meg a részeget, jól látod a képeket,
A CP és a Pix helyett most Mes és Dózi integet.
Ugyan az a vágy maradt bennük látod, ott ég,
El indulunk mind a ketten ugyan azon posztér'.
Átlag élet maradt nekünk, de mi még is teszünk,
Semmi másért, csak azért, hogy tarts most te is velünk.
Ha kell, éneklünk, ha kell útra kelünk,
De ha nem vagy biztos abban, hogy neked mi kellünk,
Akkor ajánlom figyelmedbe a szabad akaratot,
Látod én is miatta nem kaparok itt vakolatot.
Szabad gondolatok hullámait kiválasztom,
Utána ha meguntam, a nyakatokra árasztom,
Magamat fárasztom, csak azért, mert jó így,
Levelemnek átadom, csak mindegy, hogy hogy hív.
A köztudat, a média, bárki ezen a földön,
Hidd el nekem barátom, hogy én is ugyan azt töltöm,
Poharamba amit mások, hogyha neked ez már sok,
Csodát teszek, ember leszek, olyan aki nem látnok,
Olyan aki, veled nevet, megjegyzi az arcodat,
Elfelejtek néhány nevet, de ott marad egy gondolat.
2×
Kinyitom a szemem, reggel ugyan az a nap vár rám,
Ugyan az lehet talán, mint tegnap volt, az a szivárvány.
[Mes]
Más vagyok én is, nem olyan, mint a többi,
Elfogadni kell, nem pedig meg érteni.
Kérdezni, ha nem tudod a választ,
Bár melyik út a tiéd lehet, nem kértem, hogy válassz.
Az enyém a hosszabb, de ez is csak egy változat,
Akár merre haladok, engem is elér a kárhozat.
Születtem én, nem éppen egy adatnak,
Születtem én, a szívedbe egy darabnak.
Mes vagyok, más mint a többi,
De kellemes dolog, mit lelkem tengere sziklás partjára vet ki.
Én mégis tudok szeretni, akár mekkora a fájdalom,
De hidd el, nincsen szánalom, az igazamat tálalom,
Egy olyan asztalon, ahol régen nincsen élelem,
Pedig mind ketten tudjuk, az lételem.
Testvérem egy olyan világban élünk,
Ahol nincs igazság, félelem,
Csak bűn iránti szerelem, meg igaznak hitt érzelem.
2×
Kinyitom a szemem, reggel ugyan az a nap vár rám.
4×
Kinyitom a szemem, reggel ugyan az a nap vár rám,
Ugyan az lehet talán, mint tegnap volt, az a szivárvány.



Nagyszabású koncertek, családi programok, adventi séták, irodalmi és táncos estek, továbbá iparművészeti vásár és szabadtéri kiállítás is várja a családokat november 29. és december 31. között a Várkert Bazár adventi programsorozatában.
A Mikulásváró családi napon december 6-án fellép a Kolompos együttes, és látható lesz a Kippkopp a hóban című bábmusical.
Az adventi vasárnapokon ingyenes kézműves foglalkozásokon lehet majd adventi koszorút készíteni a Rendezvényterem aulájában, de magyar iparművészek is kínálják majd saját portékáikat a De la Motte–Beer-palotában megrendezendő adventi vásáron december 12. és 14., valamint 19. és 21. között.
Kiemelt program a Sisi karácsonya című adventi sétasorozat, valamint a Legyen ünnep a Földön!- Retro teleink világa című szabadtéri kiállítás, amelyen
a XX. század második felének téli időszakkal, ünnepekkel kapcsolatos tárgyi kultúráját mutatják be
a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum gyűjteményéből válogatott kultúrtörténeti rekvizítumok és ismeretterjesztő szövegek segítségével.
November 29-én Szebényi Dániel Újratervezés című lemezbemutatójára várják az érdeklődőket.
November 30-án a Sárik Péter Trió és Koszorus Krisztina közös produkciójának ad otthon a helyszín. December 7-én duplakoncertet ad a Budapest Bár, a Honeybeast pedig Összhang – nyitány című produkciójával lép fel december 13-án.
December 17-én Soltész Rezső és zenekara lesz a vendég
A koncerten a szerző legújabb dupla albumának szimfonikus hangszerelésű dalai, valamint olyan karácsonyi klasszikusok hangzanak majd el, mint a Csendes éj, vagy az ABBA-tól a Happy New Year. Az énekest a Szolnoki Szimfonikus Zenekar, ifj. Rátonyi Róbert zongoraművész és egy hagyományos beategyüttes kíséri, a koncert vendége Lukács Sándor színművész lesz.
Urbányi Zóra magyar-amerikai dalszerző-énekes Egy este, egy érzés, egy hang című, dupla koncertjével tér vissza a Várkert Bazár színpadára december 20-án, másnap pedig
a StEfrem Férfikar adventi és karácsonyi műsora lesz hallható Szirtes Edina Mókus vendégszereplésével.
Az Ivan & The Parazol december 27-én lép fel, másnap pedig a Modern Art Orchestra ünnepli fennállásának 20. évfordulóját egy gálakoncert keretében, amelynek vendége lesz mások mellett Harcsa Veronika és Törőcsik Franciska is.
Az előszilveszteri fellépő december 30-án idén is a Random Trip lesz, a szilvesztert pedig a Be Massive elektronikus partiján ünnepelheti a Várkert Bazár közönsége.
Az adventi időszak alatt a Halászó gyerekek teraszán ünnepi díszek és faszénen sült karácsonyi ételkülönlegességek, forró italok várják az arra sétálókat, a Dísz téri De la Motte–Beer-palotában megrendezendő adventi vásáron pedig a kortárs iparművészek nem csak portékáikkal, de különleges workshopokkal is várják az érdeklődőket a Rearticon Iparművészeti Egyesület közreműködésével.
Az adventi vasárnapokon ingyenes kézműves foglalkozásokon lehet adventi koszorút és apró ajándékokat, díszeket készíteni a Rendezvényterem aulájában.
December 14-én a Magyar Nemzeti Táncegyüttes előadásában a Téli tánc című darabot láthatja a közönség, amelyben elfeledett, letűnőben lévő magyar hagyományok és a jeles napok szokásai elevenednek meg, december 18-án pedig az Aposztróf irodalmi estet rendezik meg Fölötte álom-éneket dúdolnak címmel. Az est vendége lesz Gubik Petra színésznő-énekes, Mező Misi énekes és Kollár-Klemencz László zenész, író.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik