


| Előadó: | Etnograd |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Eőry Tamás Marosi Zoltán |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Emlékszem rá,
Mikor a Dunaparton voltunk,
Szalonnát sütöttünk,
Egy kanna bort betoltunk,
Megáltunk egy percre:
Ki, hogy merre hova?
Ki-kinek a lova? Jó bor ez a noha.
Leteritettünk
Egy negy kockás pokróct,
Leheveredtünk ittuk a prekócoz,
Nem sokkal később
Megjöttek a csajok,
Kinek- ki a nője?
Itt kezdődtek a bajok!
refr.:
Vad rác, ez a tököli srác,
Vadrác ez a srác,
A legkeményebb gyerek
Majd mindenkit levert,
Az összes csaj a parton
A lábainál hevert,
Összesúgtak, tapsikoltak,
Nevettek a lányok,
Királynők voltak,
Mi meg a királyok,
refr.
Rap:
Egy legény a fűben
Az orra alatt mormol
Nem érti azt, hogy jöhetett
A balhorog jobbról,
Ne akarjál leszúrni
Nem vagyok én malac,
Olyat kapol, hogy egy hétig
Egy irányba szalatcc
Várjatok egy kicsit
Nagyon fáj mindenem,
Mer' a fater karcos bora
Szétmarja ja' belem,
refr.
Higgyétek el nekem
Ez nem valami rege,
Nem látott még ilyet
Isten csillagos ege,
Harangszóig húztuk
A tangóharmónikát,
Másnaposan, babám
Bámultuk a Dunát
refr.


Hosszú idő után újra összeállt Diaz és Mentha: megjelent a Méreg, a duó friss dala, amely a 2010-es években megismert közös munkák (Nélküled, A part) után új fejezetet nyit a történetükben.
A Méreg az elmúlt évek megpróbáltatásaira, belső vívódásaira reflektál: ugyanakkor nem csak a veszteségekről szól, hanem arról az állapotról, amikor az ember azt érzi, hogy nincs a jó úton, de ezt még magának sem meri bevallani. A belső én ilyenkor szinte ordít, hogy valami nem oké, de ezt sokszor nem halljuk meg - a refrén is erre a felismerésre reflektál.
„Sokszor vannak olyan pillanatok, amikor úgy érezzük, senki nem ért meg minket, pedig jó lenne, ha valaki mélyre látna és meglátná, mi a bajunk. Közben ezeknek a dolgoknak a nagy részét végül magunkban kell helyretennünk”
- meséli a dalról Diaz. A Méreg hangulatában melankolikus és mély, ugyanakkor fontos volt, hogy reményt is adjon: „Szerettem volna, ha azt éreznék az emberek, hogy nincsenek egyedül.”
A zene és a szöveg megírásán túl a videoklip is teljes egészében self made módon készült. A Kanári-szigeteken, Tenerifén forgatott anyagról Mentha így mesélt: „Ez egy régi történet köztünk Diazzal, mindig ott volt a levegőben, hogy egyszer újra csinálunk valamit. Most jött el az ideje”. A videót stáb nélkül forgatták le, minden külső segítség nélkül, ami tudatos döntés volt: "A videót teljes egészében mi készítettük - gyakorlatilag én forgattam az anyagot, stáb nélkül. Itthon nem találtunk olyan helyszínt, ami azt éreztük, hogy passzolt volna a dal hangulatához. Az óceán, a fekete homokos tengerpart és a Teide látványa viszont mind erősen rezonált a Méreg világával” - teszi hozzá.
A Diaz-Mentha együttműködés nem érinti sem a Wellhello, sem a Hősök működését: mindkét formáció továbbra is aktív, a Méreg egy különálló projekt eredménye.
Fotó: DiazMentha