dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Rúzsa Magdi: Még azt mondják

Rúzsa Magdi - Még azt mondják

off off off off off
Aréna koncert
Előadó: Rúzsa Magdi
Album: Aréna koncert
Megjelenés: 2016
Hossz: 02:54
Szövegírók: Tradícionális
Zeneszerzők: Lajkó Félix
Kiadó: Magneoton
Stílus: Pop
Címkék: Keressük!
Miről szól a(z) 'Még azt mondják' dalszöveg ?
A szöveg egy olyan személyről szól, aki pozitív önbizalommal és szeretettel teli szemmel néz a világra, akár a csillagos ég. Az illető olyan, mint az engedély, szabadon hagyja érzelmeit kifejezni. Egy új kalapot vásárolt, melynek szalagját a szél lobogtatja, de ha szükséges, ő maga is lobogtatja azt. Ezzel a gesztussal egy szőke személyt szeretne magához csábítani a sötétben. A szöveg alapvetően a vonzásról, a flörtölésről és a romantikus érzelmek kifejezéséről szól.
Nyomj egy like-ot ha tetszik ez a rovat!
Megtekintve: Ma 8, összesen 55191 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Még azt mondják

Még azt mondják hogy ez se szép az se szép
Olyan vagyok mint a csillagos ég,
Olyan vagyok mint az engedelem
A két szememből ragyog a szerelem a sötétbe.

Édesanyám vettem egy kalapot,
Fújja a szél rajta a szalagot
ha nem fújja magam is de lobogtatom
ezt a szőkét ide csalogatom a sötétbe.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Obscura: szeptemberben a Suicidal Angels és a Sadist társaságában mutatja be új lemezét technikás death metal alakulat

Erős kísérettel vonul fel az őszi lemezbemutató hadműveletre az Obscura


A német progresszív death metal zenekar Budapestre szeptember 16-án érkezik, méghozzá a görög thrash brigád, a Suicidal Angels, és az Olaszországból érkező legendás progresszív death metal alakulat, a Sadist társaságában.



A Sadist is izzítja a közönséget a Barba Negrában

Fotó: Concerto Music


Az Obscura munkásságát technikás, kidolgozott zenei megoldások jellemzik


Az Obscurát a gitáros/énekes Steffen Kummerer alapította 2002-ben, Németországban. Zenei irányukat jól jellemzi, hogy az évek során az egykori legendás német technikás death metal banda, a Necrophagist tagjai is megfordultak a csapatban, amely fennállása alatt hét nagylemezt és több mint 800 koncertet tudott le négy kontinensen. Technikás, kidolgozott zenei megoldásaiknak és szövegeik komplex témaválasztásának köszönhetően évről évre többen figyeltek fel rájuk.


Februárban jelent meg az Obscura hetedik nagylemeze


Az A Sonication a 2021-ben kiadott A Valediction lemezzel megkezdett trilógia második része, egyben a második kiadványuk a Nuclear Blast gondozásában. Az albummal egy időben vált elérhetővé az In Solitude című dal videóklipje is, szemléltetve, hogy az Obscura zenéje mit sem vesztett komplex és innovatív jellegéből.


A dalok írását a korábbi világkörüli turné alatt kezdték el


Ezt követően felvételek Fredrik Nordström producer vezetésével zajlottak göteborgi Studio Fredman stúdióban. Az eredmény egy egyszerre súlyos, de mégis tisztára kikevert hangzásvilág lett. 


A szövegekben keverednek a tudományos alapelvek és a filozófiai elmélkedések; és mindegyikük az énekes, Steffen életének egy-egy személyes epizódját dolgozza fel.


A borító ezüst tónusú, a zenéhez jól illeszkedő vizuális koncepcióját Eliran Kantor (Testament, Kreator, Hatebreed) készítette.


- A sarkos és dinamikus zenei váltások, és a kifinomult, emberi érintésekhez hasonló átkötések úgy hoznak létre egy harmonikus összképet, hogy egy igazán egyedi lemez lett a végeredmény, amelyet leginkább egy jó minőségű hangrendszeren vagy prémium fejhallgatón érdemes hallgatni - mondta el a lemezről Kummerer.


Hazánkba a lemezt bemutató turné harmadik szakaszában, szeptember 16-án ér a zenekar. Velük tart egy már jól ismert, és megbízható thrash metal brigád, a görög Suicidal Angels.



A Suicidal Angels is fellép szeptemberben a fővárosban

Fotó: Concerto Music


Egy igazi legenda is érkezik a Barba Negrába, egyenesen Olaszországból


Az 1991-ben indult Sadist a progresszív death metal műfajának korai képviselője. A Genovából indult csapat az Agonia Records gondozásában adta ki idén tizedik nagylemezét, Something To Pierce címmel.



Kiemelt kép: Obscura

Fotó: Concerto Music

 

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás