Előadó: | Step |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Popper Péter Fehér Attila Zsoldos Gábor (Dedy) Jeszenszky Béla Kisszabó Gábor |
Kisszabó Gábor Popper Péter Fehér Attila Zsoldos Gábor (Dedy) Jeszenszky Béla |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Pop / Rock |
Címkék: | Keressük! |
Tegnap délben már nem volt egy fillérem se.
Hát körülnéztem így milyen a világ.
Jegy nélkül szálltam a 40-es villamosra,
Rámköszönt egy jóbarát: hé, várj!
Később már 2-en tétlenül bandukolva,
Gondoltuk hátha lesz egy jó buli.
És akkor füttyszó hangzik a hátunk mögül,
Várjatok, én is megyek.
Refr.:
Lépj! Lépj csak bátran!
Lépj, lépj, lépj, lépj, ez minden vágyam!
És közben lassan,lassan beesteledett.
Egyszercsak hallottuk, hogy szól a zene.
S a szomszéd házból csak nekünk integetett
egy csapat lány keze.
Mindenkire vár ez az este,
jó-jó lesz, hidd el nekünk!
Mindenkire vár ez az este,
Téged is hív.
Mindenkire vár ez a mindenkire vár,
Remélem eljössz velünk.
Na gyere, lépj velünk!
Refr.
Lépj!
Lépj, lépj, lépj, lépj ez minden vágyam!
Refr. 2X
A színpadon köszönthetjük – mások mellett – Vágó Bernadettet, Bori Rékát, Ember Márkot, Serbán Attilát, Veréb Tamást, Szinetár Dórát és Puskás-Dallos Pétert is.
Lebilincselő utazásra hívja a nézőket a Habsburgok fényűző, mégis tragikus világába a Sisi életét megidéző Elisabeth című musical. A világ számos országában méltán híressé vált darab magyar adaptációját október 3-tól mutatja be az Erkel Színház. Most az eddig titkolt szereposztásról is lehullt a lepel.
Több mint 30 éve debütált a bécsi Theater an der Wien színpadán, és azóta is a musicalirodalom legkiemelkedőbb alkotásaként, világszerte kultikus darabként tartják számon a Habsburg császárné, Sisi sorsának egyedi arcát bemutató, Elisabeth című darabot.
Az előadás nem csupán egy történelmi musical, hanem egy mélyen emberi dráma a szerelemről, veszteségről és a halál elkerülhetetlenségéről, amely új megvilágításba helyezi a császárné alakját és örökségét. Michael Kunze szövegkönyve és Sylvester Levay zenéje egyaránt arra törekszik, hogy Sisi életének árnyalt, érzelmekkel teli oldalát tárja fel, miközben a Halál karaktere nemcsak fenyegető, hanem szenvedélyes és szinte szerelmes figuraként jelenik meg a színen. A darab a zenés színház műfajában újszerű módon ötvözi a történelmi eseményeket és a személyes sorsokat. Szente Vajk rendezése pedig egyedi megközelítést kínál azzal is, hogy
Sisi életszakaszait kettéválasztva külön szereplőt szán a fiatal és az érett, nőiességében kiteljesedett címszereplő megformálására.
A színház ezúttal is különleges módját választotta a szereposztás bemutatásának
Az Erkel homlokzatáról egy többszáz négyzetméteres fátyol ereszkedett alá az épület előtt összegyűlt közönség segítségével, megidézve ezzel Sisi – az előadásban is hasonlóan visszatérő - esküvőjét. Ezután lebbent le a fátyol a darab szereposztásáról is. Eszerint Elisabeth szerepét Vágó Bernadett és Bori Réka játssza, a fiatal Sisit Kovács Gyopár és Pásztor Virág alakítja. Puskás-Dallos Péter és Cseh Dávid Péter Ferenc József, míg Veréb Tamás és Koltai-Nagy Balázs a Halál szerepében lép színpadra. Luigi Lucheni Ember Márk és Serbán Attila lesz az Erkelben, Zsófia főhercegnőt pedig Szinetár Dóra alakítja.