Előadó: | Generál |
---|---|
Album: | Staféta |
Megjelenés: | 1973 |
Hossz: | Keressük! |
Szövegírók: |
Várkonyi Mátyás |
Várkonyi Mátyás |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Pop / Rock |
Címkék: | Keressük! |
Tűzmadár fölszökik. Tollain ragyog a fény.
Tűz fölé repül egy igazi ördögi lény.
Robbanó csóva a szárnya, megszokott útját, ha járja.
Otthonra ég már a tűzfa és az ebéd.
Öt perc halál, mert már tűzhalál az egész.
Félelem élet a szívekben, amerre jár.
Szállj tovább! Idegen otthont te soha se bánts!
Fájdalom kíséri az útját. Bárhová tekint, rettegést lát.
Tart még a rend, és ha rávetíti dalát.
Bármerre jár újra lánggal ég a határ.
Tűzmadár örökre segíti útját a szél.
Nem henyél, mert ilyenkor örökre harcot remél.
Nagy legény ki állhatja útját,
S vív vele csatát, s életet hát.
Ám, hogyha éjféltájt elered fenn az eső,
Pár perc alatt elszáll belőle az erő.
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik