dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Kormorán: Már nem

Kormorán - Már nem

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Kormorán
Album: Keressük!
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 6683 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Már nem

Már nem hallom, egy soha sem volt perc
fülembe dörömbölő csendjét
már nem hallom, amit kerestem
s hogy kerestem is csak emlék.
Te magad akartál lenni
de mit kellett volna tenni ?
Amit akarhattunk volna,
az megmaradt :
az semmi !
Mert
mese, hogy volt egy öregember,
s egyszer hullt a hó.
De az apóka ,
s egy néni, azt mondták :
mégis, talán mégis.
Mégis védik,
ami megmaradt.
Legyen úgy, ahogy az élet kéri
ahogy senki nem érti,
úgy legyen
mégis.
Lesz valaha egy új világ,
mely megérti : mi fájt.
Mely arról szól, hogy volt két ember
ki ugyanarra várt.
Mindkettő gyenge volt
vétkezett.
Önmaga,
s a másik ellen.
Nem tudhatták mit hagynak el :
hogy emberük az ember.
Az Egyik csak élt,
a Másik csak kért
csak szeretetet csak úgy senki ellen.
De az Egyik nem vette észre
s megölte őt
önmaga,
s a másik ellen.
Ha olvasod a mesét,
sírsz majd anyáddal
sírsz ott a sírnál
ahol temetsz majd engem is
ahol késő már, ha hívnál.
Nem szégyen az a forradás,
melyet titokban mutattál,
mely az a seb, hogy találkoztunk
hogy önmagadban láttál.
Most nagyon kéne
valaki átöleljen,
elhiggye
őszintén szeretném :
nagyon szeressen úgy,
ahogy én is szeretném.
Jó lenne most
ne kelljen arra várni
mit szól a világ ?
Jó lenne semmit se látni.
Jó lenne hallani lépteid a lépcsőn,
hogy jössz,
mert döntöttél
s nem kell többé az álmot várni
az álmot :
Ha itt lennél.
Mert nincs még
nincs késő.
De annyiszor volt már szó
olyan szó,
ami a végső.
Mindent szétrontottam magam körül,
mert tudtam reád vártam.
Már tudom nincs értelme
mégis ezt kívántam.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Teljes a B MY LAKE programja - A Velencei-tó partján várják az elektronikus zene rajongóit

A Velencei-tó partján várják az elektronikus zene rajongóit

 

A Velencei-tó Északi strandján 2025. július 24. és 26. között újra önálló fesztiválként tér vissza az elektronikus zenei szcéna egyik legmeghatározóbb eseménye, a B MY LAKE. 



Fotó: B my Lake

Fellépő egy, korábbi B my Lake-en

Fotó: B my Lake


A fesztivál három zenei színpadán közel 70 DJ lép fel


Először mutatja be legendás show-ját Magyarországon TALE OF US tag MRAK, és többek között Ben Klock, Maceo Plex, Sam Paganini, Dubfire, Jan Blomqvist, Lilly Palmer, DJ Rush, Alignment, Fideles, Space 92, Azyr, Colyn b2b Innellea, Funk Tribu, Bad Doombox, a Collabs 3000 is színpadra lép. 

 

A több nemzetközi elismerést is elnyert elektronikus butikfesztivált 2019 után újra önálló eseményként rendezik meg.



Jan Blomquist

Fotó: B my Lake


A Weekend Event Kft. és a DEADCODE PRODUCTION szervezésében megvalósuló B MY LAKE hű marad a gyökereihez: a progresszív elektronikus zene, valamint a techno legnagyobb nemzetközi neveit vonultatja fel, hogy a legmodernebb elektronikus zenei irányzatok találkozhassanak a vízparti pihenés élményével.

 

A feledhetetlen hangulatról több mint 70 hazai és nemzetközi DJ gondoskodik a techno, house, melodic techno és hard techno legjavával.


Fellépők


Olyan nevek lépnek színpadra, mint 8Kays, Adam Sellouk, Biia, Caiva, Chriss Ronson, Colbora, David Löhlein, Deer Jade, Denes Toth, Eynka, Frederic, Hannah Laing, Hoffmann, HOT X, James Cole, Joyhauser, Kasia, Kitti Kay, Marco Bailey, Marwan Dua, Mateo & Spirit, Metha, Mha Iri, Nastia B2B The Davent, Neux, Nusha, Perc, Philipp Straub, Sanfransiscobeat, Secret Factory, Sobek, Supergloss, Svetec, Yulia Niko, Abertur, Daniel Moritz, Dave Wincent, Deaf Jules, DJ Roka, DTNB., Justrice, Lerm, Lucien, Matu, Mirmur, Pat Duff, Polar, Poli, Raul Young, Shabaam, Sonic Rain, Souveq, Surprise, Third 2 Hift és Vatsanah. Az egyedülálló vizuális arculatért és a professzionális fénytechnikáért pedig a legendás német Liveframe Design csapata felel.



MRAK

Fotó: B my Lake

 

Újdonság a magyar fesztiválok történetében, hogy a divat önálló helyszínt kap


A FASHION BLOCK helyszínén pénteken és szombaton hat magyar divattervező kollekciója vonul fel a kifutón, de a divatmárkák pop-up shopokkal is készülnek. A kifejezetten a fesztiválra készülő, innovatív show műsorokon aktuális kollekcióját mutatja be az Aanro, itt lesz a GBA Style Z generációs divatmárkája, a kétszeres Fashion Awards Hungary díjas Kiss Márk, a Sandor Lakatos Atelier, a Lozar, valamint a divat nemzetközi világában is jól ismert Nubu.

 

A szabadtéri moziban többszörös díjnyertes filmeket vetítenek


A Szegény párák, A szomorúság háromszöge, az Anora és a Trainspotting is látható lesz. 


A fesztivál egyéb progamjai


A fesztiválozókat napindító jóga, strandröplabda, SUP, SuperBike szimulátor, thai masszázs, Barber Shop, Burn Beach Bar, minőségi food truck kínálat – Gomolya Pizza, Meraki, Zing Burger, Zing Crunchy, New York Hot Dog, Poké Poké és a balatonvilágosi Lavender Étterem a VIP-ban – is várja. A tóparti kempingben a sátorhelyek és lakókocsihelyek mellett előre felállított sátrakkal, iglu boxokkal, glampinggel is készülnek.

 

A helyszínről


A helyszín Budapesttől autóval fél óra alatt elérhető, a szervezők nagy kapacitású parkolót üzemeltetnek a fesztivál főbejáratánál. A közlekedést a fesztivál saját taxiszolgáltatója, valamint a vasútállomás és a helyszín között közlekedő fesztiválbuszok is segítik.

 

GROOVE. BEACH. LOVE. 2025. július 24. és 26. között Velencén az Északi Strandon.


 

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás