dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Endrődi Éva: Nem kell már többé szerelem

Endrődi Éva - Nem kell már többé szerelem

off off off off off
Férfiak
Előadó: Endrődi Éva
Album: Férfiak
Megjelenés: 2002
Hossz: 3:31
Szövegírók: Vándor Kálmán
Di Francia Domenico
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: ALFA KIADÓ Kft.
Stílus: Pop
Címkék: feldolgozás [+]
Megtekintve: Ma 4, összesen 7220 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Nem kell már többé szerelem

Mostanában minden más, nem ismerek rád,
beköltözött hozzánk már az egyhangúság.
Élünk csak a nagyvilággal,
s várjuk, hogy az est leszáll,
érzéketlen arccal mondjuk: jó éjszakát.
Eloltjuk a lámpafényt, de nem alszunk még,
gondolatunk távol jár, ezt tudjuk mi rég,
kihűlt már a régi vágyunk,
bennünk csak az emlék él,
színlelni a boldogságot semmit nem ér!

Nem kell már többé szerelem,
nem mondom azt, hogy szeretem.
Azt, ami szép volt, feledem,
szívemből végleg kivetem.
Nagy árat kért a szerelem,
a régi boldogságom könnyel fizetem.
Most már csak megnyugvásom útját keresem.
Esküszöm rá, nem kell már többé szerelem!

Néhanapján feltör még az elfojtott vágy,
felbukkan egy kedves arc, s a szívembe vág.
Megremeg a testem-lelkem, de megsegít a józanság,
nem akarok többé sírni sohase már!

Nem kell már többé szerelem,...
...Esküszöm rá, nem kell már többé szerelem!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat

Víg Mihály zeneszerző is méltatta az írót

Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely csütörtökön Stockholmban jelentette be döntését.



 


Krasznahorkai László az apokaliptikus terror közepette erősíti a művészet erejét


A szerzőnek a díjat látnoki erejű életművéért ítélték oda, amely az apokaliptikus terror közepette megerősíti a művészet erejét - mondta el Mats Malm, a Svéd Akadémia titkára, aki beszámolt arról is, hogy a bejelentés előtt sikerült telefonon elérnie az éppen Frankfurtban tartózkodó Krasznahorkai Lászlót.

 

Krasznahorkai László a Kafkától Thomas Bernhardig nyúló, az abszurdizmus és a groteszk túlzás által jellemzett közép-európai hagyomány nagyszerű epikus írója. De több is rejlik benne: keleti hatások is megmutatkoznak műveiben, amelyek hangvétele szemlélődőbb, finoman hangolt - méltatta közleményében a Svéd Akadémia.


388 millió forintnyi összeg jár a Nobel-díjjal


A 71 éves magyar író a díjjal 11 millió svéd koronát (388 millió forintnyi összeget) kap. A díjat hagyományosan december 10-én, az elismerést alapító Alfred Nobel halálának évfordulóján adják át.


A Trabant alapítója, a Balaton zenekar frontembere szerint hosszú lenne felsorolni, mi mindentől különleges Krasznahorkai művészete, de fontos kiemelni, hogy

 

- Teljesen új stílust talált ki, teljesen egyéni a látásmód, ahogy a világot szemléli, mindehhez társul egy ezzel adekvát nyelvi szerkezet, egy félreismerhetetlen saját stílus.- fogalmazott a 24.hu megkeresésére Víg Mihály, a Tarr Béla-rendezte Sátántangó főszereplője, valamint több Krasznahorkai-mű filmes adaptációjának zeneszerzője.

 

Magyar vagy magyar származású Nobel-díjasok közül irodalmi Nobel-díjat 2002-ben  Kertész Imre vehetett át korábban.





Kiemelt kép: Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat

Budapest, 2025. október 9. Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely 2025. október 9-én Stockholmban jelentette be döntését. A felvétel 2017. március 22. készült Budapesten

Fotó: MTI/Marjai János

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás