Előadó: | Gagyi Jani |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Vamos Bilbao…
Bilbao várt,-ott nem jártam,- még nem
Az óceán partját,-még nem láttam én sem
Egy szerelmes párt,-négy napig tűrtem
Te ölelsz –e még? Miért nem, hivsz fel ,- miért nem ?
Bordóból üzent a francia asszony
egyedül él July évekóta már..
Nizza, Monte Carló,- csuda -csuda Cannes-i fények
Mégis Te hiányzol ,- szeretlek ezt értsd meg…
Marselyből hivtalak,-hogy ,nincs semmi gondom
álmomban kirúgtál,- egy sört kellett innom…
Tuoluszban úgy esett- meg kellet állnom
de ott is szólt a spanyol gitár…
Kigyúltak már,azok spanyol esti fények
Felébredt újra, az éjszakai bár
Rám is kacsint a hold, a cinkosom lesz érzem
Most szép az idő az estét, kihagyni kár..
A zenekar hangol,a pincér vendégre vár
Una cafe,- signor, felébred bennem a vágy
Te kjeró espánnyá pillangó elkisér a spanyol gitár….
Idén is két napon át tart a Road Movie Live, a Szent István Nap rendezvénysorozat könnyűzenei programja. Augusztus 19-20-án a Műegyetem rakparton hat előadó ad ingyenes koncertet, köztük Ajsa Luna, az Irie Maffia, a Hooligans és a Road.
A program a Road Movie kezdeményezésre épül
Ennek keretében a legnépszerűbb hazai zenekarok és előadók mesélték el kötődésüket Magyarországhoz és a határon túli területekhez, régiókhoz, utcákhoz, terekhez, városokhoz. Sokan megzenésítették személyes történetüket, és az akkor született számok ma is a koncertprogramjaik részét képezik.
Színpadon a Queen-életmű
Augusztus 19-én a programot a Don't Stop the Queen tribute zenekar indítja, amely a Queen életművét viszi színpadra, vegyesen válogatva slágerekből és közkedvelt, de a rádiókban ritkábban játszott számokból.
Hooligans és Irie Maffia koncert is lesz
Őket az elmúlt harminc évben számos slágerrel jelentkező Hooligans követi, majd az este zárásaként az idén húsz éve aktív, tizenegy tagú, zenei sokszínűségéről ismert Irie Maffia lép fel, amely magyar, angol, és gyakran a két nyelvet ötvöző számaival műfajok széles skáláját járja be.
Az augusztus 20-i tűzijáték előtt a fiatal énekes-dalszerző, Ajsa Luna ad műsort, majd az újpesti rapper, Curtis lép színpadra. Az est fő fellépője az ugyancsak nagymúltú rockzenekar, a Road lesz.
Kiemelt kép: Hooligans Facebook