dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
További Magyar Hangok: Félhomály

További Magyar Hangok - Félhomály

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: További Magyar Hangok
Album: Keressük!
Szövegírók: Komáromi Gergő
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 3034 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Félhomály

Ha eleged van ebbõl meg abból is meg másból,
Ha nem érzed jól magadat legyél éppen bárhol,
Ha mindkét végén égetted és összeérnek a lángok,
Ne bánd! Jó leszel még máshol!
Ha nem találod a helyed és nem tudod a dolgod,
Pedig biztos jó vagy valamiben valahol e bolygón,
De meguntad a keresést és félve nézed az órát,
Telik, múlik te meg elveszted a formád.

Ha túl sok volt a rosszból és azt várod, hogy vége,
Legyen mert már elborítanak téged,
Várva várnak az újabb dolgok valahol most is éppen,
Nem találhatsz kiutat most már elég régen!
Kapálódzni kezdesz könnyen megsértheted magad,
Magad vagy mást, de ebbõl jó nem fakad,
Most elindul az ár és most már úgyis elvisz téged.
Ne ess kétségbe, meglátod, hogy vége!

Mikor érzed, hogy a várakozás kikészít már téged,
Te is elvárod és tõled is elvárják a szépet,
Kevesen vannak akiknek magad vagy a lényeg,
Õk téged, te meg folyton õket nézed.
Mindig egyedül maradsz újra és újra,
Válthatnánk egy-két szót, de minek gondoljunk a múltra,
Most ülök nyugodtan és kivárom a végét
Sa la la la la sa la la la hé hé!!!

Reménykedsz, hogy egyszer majd te segítesz máson,
Itt az ideje, hogy végre te is ott legyél a páston,
De a dolgok amik eddig mentek most sincsenek máshogy,
Elég volt már bújj elõ a félhomályból!
S ha elõ is tûnik valami vagy valaki a színre,
Olyan hirtelen, hogy azt sem tudod, hogy került a képbe,
Lehet, hogy barát lesz vagy ellenség vagy egyikbõl a másik,
Lassan ketyeg az óra sok idõ míg ez elválik.

Ha kiborít az egész,
Hallgasd meg a vigaszom!
Egy valami segít s az a nyugalom.
Az idõ talán nincs is,
Igaz vagy nem ez a vigaszom!

Mikor érzed…

Ha eleged van…

Reménykedsz, hogy egyszer…

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Sisi életét viszi színre októberben az Erkel Színház

A színpadon köszönthetjük – mások mellett – Vágó Bernadettet, Bori Rékát, Ember Márkot, Serbán Attilát, Veréb Tamást, Szinetár Dórát és Puskás-Dallos Pétert is.


Lebilincselő utazásra hívja a nézőket a Habsburgok fényűző, mégis tragikus világába a Sisi életét megidéző Elisabeth című musical. A világ számos országában méltán híressé vált darab magyar adaptációját október 3-tól mutatja be az Erkel Színház. Most az eddig titkolt szereposztásról is lehullt a lepel. 

 

Több mint 30 éve debütált a bécsi Theater an der Wien színpadán, és azóta is a musicalirodalom legkiemelkedőbb alkotásaként, világszerte kultikus darabként tartják számon a Habsburg császárné, Sisi sorsának egyedi arcát bemutató, Elisabeth című darabot. 


Az előadás nem csupán egy történelmi musical, hanem egy mélyen emberi dráma a szerelemről, veszteségről és a halál elkerülhetetlenségéről, amely új megvilágításba helyezi a császárné alakját és örökségét. Michael Kunze szövegkönyve és Sylvester Levay zenéje egyaránt arra törekszik, hogy Sisi életének árnyalt, érzelmekkel teli oldalát tárja fel, miközben a Halál karaktere nemcsak fenyegető, hanem szenvedélyes és szinte szerelmes figuraként jelenik meg a színen. A darab a zenés színház műfajában újszerű módon ötvözi a történelmi eseményeket és a személyes sorsokat. Szente Vajk rendezése pedig egyedi megközelítést kínál azzal is, hogy 


Sisi életszakaszait kettéválasztva külön szereplőt szán a fiatal és az érett, nőiességében kiteljesedett címszereplő megformálására.

 

A színház ezúttal is különleges módját választotta a szereposztás bemutatásának


Az Erkel homlokzatáról egy többszáz négyzetméteres fátyol ereszkedett alá az épület előtt összegyűlt közönség segítségével, megidézve ezzel Sisi – az előadásban is hasonlóan visszatérő - esküvőjét. Ezután lebbent le a fátyol a darab szereposztásáról is. Eszerint Elisabeth szerepét Vágó Bernadett és Bori Réka játssza, a fiatal Sisit Kovács Gyopár és Pásztor Virág alakítja. Puskás-Dallos Péter és Cseh Dávid Péter Ferenc József, míg Veréb Tamás és Koltai-Nagy Balázs a Halál szerepében lép színpadra. Luigi Lucheni Ember Márk és Serbán Attila lesz az Erkelben, Zsófia főhercegnőt pedig Szinetár Dóra alakítja.


Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás