


| Előadó: | oromhegyesi Nefelejts együttes |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
id. Bella János |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Fehér őszirózsa de halvány a színe
nincsen sehol párja az anyai szívnek
az mindig csak szeret a gyermekét félti
Szíve sajog -vérzik,ha valaki sérti
Legnagyobb kincs nékem ezen a világon
az én édesanyám,az én boldogságom
aki az életét,feláldozta értem
az én édesanyám,az én reménységem
A szeretet jele,édesanyám csókja
piroslik orcámon,mint egy feslő rózsa
kezünk összetéve,hálát adunk érte
hogy eddig az Isten ,megtartotta épen
A szegény árvának,de nehéz a sorsa
aki arra jutott,oh csak az tudhatja
nem mondhatja anyám,drága édesanyám
csak a temetőben, a gyászsírhalomnál
Kedves testvéreim,hogyha árvát láttok
szívének fájdalmát,oh csillapítsátok
mondjátok meg néki él az édesanyja
Úr Jézus Krisztusnál,fenn a Mennyországban
Mondjátok meg néki él az édesanyja
Mária az árvát ,elveszni nem hagyja


Flea, a Red Hot Chili Peppers legendás basszusgitárosa, hosszú szólócsendet követően jelentkezik új anyaggal.
Az A Plea-vel, az első Flea-szólódal 2012 óta, ma vált elérhetővé, egyben megjelent hozzá egy provokatívan kortárs és koncepcionálisan gazdag klip is, amelyet Clara Balzary rendezett.
A dalban Flea visszatér első hangszeréhez, a trombitához, miközben basszusgitáron és éneken is hallható.
Az új anyag elkészítéséhez Flea modern jazz- és kísérleti zene világsztárokat gyűjtött maga köré
Vele zenél Anna Butterss, Jeff Parker, Deantoni Parks, Mauro Refosco, Rickey Washington és Vikram Devasthali. Chris Warren vokálosként csatlakozott és a dal producere, Josh Johnson emellett alt szaxofonon is közreműködik.
Az A Plea üzenete a szeretet, az összetartás és az emberi kapcsolatok fontosságát hangsúlyozza.
A dal szövege a világ megosztottságát tükrözi
„Vágyakozás egy túlvilági hely után, egy szeretetteljes helyre, ahol kifejezhetem a véleményem és önmagam lehetek. Mindig csak próbálok önmagam lenni.
Nem érdekel a politika aktusa. Szerintem van egy sokkal magasabb, transzcendensebb hely, ahol érdemi párbeszéd folyhat, ami valóban segítheti az emberiséget, és segíthet mindannyiunknak harmonikusan és produktívan élni, egészséges módon a világ számára. Van egy hely, ahol találkozunk, és az a szeretet.”
A videóklip, amelyet Clara Balzary rendezett, lenyűgöző, kortárs, kifejező és koncepcionális. A koreográfiát Sadie Wilking jegyzi, amely nem a megszokott táncnyelvet követi, hanem vizuálisan, operatőri bravúrokkal és érzelmileg is mélyen átélhető élményt teremt, tökéletesen kiegészítve a dal társadalmi és kulturális üzenetét.
Ez a dal előfutára Flea 2026-ban megjelenő, új szólóalbumának a Nonesuch Records gondozásában. A további részletek a jövő év elején várható.
Fotók: Flea/Magneoton