Előadó: | Nyers |
---|---|
Album: | 4,5 Volt – AC/DC Tribute Album |
Megjelenés: | 2001 |
Hossz: | 04:11 |
Szövegírók: |
Young Johnson Young Angus Mckinnon Young Malcolm Mitchell |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Magneoton |
Stílus: | Klasszikus Rock |
Címkék: | Keressük! |
Riot on the radio
Pictures on the TV
Invader man take what he can
Shootout on the silver screen
Sticking \'em up and knocking \'em down
Living out a fantasy
There\'s a bad man cruising around
In a big black limousine
Don\'t let it be wrong
Don\'t let it be right
Get in his way
You\'re dead in his sights
Big gun
Big gun number one
Big gun
Big gun kick the hell out of you
Terminators, Uzi makers
Shootin\' up Hollywood
Snakes alive with a .45
Setting off and doing no good
If you ain\'t wise they\'ll cannibalise
Tear flesh off you
Classified lady killers
Prayin\' in the human zoo
They saddle you up
And take you to town
Better look out
When he come around
Big gun
Big gun number one
Big gun
Big gun kick the hell out of you
A Mátyás-templomban Barokk koncerttel indul szeptember 12-én a Magyar Rádió Művészeti Együtteseinek új évada - egyebek mellett erről beszélt Héja Domonkos, az MRME fő-zeneigazgatója a közszolgálati médiában.
Szeptembertől kiemelt figyelmet kap a Magyar Rádió Énekkara, amely ebben az évadban ünnepli fennállásának 75. évfordulóját.
A jubileum alkalmából egy oratóriumbérletet is meghirdettek
Ennek az első hangversenyén, szeptember 24-én Mendelssohn Paulus című oratóriumát adják elő a Zeneakadémián. A koncerten közreműködik a Magyar Rádió Zenekara is, Kovács János vezényletével.
Ezen a koncerten derül fény arra, kik kapják az Évad Művésze díjakat a zenekar és énekkar művészei közül.
Az énekkar Csillag Béni karnaggyal is fellép majd, akivel egyéb művek mellett Herbert Howells ritkán hallható Requiemjét is előadják. Idén is meghirdették a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának Variációk kamarazenére című sorozatát.
A műsor összeállításában a Magyar Rádió Zenekarának tagjaiból alakult együttesek teljesen szabad kezet kapnak. Így
ezek a hangversenyek egyrészt örömzenéléssé válnak, másrészt remek tréninget jelentenek a muzsikusoknak, akik ilyenkor a zenekari játékból kilépve szólistaként tudnak szerepelni.
Az évad során több külföldi művész is érkezik vendégként a zenekarhoz
Az egyik koncertet például Erik Bosgraaf vezényli majd. A holland furulyaművész és zenetudós mellett a Magyar Rádió Zenekarának művészei is közreműködnek szólistaként ezen a hangversenyen a Zeneakadémia Nagytermében.
Az idei évadban olasz estet rendeznek a Müpában, a Női energiák című hangversenyen pedig Delyana Lazarova a Utah-i Szimfonikusok és a BBC Skót Szimfonikus Zenekar vezető vendégkarmesterével és a fiatal moldovai hegedűművésszel, Lilia Pocitarival találkozhat a közönség.
A nemzetspecifikus estek között emellett szerepel egy brit est is, Howard Williams karmester közreműködésével.
A fő-zeneigazgató a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorának is a vendége volt, ahol egyebek mellett arról beszélt, fontosnak tartja, hogy legyenek olyan programjaik - köztük anyák napi, Mikulásváró és farsangi rendezvények - amelyeken az egész család részt vehet. Ezekkel a programokkal a nagyszülők, szülők mellett a gyerekeket is szeretnék megszólítani.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik